Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/tokgiSzSHDA?si=2P4WuJqVznAp2z2CSSSSSS

Економіка і бізнес

На Київщині підприємець виготовляє папір, з якого проростають квіти (ВІДЕО)

Опубліковано

Одного дня Артему з Броварів набридло сваритися з перехожими через сміття, яке вони кидали прямо на вулиці, тому він вирішив створити бізнес, який боротиметься з численними папірцями, які летять повз смітники.

Про єдину в Україні компанію, яка виробляє папір, що розкладається усього за 2 тижні, розповідає ШоТам.

Артем з Броварів виробляє папір, що розкладається за 2 тижні, і з якого виростають… квіти, зелень та овочі!

«Це починалося зі сварок з людьми, які кидають щось на вулиці. Доходило до того, що я розумів, що зробив тільки гірше — просто посварився з людьми, а вони для себе нічого нового не відкрили», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».

Артем мріяв про бізнес у сфері подарунків і починав з виготовлення квітучих олівців. Продавав олівці, з яких можна виростити руколу чи м’яту. Але хотів більшого — захищати довкілля від бруду.

За кордоном побачив папір, який роблять з вторсировини, і вирішив ще додавати до нього насіння. Експериментував, що краще проростає, та запустив у продаж листівки.

«Якщо купується наша картка, наша листівка, то перше — не вирубуються дерева, бо ми вторинно переробляємо наш продукт. Найкраще те, що коли ця картка потрапляє навіть просто на вулицю, то вона зникне з вулиці за 2 тижні», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».

Квітучий папір — чудова альтернатива ламінованому, який може розкладатися аж до 100 років.

«Усе, що можна зробити з ламінованого картону — звичайні картки, бірки, сертифікати, запрошення, конверти, обгортки, якісь вкладиші — все це ми робимо», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».

Артем хоче заохотити якомога більше українських підприємців дбати про довкілля. Бо це ж круто, коли бізнес дбає про екологію, а покупець може виростити щось у себе вдома з обгортки чи бірки!

«Процедура посадки дуже проста: кладете лист (бажано порвати), можна одразу полити, присипати тоненьким шаром ґрунту, полити ще раз і найближчі 5-7 днів слідкувати за тим, щоб ґрунт був вологий», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».

З насіння можна виростити, наприклад, руколу чи маки.

«Є льон, помідор, морква, волошка (дуже гарне насіння волошки), чорнобривці (дуже гарне насіння), мак, фіалка, лаванда, ромашка, рукола, петунія, баклажан», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».

Читайте також: «Це змінює їхні життя». Як працює «Градус добра» – соціальна майстерня, де молодь з ментальною інвалідністю створює екосвічки

Для тих, хто хоче придбати продукцію в роздріб, в Артема є проєкт — квітуча канцелярія Brinjal. Тут, наприклад, можна замовити собі чи на подарунок квітучу свічку.

«Ви користуєтеся звичайною свічкою, вона догорає, і там на половині дістаєте таку перегородку. Просто поливаєте, і звідти проростають рослинки», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».

Зараз найпопулярніший товар — це квітучий календар на 2024 рік.

«Там 12 рослин — кожного місяця своя рослина. І проростити кожного місяця можна іншу рослину: руколу, чорнобривці, фіалку, льон, помідор, моркву. У цьому році ми ще створили 12 символів України», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».

«Паперія» Артема регулярно донатить на ЗСУ, але обирає не казати про це вголос.

«Ми регулярно донатимо, кожен день, на якісь фонди. Ми беремо в цьому участь, але про це не говоримо», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».

Наразі Артем — єдиний виробник такого паперу в Україні, і він радий, що 80% замовників — це українські виробники.

«Мені подобаються українські підприємці через те, що навіть попри війну вони все одно думають про екологію, відмовляються від якихось шкідливих матеріалів. Думають про те, щоб наша Україна була чистішою, гарнішою у всіх своїх проявах», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».

Нагадаємо, UAnimals організував міжнародний перформанс через екоцид в Україні.

Також ми розповідали, що в Україні запустили єдину систему даних впливу бізнесу на довкілля.

Економіка і бізнес

Українська компанія HIMERA залучила $150 000 для розвитку тактичних систем зв’язку

Опубліковано

Український стартап HIMERA, який спеціалізується на розробці інноваційних систем тактичного зв’язку для цивільного використання та надзвичайних ситуацій, отримав $150 000 у другому раунді інвестицій від українського ангельського клубу United Angels Network.

Про це представники компанії повідомили виданню Vector.

Цей раунд доповнив попередню інвестицію у $225 000, здійснену UAN у березні 2024 року. Таким чином, загальний обсяг фінансування від United Angels Network досяг $375 000.

Підтримка інновацій для оборони

«Ми пишаємося тим, що учасники United Angels Network інвестують у компанії, які змінюють реальність та роблять вагомий внесок у захист України. HIMERA — це приклад стартапу, який перетворює інвестиції на критично важливі продукти для наших захисників», — зазначив засновник United Angels Network та військовослужбовець ППО Іван Дмитрасевич.

Читати також: Демонтовані у Києві МАФи передають військовим для оборони

Пріоритети розвитку

Отримані кошти HIMERA спрямовує на два ключові напрями:

  • розробка нових продуктів у рамках системи тактичного зв’язку;
  • розширення бізнесу на українському та міжнародному ринках.

Співзасновник HIMERA Міша Рудомінський підкреслив важливість цієї підтримки: «Інвестиції дозволяють нам постачати до Сил оборони України найбільш актуальні й сучасні системи зв’язку, зберігаючи їх доступність. Кожна додаткова рація — це можливість для наших захисників отримати життєво важливу інформацію у найскладніший момент, що буквально рятує життя».

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: HIMERA.

Читати далі

Економіка і бізнес

У Фастові з’явиться завод із переробки сміття та виробництва біометану

Опубліковано

У Фастові побудують сміттєпереробний завод, який перетворюватиме відходи на корисні ресурси та вироблятиме біометан.

Про це повідомляє Фастівська міська рада.

Зараз триває погодження документації для будівництва підприємства. Уже розроблено проєкт землеустрою для розміщення заводу в промзоні Завокзалля. Остаточне рішення прийматимуть на сесії міської ради 23 січня.

Читати також: На Житомирщині будують новий завод із переробки технічних конопель (ФОТО)

На заводі займатимуться глибоким сортуванням відходів, зокрема виділятимуть ресурсноцінні матеріали — металобрухт, скло та пластик. Також передбачено виробництво біометану, що стане додатковим внеском у зменшення залежності від традиційних енергоресурсів.

Нагадаємо, що 50 підприємців вчитимуться у чемпіонів виходу на світові ринки: як доєднатися.

Фото: Freepik.

Читати далі

Економіка і бізнес

«Нова пошта» відкрила перше відділення у британському місті Манчестер

Опубліковано

Нове відділення стало першим, яке розташоване не в Лондоні. Загалом у Сполученому Королівстві працює три відділення української компанії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

У відділенні в Манчестері клієнти можуть відправляти й отримувати посилки, документи та вантажі до 100 кілограмів. Новий пункт працюватиме щодня за адресою: 149 Cheetham Hill Rd, Cheetham Hill, Manchester. Посилки доставлятимуть в Україну від п’яти днів.

Наразі у Сполученому Королівстві працює кур’єрська доставка з будь-якої адреси та є можливість викликати кур’єра для посилок, які вже оплачені й запаковані.

Також у країні можна відправляти й отримувати замовлення через сім тисяч поштоматів InPost для посилок до 15 кілограмів.

Нагадаємо, що «Нова пошта» доставила рекордні 480 мільйонів посилок за 2024 рік.

Фото обкладинки: пресслужба НП

Читати далі

Шопочитати