Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/85yD7ET1bgg?si=x9w13iFspGzJecum

Суспільство

Дружина захисника відкрила пекарню у селі в пам’ять про чоловіка

Опубліковано

Юлія – кримчанка, яка у 2014 році залишила рідний дім через анексію півострова. Її чоловік Володимир долучився до АТО, а Юля із маленьким сином чекали його у Вінниці. Коли “Джміль” повернувся зі служби, Гаврилюки перебралися жити у село.

Але у 2022 році війна увірвалась у життя батьківщини з новою силою, чоловік знову став до оборони країни. Юлія дізналася про загибель Володимира у новорічний вечір.

Відтоді, аби втамувати свій біль, день і ніч готувала їжу для військових на передову разом із односелицями. Саме вони допомогли їй вибратися з емоційної ями, і Юлія вигадала, як віддячити жінкам — можна дати їм роботу в рідному селі.

Історія Юлії

Юлія Гаврилюк переїхала до Вінниці у 2014 році після анексії Криму. Чоловік пішов у АТО, а їй із сином залишатися в окупації було небезпечно. Юлія почала робити солодощі та відкрила ятку на ринку у Вінниці. А коли Володимир повернувся з АТО, родина перебралася в Степанівку.

Юлія продовжила готувати мармелад і шоколад. Для продажу смаколиків найняла в ятку продавчиню. Вдруге війна увірвалася в життя родини в лютому 2022 року. “Джміль” одразу став до оборони країни, а Юлія почала волонтерити. Разом з іншими жінками готувала їжу для захисників. За підтримки громади волонтерки облаштували кухню B колишньому дитсадку.

Смерть воїна

Щоденна робота відволікала від тривожних думок. Але за 5 годин до 2023 року Юлія отримала найстрашнішу звістку — Володимир загинув.

Свій біль жінка перенаправила у волонтерство та пошук нових рішень. “Степанівські бджілки” почали робити власні консерви в мʼякому пакуванні. А крамничка у Вінниці тим часом працювала в нуль. Бо Юлія загорілася новою ідеєю — відкрити для своїх “бджілок” власну пекарню. Мріяла дати волонтеркам, які трудяться для фронту, оплачувану роботу.

“Колись, коли я переїхала в село Степанівка 10 років назад, я з чоловіком мріяла про відкриття пекарні. І він казав, що “тобі обовʼязково побудую цех, і ти будеш робити свої смаколики”, а я мряла залучити до роботи громаду”, – каже Юлія Гаврилюк.

Читати також: в Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток: що треба знати

Створення своєї справи

Відремонтувала під цех старе приміщення, провела світло та воду. Але, щоб готувати випічку на продаж, потрібне було сучасне обладнання. І жінка подала заявку на конкурс для підприємців “Курс на Незалежність”. Завдяки гранту отримала пічку, тістоміси та спеціальну вітрину.

Щоби продавати випічку, Юлія орендувала фургончик у сусідній Вороновиці. Тепер дорослі йдуть сюди випити кави, а малеча бігає по булочки та пиріжки. У пекарні вже працюють троє людей, і Юлія планує ще масштабуватися. Тепер “бджілки” печуть не лише для ЗСУ, а й для всієї громади.

“Я можу розширювати свій бізнес і працевлаштовувати першочергово “бджілок”, тому що вони для мене найцінніше – це моя родина.І це підтримує нашу громаду”, – наголошує Юлія.

Нагадаємо, що в Україні запрацював перший інтерактивний простір психосоціальної підтримки: де можна відвідати.

Суспільство

У Запоріжжі банкомат продовжив видавати готівку після обстрілу (ВІДЕО)

Опубліковано

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.

Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.

Люди в коментарях жартують, що цей ролик може слугувати рекламою банку.

Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).

Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).

Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit

Читати далі

Суспільство

У Львові запускають проєкт з адаптивної стрільби з лука для військових та цивільних із порушеннями зору

Опубліковано

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.

Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».

Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.

«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.

Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.

Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)

Проєкт «Влучні» пропонує:

  • безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
  • менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
  • можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
  • до трьох тренувань на тиждень.

Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.

Щоб долучитися — заповнюйте анкету.

Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.

Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.

Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).

Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа

Читати далі

Суспільство

В Україну повернули тіла ще 1200 загиблих, зокрема й військових

Опубліковано

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.

Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.

Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових

За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.

Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.

Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.

Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Читати далі

Шопочитати

Військо5 днів тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство7 днів тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...