Суспільство
Київські митники зберегли камені віком 407 млн років з відбитками давніх вимерлих риб
Працівники Київської митниці зберегли палеонтологічний скарб: древні камені з відбитками вимерлої панцирної риби часів раннього девону (геологічний період палеозойської ери). Скарб намагалися вивезти з України до США у міжнародному поштовому відправленні.
Про це повідомили у Київській митниці.
Митники запідозрили, що чотири камені, які вони виявили у відправленні з Києва, можуть мати давнє походження, тому скерували їх до Національного науково-природничого музею НАН України для проведення експертизи.
Як визначили експерти, камені є плитками відомого древнього червоного пісковика з відбитками вимерлої панцирної риби.
На двох зразках є відбитки одного панцира риби виду Stentiopelta pustulata.
Третій зразок теж є фрагментом давньої панцирної риби, вид якої наразі ще визначається. Четвертий камінчик є просто уламком одного зі зразків. Їх місце знахідки – Поділля, басейн річки Дністер.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Фахівці музею визначили, що всі зразки є оригінальними відбитками фосилій з двох боків. Їхній геологічний вік становить близько 407 млн років. Усі вони мають культурну та наукову цінність як геологічна спадщина. Окрім того, експерти рекомендують внести зразки до Державного реєстру національного культурного надбання, а також до Музейного фонду України.
Нагадаємо, київська митниця зібрала пів мільйона гривень на БПЛА «Кажан» для ССО.
Також ми повідомляли, що на Київщині археологи знайшли залізні серпи «салтівського типу», датовані X–XI ст.
Окрім того, у Черкасах розкопали «литовський» замок XVI століття.
Фото: Київська митниця.
Коментарі