Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Ми з’явились раніше за Uber і Glovo”. Як одеське таксі зробило революцію у сервісі

Опубліковано

Ще за кілька років до появи славнозвісних таксі Uber і Uklon одесити вже могли викликати таксі через мобільний додаток, оплатити поїздку картою та вибрати, якою музикою пасажир буде насолоджуватись під час короткої подорожі. Так, тепер шансон не викличе кров з ваших вух – якщо ви цього не захочете. 

А їжу з місцевих ресторанів “Бонд” доставляв ще задовго до Glovo чи Uber eats. Цей сервіс доступний для киян, одеситів та для жителів Чорноморська. Ми розпитали у власника таксі “Бонд” Петра Обухова, як він вирішує стандартні проблеми та у чому помилки конкурентів. 

Петро Обухов

Position

За освітою програміст. Працював над різними інтернет-проектами, такі як “Думская”, Сінема Сіті, today.od.uа. У 2013 році створив сервіс таксі “Бонд”, яке працює в Одесі, Києві та Чорноморську.

Наш додаток був першим 

За освітою я програміст. Коли ми з друзями думали, яким бізнесом зайнятись, то вияснилось, що у сфері таксі можна проводити багато аналітики та дослідів. Один з товаришів за кордоном побачив, що таксі можна викликати через додаток, а розташування машини відображалось на карті.

Читайте також: У Львові створили додаток, який порівнює ціни на таксі

Ідея зробити це в Україні прийшла до нас в 2012 році. Тоді наші таксисти користувались раціями, або Java-програмами для старих кнопкових телефонів. 

Все місто поділялось на сектори і водій обирав район, в якому він знаходився. Коли приходило замовлення, то його отримував водій, який ближче всього у черзі. Такий собі ручний GPS. Але час подачі таксі займав 15 хвилин. Ми ж намагались зробити найшвидше таксі по подачі і ведемо статистику таксиста. 

Перше, що зробили ми – закупили смартфони, які видавали водіям під заставу. Для багатьох це був перший смартфон в їх житті. І тоді однією з наших фішок стала роздача Wi-Fi клієнту, коли ще в місті не було 3G. 

До речі, ще однією причиною чому ми захотіли займатися таксі – незалежність від місцевої влади, тут важче вставляти палки в колеса.

Читайте також: Сервіс таксі Uklon запустив можливість оплати проїзду через Google Pay

Доставляли їжу ще раніше Glovo

З лютого минулого року ми запустили доставку їжі з ресторанів і вже домовились з 150 закладами. Вони мають додатки, де отримують замовлення,  вказують, скільки часу потрібно на приготування їжі і ми потім під’їжджаємо. 

Ми хотіли зробити максимально швидку доставку їжі. Бо до нас нічого такого не було. Якось я замовив бургер на відстані від мене один кілометр. а чекав більше години. Ми змогли це виправити. 

Читайте також: Uber запустив нову функцію: нагадування перед поїздкою для неуважних клієнтів

Наші кур’єри доставляють замовлення навіть в невеличкі сусідні міста. Дуже дивно для мене, коли купують на 200 гривень, а за доставку платять 300. Нащо це їм? Взагалі, вартість доставки залежить від відстані з ресторану до клієнта. 

Так, ми значно випередили Glovo. Вони беруть кількістю, а не якістю. Хоча і дешевші. Glovo працює з частиною ресторанів без попередньої домовленості, тобто кур’єр просто робить замовлення на місці. Втрачається багато часу.

А ще, беруть великий відсоток з ресторанів. На початку вимагають чи не 30% від вартості блюда, а потім торгуються до 27%. А ще було образливо, коли McDonald’s просто ігнорував наші пропозиції. А потім запустились з Glovo.

Читайте також: У Києві служба кур’єрської доставки Glovo працюватиме і вночі

Фішки таксі Бонд: ніякого шансону і сімейний акаунт

Ми працюємо з приватними водіями, які мають власні машини. При тому, не беремо зі старим транспортом. Деякі водії навіть купують машини, щоб працювати з нами. З кожного замовлення наша компанія отримує 10%, які вираховуються з рахунку водія. У таксиста є свій рахунок у програмі. Якщо баланс нульовий, то він не може працювати. Зараз у нас зареєстровано більше 3000 водіїв,  і це тільки в Одесі. А “Бонд” ще є у Києві та Чорноморську.

Середній чек поїздки в таксі “Бонд” в Одесі – 110 гривень, у Києві – 160 гривень

З нами працює водій навіть на власній “Теслі”. Якщо буде більше електромобілів, то ми додамо у програму опцію “Хочу електромобіль”. 

До речі, серед водіїв у нас є і моряки, які прийшли з рейсу. Дуже цікаво, що їм не сидиться вдома, і вони беруть найбільше замовлень.

Читайте також:  Український сервіс доставки ліків залучив $1 млн інвестицій

Ми вдосконалюємо своє таксі і придумуємо різні фішки, які потім намагаються скопіювати конкуренти. 

  • Не дзвонити мені. У нас вперше в Україні з’явилась така функція, якщо людина не хоче, щоб їй телефонували перед поїздкою. Було забавно потім побачити це і в інших службах таксі. 
  • Улюблене радіо. Кожний клієнт може вибрати сам, яке радіо хоче слухати. 
  • Сімейний аккаунт. Клієнт може додати кілька номерів, які будуть їздити за однією карткою чи з одного рахунку. 
  • Аналізуємо дефіцит машин. Кожного дня ми досліджуємо в якому районі мало машин. І тому потім завчасно говоримо водіям, що там будуть замовлення. 
  • Портрет водія. Якщо клієнт поставив не дуже високу оцінку за поїздку, то програма пропонує близько 20 варіантів, що було не так. І тоді по кожному таксисту ми створюємо рейтинг.
  • Портрет клієнта. Можна вказати, що любить клієнт. Наприклад, мене дратує, коли не вмикають моє радіо. А мій товариш якось потрапив в аварію і тепер не любить швидкої їзди і коли немає ременів безпеки.

Проблеми і їх рішення

Після запуску ми зіштовхнулись с типовими проблемами одеських таксі. Наприклад, багато водіїв не хочуть їздити за місто і часто відміняють замовлення. Але є й ті, які самі хочуть туди їхати. Тому два рази на день водії можуть самі вибрати район, куди хочуть поїхати. 

Читайте також: Купити Nissan Leaf і запустити службу таксі. Історія успіху з Лозової

Ще одна проблема – нестача машин в спальних районах в годину пік. Тому водіям доплачуємо, щоб вранці вони повертались з центру назад в «спальники».

Багато таксистів люблять натиснути кнопку, що вони приїхали, коли це не так. А безкоштовні тільки перші сім хвилин простою. І так водії заробляли собі більше. Коли ми це помітили, то додали функцію у додаток: тепер він аналізує, де водій вказав, що прибув на місце і де взяв клієнта. Якщо різниця велика – весь простой безкоштовний. 

Ще одна проблема – решта. У водія часто не буває готівки, тому ще з 2013 року у нас є можливість перерахувати решту на рахунок клієнта, яку він потім може витратити на наступну поїздку. 

Конкурентів не сприймав серйозно

Коли ми запускались, то боялись конкуренції. Але я спочатку і не думав, що Uber взагалі буде в Україні. Вони наробили багато помилок і зараз у багатьох ця служба таксі асоціюється з ненадійним та небезпечним. І я чув абсолютно дикі історії. 

Вони відносяться халатно і їх якість залишає бажати кращого. Водії Uber можуть постійно відмовитись від поїздки. У нас такого немає. 

Хоча через них у нас було падіння замовлень. Але швидко відновились і повернули свою кількість замовлень.  

Читайте також: Подорож наосліп: як працює організація секретних турів Україною

Uklon я не сприймав серйозно. Коли вони прийшли на одеський ринок, то доплачували таксистам 10 гривень за кожне замовлення. У них дуже не зручний додаток. Наша ж мета –  все зробити максимально просто і швидко. Натискаєш кнопку “Викликати таксі” і адресу. І все, чекайте на свій транспорт. 

Коментарі

Суспільство

У Києві триває будівництво метро на Виноградар: що нового зробили (ФОТО)

Опубліковано

На Виноградар активно будують метро. Компанія Autostrada вже розпочала зводити оборотний тупик на кінцевій станції «Проспект Правди».

Про це будівники повідомили в своєму фейсбуці.

Цілодобові роботи на кількох ділянках

На ділянці між станціями «Мостицька» та «Проспект Правди» триває армування та бетонування лоткової плити двоярусного тунелю. Особливістю цієї ділянки стане рух поїздів метро у двох рівнях — один над одним, що є унікальним рішенням для київського метрополітену.

Водночас ведеться розробка котловану для продовження будівництва тунелю та зведення 42-метрового шахтного стовбура між станціями «Сирець» і «Мостицька». Для захисту конструкцій від ґрунтових вод використовують буросічні палі, щоб утворити бетонний контур.

Читати також: У Києві на Виноградарі відновлюють озеро «Синє» (ФОТО)

Про оборотний тупик

Оборотний тупик, який зводять на кінцевій станції «Проспект Правди», потрібен для розвороту та нічного відстою поїздів метро на новій гілці.

Нагадаємо, що метро на Виноградар продовжують добудовувати (ФОТО).

Фото: Autostrada.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустить марку, присвячену боксеру Олександру Усику (ФОТО)

Опубліковано

Компанія анонсувала благодійний поштовий випуск під назвою «Usyk. Світ любить сильних», який вийде 16 грудня.

Про це повідомили в «Укрпошті».

Що відомо про поштовий набір

На марках зобразили Олександра Усика — українського боксера, який здобув титули абсолютного чемпіона світу у важкій (2018 рік) та надважкій (2024 рік) вагових категоріях. Спортсмен — багаторазовий чемпіон України, чемпіон Європи (2008 рік), чемпіон світу (2011 рік) та олімпійський чемпіон (2012 рік).

Конверт. Фото: сайт «Укрпошти»
Картка. Фото: сайт «Укрпошти»

Кошти з продажу поштових наборів передадуть благодійному фонду Usyk Foundation, який допомагає Силам оборони та українцям, як постраждали під час війни.

Читайте також: «Золотий м’яч» Андрія Шевченка виставлятимуть на десятьох вокзалах України

Фото: фейсбук-сторіка «Укрпошти»

Тираж набору — 420 тисяч примірників. Над ним працював художник Сергій Тєхов.

Марку випустять 16 грудня, а передзамовити її можна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні запустили акцію «Подаруй Різдво військовим»: як долучитися.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Олександра Усика

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «Подаруй Різдво військовим»: як долучитися

Опубліковано

Ініціативу для допомоги захисникам та захисницям організовує ГО «Український Жіночий Батальйон». У межах акції кожен може задонатити на необхідні для воїнів речі або ж придбати їх самостійно та надіслати.

Про це повідомили організатори.

Як підтримати військових

Аби взяти участь в акції, потрібно залишити коментар в інстаграмі «Українського Жіночого Батальйону». Після цього волонтери напишуть усім, хто хоче допомогти, й нададуть список необхідних речей.

Голова ГО Альона Данілова зазначає, що військовим потрібні різноманітні речі — від термобілизни до фасованих смаколиків. У пріоритеті — тепле взуття, ліхтарики та павербанки.

Разом з цим можна задонатити за посиланням на збір громадської організації.

Акція «Подаруй Різдво військовим» у 2023 році. Фото: фейсбук-сторінка організації

Про громадську організацію

«Український Жіночий Батальйон» — це спільнота небайдужих українок, які об’єдналися заради допомоги захисникам і захисницям. Усі зібрані кошти ГО спрямовує винятково на потреби військових. Звіти після зборів можна переглянути на сторінках організації в соцмережах.

Торік спільнота змогла передати оборонцям понад 70 посилок з необхідними речами: ліками, одягом, технікою, засобами гігієни, а також листи й дитячі малюнки.

Нагадаємо, що Projector Foundation та Uklon відкривають набір на безоплатне навчання для ветеранів та захисників.

Також ми писали, що український стартап створює кабінет для психологів, щоб оцінювати ментальний стан військових.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі