

Суспільство
UAnimals організував міжнародний перформанс через екоцид в Україні
Гуманістичний рух UAnimals провів міжнародний перформанс, додавши сльози на статуї тварин в Іспанії, Британії, Польщі та Португалії. Українські активісти зробили це, щоб нагадати країнам західної Європи про екоцид, який росія вчиняє щодо українського довкілля.
Про це ШоТам повідомили в UAnimals.
«Статуї тварин “довели до сліз” звірства, з якими ми стикаємося через російську війну. Ми провели цей перформанс, щоб ще раз привернути увагу світу до наших щоденних страждань, спричинених росією. Війна вбиває не лише людей, вона знищує тварин, рослини та все середовище.Тварини, що плачуть по всій Європі, символізують співчуття та солідарність з Україною, підтримку в нашій боротьбі з екоцидом. Саме цієї солідарності ми також очікуємо від людей у всьому світі», – розповідає керівниця міжнародного відділу UAnimals Ольга Чевганюк.
Перший перформанс пройшов в Лондоні, де на тваринах Меморіалу Другої світової війни зʼявились сльози. Далі, у Варшаві, помітили що кам’яний ведмідь Мєшко плаче. В іспанській Валенсії коту і собаці Меморіалу покинутим тваринам стало ще сумніше, ніж зазвичай. Нарешті, косулі португальської Сінтри були також доведені до сліз.
Читайте також: «Я хочу, щоб у місті було більше фонтанчиків з питною водою». Як Lviv Open Lab прокачав молодь у «зелених» навичках

За рік повномасштабної війни росія завдала довкіллю України збитків на майже 1,9 трлн грн. За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, майже 500 тис. га території України сьогодні – під окупацією або у зоні бойових дій. 2,4 млн га лісів вже звільнені та потребують відновлення. Під окупацією – 10 національних природних парків, вісім заповідників і два біосферні заповідники.
Про UAnimals
Зоозахисна організація UAnimals із 2016 року популяризує гуманістичні цінності та рятує тварин від жорстокості. Із початку повномасштабного вторгнення — займається порятунком тварин від війни: евакуює, годує, лікує, а також відбудовує притулки і допомагає природним паркам. Прямо зараз команда UAnimals запустила збір на корми для тварин у притулках прифронтових областей. Долучитися до збору можна за посиланням.
Нагадаємо, рух UAnimals започаткував премію дитячих книжок, які популяризують гуманне ставлення до тварин.
Також ми розповідали, що в Україні запустили єдину систему даних впливу бізнесу на довкілля.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агента російського центру спецпризначення «Сенеж» — одного з елітних підрозділів ГРУ. За даними слідства, 44-річний киянин передавав ворогу координати для ракетних і дронових атак по столичному регіону.
Про це повідомили в СБУ.
У поле зору російських спецслужб киянин потрапив через проросійські висловлювання у чат-рулетці. Після вербування він почав збирати інформацію про українські підприємства, які, на його думку, могли бути пов’язані з оборонним виробництвом. Дані отримував у побутових розмовах, а потім особисто фіксував локації.
Читайте також: Школярка з Івано-Франківська допомогла СБУ зірвати теракт у місті
Також агент стежив за маршрутами мобільних вогневих груп під час тривог, намагаючись зібрати дані, які могли б допомогти обійти українську ППО. У його телефоні виявили фото об’єктів і координати на гугл-мапах.
СБУ задокументувала його діяльність і затримала чоловіка вдома. Йому повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Зараз він перебуває під вартою без права на заставу. Зраднику загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, що СБУ передала в музей морський дрон, яким підривали Кримський міст та російські судна.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБУ
Суспільство

На місцях, де тривають рятувальні роботи після нічної атаки Росії, працюють два гелікоптери ДСНС. Вони вже здійснили понад 50 скидів води загальним обсягом понад 100 тонн.
Про це повідомили в ДСНС.
Авіація допомагає гасити пожежі, що виникли через влучання, зокрема на дахах пошкоджених будинків. Рятувальники продовжують пошуково-рятувальні операції та ліквідацію вогню на трьох локаціях у столиці.
За останніми даними, унаслідок нічної атаки загинули щонайменше троє людей у Дарницькому районі й 15 у Солом’янському. До медиків звернулися 114 постраждалих, з яких 68 госпіталізували. Решта отримали допомогу на місці.
Читайте також: У Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО)
Опубліковано ДСНС України Вівторок, 17 червня 2025 р.
Нагадаємо, що бійці ППО знешкодили 428 з 472 ворожих цілей під час масованої атаки на Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

У ніч на 17 червня під час масованої атаки росії по Києву, у Солом’янському районі сталося пряме влучання російської балістичної ракети в багатоповерхівку. Унаслідок удару росіяни повністю зруйнували один із під’їздів. Ще до прибуття рятувальників небайдужі мешканці району кинулися на допомогу постраждалим.
Про це містяни повідомили журналістам телеканалу «Київ24».
Один із чоловіків, який допомагав після влучання ракети, розповів, що вибухом двері загнуло всередину. Чоловіки власноруч відкривали їх, щоб дістатися до людей. Кияни допомагали вибратись із будинку тим, хто опинився у пастці через завали.
За останніми даними, унаслідок нічної атаки загинули щонайменше троє людей у Дарницькому районі й 15 у Солом’янському. До медиків звернулися 114 постраждалих, з яких 68 госпіталізували. Решта отримали допомогу на місці.
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Атака РФ на Київ🥺До приїзду рятувальників небайдужі чоловіки допомагали людям вибратись з будинку в Солом'янському районі Вибухом двері під'їзду загнуло всередину, чоловіки своїми силами відкривали їх. Цієї ночі через атаку РФ в Солом'янському районі повністю зруйновано під'їзд. За словами міністра МВС, це було пряме влучання російської балістичної ракети.
Опубліковано Телеканал Київ24 Вівторок, 17 червня 2025 р.
Нагадаємо, що бійці ППО знешкодили 428 з 472 ворожих цілей під час масованої атаки на Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони