Суспільство
Морські прикордонники відпрацювали артстрільби з корабля (ФОТО)
Упродовж трьох діб – вдень і вночі – моряки-прикордонники у складі екіпажу корабля Морської охорони «Онікс» відпрацьовували спільні дії з кораблями та катерами Військово-Морських Сил ЗСУ зі складу Об’єднаних Сил.
Про це повідомили у пресслужбі ДПСУ у понеділок, 24 лютого.
За задумом навчальних планів, перед корабельно-катерним складом стояли завдання удосконалення навичок командирів кораблів та керівників штабів щодо організації та управління діями сил в морі у різних умовах обстановки.
Читайте також: Побачити світ на дотик: як у Києві працює музей темряви
Додатковим ускладненням стали погодні умови – в Азовському морі у районі проведення навчань хвилювання моря сягало 4-5 балів, штормовий вітер суттєво впливав на розрахунки під час здійснення стрільб.
Завдання
Завдання перед прикордонниками поставили такі:
- закриття району для проведення стрільб,
- гарантування безпеки плавання цивільних суден,
- контроль за прикордонним режимом.
Читайте також: Як батько заради сина відкрив перший в Одесі зал фізіотерапії (ВІДЕО)
Окрім того, морські прикордонники виконали вправи навчальних стрільб з борту корабля:
- відбивали умовний напад диверсійної групи на корабель з моря,
- знищували повітряні та морські цілі,
- переслідували судно-порушника з попереджувальними пострілами.
Актуальним для морської ситуації залишається й знання та вміння знищувати плавучі міни.
Читайте також: Як звичайний охоронець став героєм, врятувавши людей із окропу в затопленому ТРЦ Києва (ВІДЕО)
Результати
У пресслужбі повідомили, що усі вправи відпрацювали без відриву від прикордонної служби:
- досвідчений екіпаж раціонально і обґрунтовано розподіляв обов’язки, забезпечивши контроль за надводною ситуацією,
- відбулося спільне маневрування з іншими учасниками навчань та відпрацювання бойових стрільб із ефективним враженням мішені.
Читайте також: ТОП-7 українських коміксів, які круто втерли носа зарубіжним
Нагадаємо, ЗСУ отримають 3 тисячі ракетних комплексів та ракет на суму понад 2 млрд грн.
Як ми писали раніше, ЗСУ вперше випробували систему керування військами «ДЗВІН».
Окрім того, Нацгвардійці поїдуть на міжнародні змагання Military ski patrol-2020.
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі
Суспільство
Що відомо про нове видавництво
- видавництво активно шукає авторів, які пишуть гумористичну прозу, поезію, іронічні детективи та навіть веселий нонфікшн.
- початок буде з детективів, які планують представити у 2025 році.
Коментарі