

Суспільство
На Книжковому Арсеналі відбудеться унікальна мистецька подія #шрифтологія
Усіх охочих запрошують на унікальну мистецьку подію: каліграфічну виставку #шрифтологія від студії каліграфії «Арт і Я», що відбудеться 23-27 червня на Книжковому Арсеналі 2021.
На цю подію учасники та відвідувачі очікували 2 роки.
Сторінка події доступна за посиланням.
Студія каліграфії «Арт і Я» виступає осередком поширення мистецтва європейської каліграфії, зберігає та популяризує культуру українського рукотворного письма вже 10 років.
Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе
Кураторами каліграфічної виставки виступили: Калініченко Алла, Вікторія та Віталіна Лопухіни.

Серед учасників цьогорічної події виключно українські митці: Кирило Ткачов, Дмитро Растворцев, Вероніка Чебаник, шрифтові дизайнери, каліграфи, студенти школи каліграфії «Арт і Я», КДАДПМД ім. М. Бойчука, НАОМА.
На виставці #шрифтологія буде 3 експозиції та безліч цікавих заходів:
- Експозиція «Географія почерків України» складається з близько 40-ка сучасних арт-інтерпретацій документів 16-17 ст. Запрошуємо до подорожі регіонами України, пошуку відмінностей, взаємовпливу та дивовижного потенціалу слов’янської писемності.
- Експозиція «Філософія шрифту» представляє нові шрифтові проекти українських дизайнерів, що базуються на історичних почерках.
- Експозиція «Алхімія каліграфії» — зібрання авторських робіт студентів та майстрів школи каліграфії «Арт і Я».
- Презентація нового мистецького видання студії: «Каліграфія від навчання до експериментів».
- Майстер-класи з рукотворного письма, знайомство з історичними і сучасними інструментами каліграфа та різними стилями каліграфії. Результат зі зробленим власноруч написом можна буде забрати додому.
- Приємне спілкування з нашими викладачами, кураторами та запрошеними гостями!

Виставка каліграфії працюватиме на 1-му поверсі за розкладом Книжкового Арсеналу. Подія від школи каліграфії «Арт і Я» є абсолютно безкоштовною. Квитки на фестиваль Книжковий Арсенал цього року можна придбати онлайн на зручний для вас часовий слот.
Читайте також: “Наша мета – здорова земля”. Як працює найбільша в Україні компанія з виробництва біопрепаратів
Нагадаємо, мистецький проєкт Cult Art Studio створює одяг, популяризуючи українських письменників.
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»
Суспільство

Львівʼянка Єлизавета Адамська здобула перемогу в номінації «Найкращий екокостюм» на Miss Eco International. Завдяки цьому вона вийшла до фіналу престижного міжнародного конкурсу, який відбудеться 19 квітня в єгипетській Александрії.
Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.
Про костюм
Костюм Єлизавети має назву «Пам’ять у пелюстках». Його присвятили темі збереження природи під час війни. Образ символізує 20 рідкісних видів українських рослин, які опинилися під загрозою зникнення внаслідок агресії росії. Усі квіти та ефектні рукави сукні виготовлені з переробленого пластику.
Єлизавета Адамська — активна громадська діячка та учасниця Young European Ambassadors. Вона реалізувала кілька соціальних ініціатив: проєкти на тему екофемінізму, сталого способу життя, а також розробила навчальну екологічну гру для дітей з порушенням зору.
Читайте також: У культовому ресторані українських емігрантів у Нью-Йорку зготували символічні паски (ФОТО)


Довідка про конкурс
Miss Eco International — це міжнародна платформа, що об’єднує представниць з різних країн навколо тем екологічної свідомості та сталого розвитку. Переможниця отримує статус Посланниці доброї волі ООН з питань довкілля. У 2024 році конкурс виграла українка Ангеліна Усанова.
Нагадаємо, що українка Адріана Пущак здобула титул Miss Petite USA Universe 2025.
Фото: фейсбук-сторінка Максима Козицького