Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/85yD7ET1bgg?si=x9w13iFspGzJecumSSSSSS

Суспільство

Дружина захисника відкрила пекарню у селі в пам’ять про чоловіка

Опубліковано

Юлія – кримчанка, яка у 2014 році залишила рідний дім через анексію півострова. Її чоловік Володимир долучився до АТО, а Юля із маленьким сином чекали його у Вінниці. Коли “Джміль” повернувся зі служби, Гаврилюки перебралися жити у село.

Але у 2022 році війна увірвалась у життя батьківщини з новою силою, чоловік знову став до оборони країни. Юлія дізналася про загибель Володимира у новорічний вечір.

Відтоді, аби втамувати свій біль, день і ніч готувала їжу для військових на передову разом із односелицями. Саме вони допомогли їй вибратися з емоційної ями, і Юлія вигадала, як віддячити жінкам — можна дати їм роботу в рідному селі.

Історія Юлії

Юлія Гаврилюк переїхала до Вінниці у 2014 році після анексії Криму. Чоловік пішов у АТО, а їй із сином залишатися в окупації було небезпечно. Юлія почала робити солодощі та відкрила ятку на ринку у Вінниці. А коли Володимир повернувся з АТО, родина перебралася в Степанівку.

Юлія продовжила готувати мармелад і шоколад. Для продажу смаколиків найняла в ятку продавчиню. Вдруге війна увірвалася в життя родини в лютому 2022 року. “Джміль” одразу став до оборони країни, а Юлія почала волонтерити. Разом з іншими жінками готувала їжу для захисників. За підтримки громади волонтерки облаштували кухню B колишньому дитсадку.

Смерть воїна

Щоденна робота відволікала від тривожних думок. Але за 5 годин до 2023 року Юлія отримала найстрашнішу звістку — Володимир загинув.

Свій біль жінка перенаправила у волонтерство та пошук нових рішень. “Степанівські бджілки” почали робити власні консерви в мʼякому пакуванні. А крамничка у Вінниці тим часом працювала в нуль. Бо Юлія загорілася новою ідеєю — відкрити для своїх “бджілок” власну пекарню. Мріяла дати волонтеркам, які трудяться для фронту, оплачувану роботу.

“Колись, коли я переїхала в село Степанівка 10 років назад, я з чоловіком мріяла про відкриття пекарні. І він казав, що “тобі обовʼязково побудую цех, і ти будеш робити свої смаколики”, а я мряла залучити до роботи громаду”, – каже Юлія Гаврилюк.

Читати також: в Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток: що треба знати

Створення своєї справи

Відремонтувала під цех старе приміщення, провела світло та воду. Але, щоб готувати випічку на продаж, потрібне було сучасне обладнання. І жінка подала заявку на конкурс для підприємців “Курс на Незалежність”. Завдяки гранту отримала пічку, тістоміси та спеціальну вітрину.

Щоби продавати випічку, Юлія орендувала фургончик у сусідній Вороновиці. Тепер дорослі йдуть сюди випити кави, а малеча бігає по булочки та пиріжки. У пекарні вже працюють троє людей, і Юлія планує ще масштабуватися. Тепер “бджілки” печуть не лише для ЗСУ, а й для всієї громади.

“Я можу розширювати свій бізнес і працевлаштовувати першочергово “бджілок”, тому що вони для мене найцінніше – це моя родина.І це підтримує нашу громаду”, – наголошує Юлія.

Нагадаємо, що в Україні запрацював перший інтерактивний простір психосоціальної підтримки: де можна відвідати.

Суспільство

У Бучі та Славутичі створять безбар’єрні маршрути: деталі проєкту

Опубліковано

Маршрути у містах облаштують доступними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Цей проєкт втілюють у межах програми «Рух без бар’єрів».

Про це повідомив директор департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.

Що відомо про цей проєкт

Міста долучилися до ініціативи, щоб усі люди мали:

  • можливість самостійно пересуватися;
  • доступ до інфраструктури;
  • сприятливі умови для соціальної інтеграції;
  • рівні можливості у користування міськими просторами.

Ярослав Янович зазначив, що територіальні громади самостійно визначатимуть маршрути. До обговорення проєктів адміністрації залучатимуть громадськість.

Читайте також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

«На маршруті всі локації мають бути максимально доступними та безбар’єрними — це перехрестя, переходи, громадський транспорт, школи, садочки, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості, а також інші громадські будівлі. Також на маршруті будуть встановлені навігаційні знаки, тактильні елементи та інші рішення, спрямовані на забезпечення не лише зручності, але й безпеки для людей», — розповів Ярослав Янович.

Наразі Славутич та Буча вже розробили свої проєкти. До 11 лютого 2025 року інші територіальні громади Київської області повинні подати до Департаменту містобудування та архітектури КОВА власні проєкти безбар’єрних маршрутів.

«Рух без бар’єрів»

Проєкт є частиною ініціативи Міністерства розвитку громад та територій. Його презентували 19 січня у військовому госпіталі. Головна мета проєкту — створення доступного середовища для всіх людей.

Нагадаємо, що у Славутичі більше не оголошуватимуть тривогу, яка звучить у Київській області.

Також ми писали, що на Київщині побудують новий житловий комплекс для соціальних груп (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Суспільство

В Австрії започаткували Асоціацію українських організацій

Опубліковано

Асоціацію створили 22 січня 2025 року у посольстві України в Австрії. Загалом до складу об’єднання ввійшли 12 громадських організацій.

Про це повідомили в посольстві.

До асоціації долучилися українські громадські організації та спілки з Відня, Лінца, Граца, Зальцбурга та Інсбрука.

«Створення асоціації — це новий рівень співпраці та представлення інтересів українців в Австрії. Це зміцнює наш голос, підтримує ідею соборності та відкриває нові можливості для розвитку»‚ — написали в посольстві.

Читайте також: Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)

Нагадаємо, що третя група добровольців Українського легіону у Польщі скоро підпише контракти із ЗСУ.

Фото: фейсбук-сторінка посольства України в Австрії

Читати далі

Суспільство

У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

Опубліковано

У довіднику кияни зможуть знайти інформацію про послуги з підтримки ментального здоров’я. Цей проєкт втілили у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Про це повідомили в Департаменті соціальної й ветеранської політики КМДА.

Творці посібника зібрали інформацію про послуги в таких розділах:

  • охорона здоров’я;
  • соціальний захист;
  • освіта;
  • ветеранська політика;
  • культура, мистецтво, релігія;
  • молодь та спорт;
  • неурядові організації;
  • цифрові інструменти;
  • інші послуги з ментального здоров’я.

Читайте також: У лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО)

Фото: довідник із ментальними послугами

«Довідник постійно оновлюється та включає інформацію про комунальні, громадські та приватні організації, які надають соціально-психологічну підтримку»‚ — написали в департаменті.

Переглянути довідник можна за посиланням.

Нагадаємо, що на Південному вокзалі відкрили виставку про протидію гендерному насильству.

Фото обкладинки: Unsplash

Читати далі

Шопочитати