Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Наша мета – здорова земля”. Як працює найбільша в Україні компанія з виробництва біопрепаратів

РЕКЛАМНИЙ МАТЕРІАЛ

Опубліковано

Вже більше 20-ти років у місті Ладижин, що на Вінниччині, українці створюють унікальні біологічні продукти для сільського господарства. БТУ-ЦЕНТР під торговою маркою “Жива Земля” випускає лінійки біопрепаратів для живлення рослин та оздоровлення ґрунтів. Це і активатори росту, і біостимулятори, і біоінокулянти, і мікроелементи, і біоінсектициди, і ґрунтові добрива, і біоклей для склеювання стручків тощо. Саме у БТУ-ЦЕНТР навчились першими відновлювати вбитий пестицидами ґрунт! Родюча земля, здоровий та якісний урожай – головна мета компанії. Продукція БТУ-ЦЕНТР дозволена до використання в органічному землеробстві, що підтверджується сертифікатом Organic Standard. Фермери з усієї країни замовляють їхні біопрепарати, а продукцію експортують у більш як 15 країн світу. Та і європейські компанії часто приїжджають на Вінниччину, щоб набратися досвіду в українських спеціалістів. 

Одна із засновниць БТУ-ЦЕНТР Валентина Болоховська розповіла про перші кроки становлення компанії, а також про те як разом із чоловіком Віктором Васильовичем покинули збанкрутіле підприємство і створили величезну компанію, яка тепер рятує українські ґрунти від загибелі.

Валентина Антонівна Болоховська

Валентина Болоховська

Українська науковиця в галузі біотехнологій, лауреатка Державної премії України в галузі науки та техніки, засновниця БТУ-ЦЕНТР.

 

Компанія, яка рятує українські ґрунти

Овочі та фрукти з городу – це не завжди корисно. Більшість проблем зі здоров’ям людини виникають через погану якість продукції, яку вона споживає. І в Україні, і у світі є величезна проблема – рослини ростуть у токсичному ґрунті. І у результаті ми отримуємо продукцію, у якій купа пестицидів. Від цього страждаємо ми, наші діти, особливо це небезпечно для людей з алергією. Якщо раніше від гастриту чи діабету страждало старше покоління, то зараз хвороби турбують і молодь. На це варто звернути увагу. До того ж аграрії економлять на землі й не отримують хорошого врожаю. А все через те, що люди використовують багато хімії й ґрунт стає токсичним.

Саме тому в БТУ-ЦЕНТР ще 20 років тому почали працювати над тим, щоб наша земля була здоровою та родючою. Дуже багато часу компанія відновлювала землю від проливів нафти та засолення, що сформувалися після нафтовидобутку, а згодом створила препарат, який відновлює ґрунт та підвищує родючість. Зараз БТУ-ЦЕНТР створює продукцію для живлення та захисту рослин від шкідників і хвороб, а також для оздоровлення землі та довкілля. Ці біопрепарати можна використовувати як в інтегрованому землеробстві, поєднуючи їх із хімічними засобами захисту рослин, так і в органічному, що підтверджують відповідні міжнародні сертифікати Organic Standard. 

Серед відомих кожному фермеру, агроному та дачнику ЛИПОСАМ. Це біологічний прилипач, який, крім того, що закріплює добрива та засоби захисту на рослинах, ще й має властивість покращувати структуру ґрунту. Або препарат для підвищення стійкості рослин до стресів та хвороб ОРГАНІК-БАЛАНС. Ми перші в Україні почали виготовляти інноваційні комплексні висококонцентровані продукти. На базі нашого підприємства є власне виробництво та сучасні атестовані лабораторії. Більше 20-ти років ми накопичуємо знання у сфері агровиробництва і кожен рік удосконалюємо якість біопрепаратів. Адже, як я вже казала, здорова земля – наш основний пріоритет.

З біопрепаратами працюємо вже понад 30 років

Зараз я є біотехнологом, проте ще з дитинства мріяла стати журналісткою, бо любила писати вірші та твори. Але ще 50 років тому мій майбутній чоловік сказав: “Ти що, будеш працювати десь у районі журналістом? Поїхали зі мною, будеш хіміком”. Це була моя перша і єдина любов, я його послухала і поїхала з ним опановувати нову професію. Разом ми закінчили Нафтовий інститут і отримали спеціальність інженера-хіміка-технолога.

Наше перше підприємство – Український завод ферментних препаратів. Я працювала хіміком, а чоловік – спеціалістом  на виробництві. Саме тоді у мене народилися двоє діток. У 1974 році – чинний директор нашого представництва за кордоном, Тамара Вікторівна, а у 1976 році – вже теперішній генеральний директор БТУ-ЦЕНТРу, Владислав Вікторович. Я так кажу, бо зараз вся наша родина працює на підприємстві, діти та онуки продовжують нашу справу. 

На фото зліва направо: Віктор Болоховський, співзасновник компанії БТУ-ЦЕНТР, Валентина Болоховська, Владислав Болоховський, генеральний директор БТУ-ЦЕНТР

Я починала працювати на заводі в центральній лабораторії (ЦЗЛ) над впровадженням ферментів. Але у 1982 мені запропонували новий напрямок – мікробні біополімери для підвищення нафтовидобутку. І тоді це стало відправною точкою, яка змінила моє життя та життя моїх колег. Ми відклали усі справи та почали вивчати біотехнології. Проводили дослідження з вивчення різних штамів мікроорганізмів та розпочали співпрацювати з науковими інститутами. Але крім цього, для нас важливо було навчитись масштабувати. І ми це зробили! 

Сьогодні, ми можемо створювати якісні біопрепарати в промислових масштабах, які мають стабільні штами. Наш принцип і тоді, і зараз полягав у  тому, що всі дані та вся інформація підтверджені наукою на практиці дають стабільні ефективні результати.

Залишили збанкрутіле підприємство і створили успішну компанію

У 1998 році на нас чекали величезні зміни – підприємство, на якому ми працювали, повністю збанкрутіло, але ж потрібно було якось виживати й годувати свою родину і сім’ї наших однодумців, які пішли за нами. У нас залишились знання, досвід та величезне бажання працювати. Тоді ми зібрали колектив, знайшли невеличке підприємство на Черкащині, орендували його й почали створювати біополімери для підвищення нафтовидобутку та біопрепарати для оздоровлення ґрунтів.

За роки роботи підприємством напрацьовано авторитет, який дозволяв робити моніторинг земель, які мають важкі метали. Я вивчала багато інформації про мікробні полімери та їх властивості як доброго сорбенту, стабілізатора водних розчинів, структуроутворювачів. Також захистила дисертацію на цю тему.  

Далі був створений препарат на основі Азотобактеру (Azotobacter), адже саме ця бактерія слугує одним із індикаторів родючості ґрунту. І ми отримали перші результати нашої роботи! Відродили землю, яка сім років була мертвою – містила в собі велику кількість патогенів, і в ній нічого не росло. Отримали перший урожай із ґрунту після технічних аварій, коли навколо все було мертве. Така гордість була за те, що ми зробили!

Читайте також: Мікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові

Довгий час ми працювали на орендованих потужностях. У 1999 році створили власне підприємство, на якому зараз працює вся родина. Ми вклали всю душу в нашу компанію і розробки. І наші препарати справді творять чудеса. Наприклад, АЗОТОФІТ стимулює ріст рослин та підвищує врожайність, а один із лідерів серед препаратів ОРГАНІК-БАЛАНС збалансовує живлення та відновлює вегетацію рослин. Завдяки йому ми врятували не одне поле соняшників, сої та плодових садів, які гинули через технологічні помилки та токсичний вплив гербіцидів. 

Продукція компанії “Жива Земля”, яка підвищує врожайність та оздоровлює ґрунти

Та найцікавіше почалось у 2008 році. Ми створили продукт, який допомагає оздоровлювати ґрунти – біодеструктор ЕКОСТЕРН. Він розкладає рослинні рештки, пригнічує  патогени, активує сапрофіти, тобто корисні бактерії. Коли ми починали це вивчати, то навіть самі до кінця не розуміли, який ефективний продукт ми зробили! З кожним роком, завдяки дослідженням, ми відкриваємо все нові та нові позитивні властивості даного препарату.

Головне для нас – оздоровити українську землю. І нам це вдається. Для мене це вже як стиль життя, я йду на роботу як на свято і пишаюсь тим, що роблю і що вдалось зібрати команду однодумців, які розділяють нашу філософію. 

Власний музей штамів та Інститут біотехнологій

Головною особливістю нашої продукції є те, що вона повністю безпечна для людей,  бджіл, тварин та навколишнього середовища. Сьогодні під брендом “Жива Земля” реалізується понад 50 препаратів, які пройшли державну сертифікацію. Серед  продукції є біодобрива,  біоприлипачі, біоінокулянти, та біопрепарати для захисту від хвороб та шкідників. Виробничі потужності заводу становлять понад 10 тисяч тонн продукції на рік. Ми є компанією повного циклу і займаємося розробкою комплексних біологічних рішень для аграріїв. Тобто, ми відбираємо найактивніші штами мікроорганізмів, створюємо готовий продукт, а також надаємо індивідуальні консультації з біологізації технологій землеробства.

БТУ-ЦЕНТР має власний музей штамів мікроорганізмів, де cтворюють біопрепарати
Виробництво біопрепаратів складається з кількох етапів. Перше і найголовніше – використати непатогенні та ефективні мікроорганізми. Для цього ми створили власний музей штамів мікроорганізмів.

Наступний етап – обрати найефективніші поєднання та передати на випробування в дослідницькі інститути. За останні п’ять років ми дослідили понад 200 мікробіологічних взірців по всій території України. З нами працюють найкращі мікробіологи та біохіміки, з 30-ти річним досвідом роботи. Якщо перевірка пройшла успішно, препарат відправляється на польові досліди. Вже там ми вивчаємо ефективні норми внесення, аналізуємо біометричні показники, а також стан рослин і урожайність. У 2019 році  на базі підприємства був створений власний ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНОЇ БІОТЕХНОЛОГІЇ. Завданням інституту є аналіз агрохімічних показників проб ґрунту та розробка унікальних форм препаратів. Саме тут був розроблений біофунгіцид проти білої гнилі – СКЛЕРОЦИД та біоінсектицид проти личинок травневого хруща МЕТАВАЙТ.

Вся наша продукція зберігається на складах, де ретельно контролюється температура. До того ж у нас великі вимоги до чистоти, як з харчовими препаратами. Є навіть власний автопарк з холодильними камерами, щоб все швидко доставити до споживача у кожний куточок України та за її межі. Щодня працюємо для того, кожен мав змогу виростити у себе урожай без хімії та дати своїй дитині здорову їжу з городу.

Серед клієнтів – фермери з усього світу

Біопрепарати “Жива Земля” активно застосовуються в агровиробництві. Серед клієнтів є як великі холдинги, так і маленькі фермерські господарства. До нас звертаються фермери з усіх куточків України. Але на цьому географія не обмежується. У країнах Східної та Західної Європи ретельно дбають про те, щоб агрономія не чинила шкоду для довкілля. Тому і за кордоном ми знайшли своїх клієнтів – продукцію експортуємо у 15 країн світу – Німеччина, Білорусь, Сербія, Молдова, Литва тощо. А ще 10 країн випробовують препарати. Ми цінуємо кожного клієнта і пояснюємо їм, що вони зможуть отримати, проводимо аналіз ґрунту і насіння на наявність патогенів, даємо рекомендації, пояснюємо дію біопрепаратів. Кожного консультуємо та надаємо допомогу.

Читайте також: Шість освітніх курсів для фермерів від провідних агро-спеціалістів

Наші біопрепарати дозволені до використання в органічному землеробстві, що підтверджує сертифікат Organic Standart. Також компанія БТУ-ЦЕНТР є членом Міжнародної асоціації виробників біоконтролю (IBMA).
У нас ще багато планів та завдань! Хочемо вдосконалюватись, знаходити нові форми мікроорганізмів та розширювати свій асортимент біопрепаратів. Наша команда професіоналів точно з цим впорається! Головне – результат. А у нашому випадку – це екологічні препарати, здорова земля та хороший урожай. 

Суспільство

У Києві запустили шостий сервіс прокату електросамокатів «Вжух»

Опубліковано

У столиці запустили новий сервіс прокату електросамокатів під брендом Vzhooh («Вжух»), пише AIN.

Зазначається, що зона покриття на момент запуску обмежилася центром Києва, включно з Подолом, Печерськом та Лук’янівкою.

Ціна послуги

Розблокування електросамоката коштує 9 грн.

 

Хвилина поїздки з понеділка по четвер — 1,9 грн, а у п’ятницю та вихідні — 2,5 грн.

Читайте такожЗбираємо самі: українські бренди меблів, які можуть конкурувати з IKEA

З нагоди запуску Vzhooh дарує користувачам 10 безкоштовних хвилин поїздки. При цьому промокод «Vzhooh» можна активувати двічі і отримати 20 хвилин.

Як орендувати?

Для оренди електросамоката потрібно встановити додаток Vzhooh (Google Play / App Store) і відсканувати QR-код.

Читайте також: Качова музика та вечори біля моря. Вісім фестивалів цього літа для справжніх музичних фанів

Vzhooh — це вже шостий сервіс прокату електросамокатів в Києві після Zelectra, Bolt, Kiwi, Skroll і BikeNow.

Нагадаємо, в Україні створили електросамокат із датчиками попередження аварійних ситуацій.

Головне фото: ain.ua.

Читати далі

Суспільство

Бумбокс дав благодійний концерт у столичному сквері Небесної сотні

Опубліковано

У Києві в «Сквері Небесної сотні» відбувся благодійний концерт гурту Бумбокс на підтримку столичних парків, створених громадою.

Захід організувала керівниця громадської організації «Місто-сад» Євгенія Кулеба, повідомила головна редакторка Української Правди Севгіль Мусаєва у фейсбуці та поділилася своїми враженнями від концерту і благодійною роботою Євгенії Кулеби.

«Зібрала на рахунок благодійних внесків гроші для збереження та відновлення трьох скверів у Києві. Тільки обмежене коло людей знає, як вона нервувала до останнього і скільки сил віддала аби проєкт відбувся. Дуже тобою пишаюся», – написала Севгіль Мусаєва.

 

Читайте такожОдна здача крові може врятувати три життя. Історії українців, які стали донорами

Відомо, що частину зібраних благодійних внесків направлять на облаштування і забезпечення скверів у Києві:

  • для «Грецької набережної» та «Вербового гаю» закуплять і встановлять нові лавки;
  • у сквері на Старонаводницькій, 6А планують встановити садові меблі, який вже близько 20 років підтримується силами місцевих жителів.

Надалі у планах – організувати серію концертів, щоб допомогти в облаштуванні скверів у кожному районі столиці та підтримати ініціативи громади міста.

Читайте такожЦілющий інструмент: як дримба з Херсонщини підкорює світ

Організатори закликають всіх небайдужих долучатися до заходів, приходити на концерти і ставати благодійниками у підтримку київських скверів.

Нагадаємо, в Україні запустили благодійний фільтр в Instagram, що збирає кошти для дітей-сиріт.

Як ми повідомляли раніше, українці зібрали 65 тис. грн на підтримку дисидента Миколи Матусевича.

Усі фото: facebook.com/znenya.kuleba; facebook.com/sevgil.musaieva.

Читати далі

Суспільство

У затоплені шахти на Закарпатті запустили робота-дослідника (ФОТО)

Опубліковано

У Закарпатській області в рамках транскордонного проєкту “Ревітал-1” у Солотвинські шахти запустили робота UX-1, що досліджуватиме затоплені ділянки та руїни шахт Солотвинського басейну й збиратиме дані для науковців про їхній стан.

Про це повідомив Укрінформ з місця події.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

 

Завдання робота

Зазначається, що робот UX-1, якого опустили в затоплені шахти солерудника, має кілька завдань:

  • вивчити та оцінити поточний екологічний стан Солотвинського солерудника та його околиць за допомогою інноваційної технології;
  • дати старт процесу дослідження й моніторингу для відстеження якісних і кількісних змін у поверхневих і підземних водах та зміщення ґрунтів.

Робот розроблений за новітньою системою Unexmin. Це інноваційний метод картографування затоплених шахт, який застосовувався для вивчення уранових та мідних шахт у Португалії та Сербії.

Робот-дослідник використовуватиме неінвазивні методи для збору геологічної інформації. Його максимальна робоча глибина ~500 м, робот має форму сфери розміром 0,6 м в діаметрі, важить 112 кг, працює під землею до п’яти годин на максимальній швидкості 1-2 км/год.

Читайте такожМікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові

UX-1 в Солотвині обстежить водойми, виміряє порожнини в соляних шахтах, дослідить печерні системи та зони карстових проваль.

Спеціалісти сподіваються отримати внаслідок його роботи дані, за якими створять карту відновлення Солотвина.

Проєкт “Ревітал-1” є дуже важливим для регіону, адже затоплення шахт, створення карстових провалів, потрапляння засоленої води в поверхневі ґрунтові води басейну Тиси — це не тільки загроза для закарпатців у зв’язку із руйнацією інфраструктури, це передумови для екологічної катастрофи в країнах Дунайського басейну.

Читайте також: Качова музика та вечори біля моря. Вісім фестивалів цього літа для справжніх музичних фанів

Після даних, зібраних роботом, та створенням точної картини того, що відбувається у затоплених шахтах, науковці та усі зацікавлені сторони зможуть розробляти дорожню карту та шукати кошти для того, щоби відновити життя Солотвина.

Проєкт “Ревітал-1” підготовлено в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства “Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна 2014-2020”.

Нагадаємо, українська компанія створила концепт робота-кур’єра.

Усі фото: Укрінформ.

Читати далі
document.addEventListener('DOMContentLoaded', () => { setTimeout(function(){ }, 3500); }); setTimeout(function(){