Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

МОМ надає гранти громадським організаціям, які працюють з переселенцями. Які умови

Опубліковано

Міжнародна організація з міграції (МОМ) оголошує грантовий конкурс для ініціативних груп, що працюють у містах, де проживають переселенці.

Про це повідомляють на сайті МОМ.

Про конкурс

МОМ, за фінансової підтримки Республіки Корея, оголошує конкурс для ініціативних груп, які матимуть змогу взяти участь у тренінгах з розвитку громади, розробити й втілити соціальні заходи, спрямовані на покращення інтеграції переселенців, а також волонтерські та молодіжні ініціативи.

Організатори мають на меті сприяти соціальному згуртуванню постраждалих громад та підтримати відновлення пошкодженої або старої соціокультурної інфраструктури.

Для кого

До участі у конкурсі запрошуються ініціативні групи в Ірпені та Бородянці у Київській області, Глухові та Хмільнику на Вінниччині, Івано-Франківську та Коломиї на Прикарпатті, Новому Роздолі та Дрогобичі на Львівщині, Мукачевому та Сваляві на Закарпатті та Вижниці й Чернівцях у Чернівецькій області, які:

  • нараховують щонайменше 15 людей;
  • мають попередній план та ідеї щодо соціальних, культурних, освітніх заходів соціального згуртування, спрямованих на підтримку переселенців.

Фінансування

Фінальний розмір гранту для втілення запланованих ініціатив буде визначено МОМ.

Читайте також: В Україні оголосили грантовий конкурс для громадських організацій, які відновлюють деокуповані території

Як взяти участь

Для участі у конкурсі ініціативна група має заповнити аплікаційну форму та надіслати її на електронну адресу promotingcohesion@iom.int вказавши в темі листа «Аплікаційна форма».

Дедлайн

Надіслати заявку потрібно до 30 квітня 2023 року (включно).

Нагадаємо, громадська організація «Українська античність» запускає грантову програму у Сумській області для учнів 8–11-х класів. Це шанс для школярів облаштувати молодіжний простір у своєму місті.

До того ж міжнародна рада досліджень і обмінів (IREX) оголошує конкурс грантової підтримки для українських неприбуткових організацій.

Фото: ukraine.iom.int

Можливості

МКІП започаткує премії для авторів, які пишуть про безбар’єрність

Опубліковано

Міністерство культури та інформаційної політики з цього року започаткує кілька премій для авторів, які в своїх творах використовуватимуть тематику безбар’єрності.

Про це повідомляє Мінкульт з посиланням на слова т. в. о. міністра Ростислав Карандєєв.

Зокрема Карандєєв зазначив, що питання безбар’єрності необхідно розглядати з різних аспектів.

«Зараз ми продовжуємо роботу щодо приведення наших закладів культури у відповідність до умов безбар’єрності. Зокрема, завдяки методичним рекомендаціям МКІП бібліотеки вже можуть організувати свою роботу, згідно зі стандартами інклюзивності. Водночас необхідно створювати відкрите середовище, підтримувати людей з інвалідністю з боку суспільства. Тож з цього року ми запровадимо кілька премій для авторів, які у своїх творах використовуватимуть тематику безбар’єрності. Адже діти з інвалідністю також мають бути героями творів», – зазначив Карандєєв.

Він також нагадав, що Німеччина передала Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара пристрої для друку шрифтом Брайля, тож центр друкування таких книжок поновить свою роботу.

Регіональна директорка ЮНІСЕФ в Європі та Центральній Азії Реджіна де Домінічіс зауважила, що елемент читання, який може підтримувати зв’язок між батьками та дітьми з інвалідністю з раннього віку, допомагає поліпшити стан дитини, і доступні книжки є фундаментальними в цьому процесі.

Читайте також: В Україні запустили загальнонаціональну мапу провайдерів, що працюють у блекаут

Радниця-уповновноважена Президента з прав дитини і дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук зі свого боку додала, що інклюзивних книжок в Україні має стати більше. Щоб у книгарнях був асортимент з літератури шрифтом Брайля, QR-кодами з посиланнями на аудіоверсію книги чи перекладом жестовою мовою.

Своєю чергою голова наглядової ради Українського культурного фонду Наталія Кривда зауважила, що в межах діяльності установи діє програма «Культура без бар’єрів», яка містить три лоти – «Підтримка митців з інвалідністю», «Мистецтво без бар’єрів» та «Безбар’єрне суспільство».

Вона також поінформувала, що протягом 2019–2024 років на участь у цій програмі подали 905 заявок на загальну суму ₴561 мільйон, водночас реалізували 137 проєктів на суму ₴68 мільйонів.

Окрім того, у МКІП зауважили, що безбар’єрність – одна з основних засад функціонування публічних бібліотек. Тому вони є важливими суб’єктами і водночас об’єктами реалізації державної політики зі створення безбар’єрного простору.

Нагадаємо, в австралійському Мельбурні проходить виставка українського мистецтва та ремесел.

Фото: Мінкульту

Читати далі

Можливості

“Зроблено в Україні”: у Чернівцях хочуть скористатися програмою 30 підприємців, деталі

Опубліковано

З 15 квітня по 25 квітня до офісу «Зроблено в Україні» у Чернівцях вже звернулося 30 осіб, які планують створювати або розширювати бізнес. Підприємці, які планують відкрити власну справу здебільшого запитували про форми оподаткування та яку групу необхідно обрати для відкриття ФОПа, також цікавилися грантами на створення або розвиток власного бізнесу.

Про це повідомляє Чернівецький центр зайнятості.

Фахівець офісу «Зроблено в Україні» готова консультувати про всі послуги, які доступні у службі зайнятості для малого бізнесу: гранти на старт власної справи, гранти для наших ветеранів, ветеранок, їхніх дружин і чоловіків, ваучери, грошові компенсації, компенсації за працевлаштування
внутрішньо переміщених осіб, влаштувати підвищення кваліфікації для працівників у Центрах професійної освіти ДСЗ.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Окрім того, допоможе бізнесу знаходити працівників.

Офісу «Зроблено в Україні» у Чернівцях працює у будні щоденно з 8:30 до 17:00 за адресою: м.Чернівці, вул.Воробкевича 37.

Що відомо про “Зроблено в Україні

Офіси «Зроблено в Україні» для малого і мікробізнесу — частина національної платформи «Зроблено в Україні», ініційованої Президентом Володимиром Зеленським.

Політика реалізується Міністерством економіки України. За словами Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України, мета платформи «Зроблено в Україні» — розвиток вітчизняного виробництва та підтримка українського бізнесу для посилення економічної самодостатності України.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: Зроблено в Україні

Читати далі

Можливості

В Україні оголосили грант на відновлення житла: як взяти участь

Опубліковано

В Україні оголосили новий грантовий конкурс на відновлення багатоквартирних будинків для громад. Проведення відбору територіальних громад в рамках Проекту «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)» за 2-м компонентом«Проектування і капітальний ремонт багатоквартирних будинків, частково пошкоджених внаслідок збройної агресії російської федерації».

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Для того, щоб мати право на участь у процесі відбору, органи місцевого самоврядування (далі – ОМС) повинні відповідати наступним критеріям прийнятності та відбору:

Критерії прийнятності:

Читайте також: Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

  1. Територіальна громада розташована на території, віддаленій не менше ніж на 30 кілометрів від територій активних бойових дій, територій, тимчасово окупованих російською федерацією, відповідно до наказу Мінреінтеграції.
  2. ОМС має більше, ніж один БКБ, пошкоджений внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, що розміщені поблизу: (і) в одному житловому кварталі або мікрорайоні; або (іі) в іншому типі житлової забудови, що спільно обслуговуються єдиним комплексом об’єктів та мереж соціальної та критичної інфраструктури;
  3. Інформація про пошкоджені БКБ внесена до Реєстру пошкодженого та знищеного майна (далі – РПЗМ);
  4. Наявні функціонуючі об’єкти соціальної та критичної інфраструктури, що обслуговують просторовий кластер з БКБ, визначеними як пошкоджені (заклади дошкільної, загальної середньої освіти; заклади охорони здоров’я, об’єкти та мережі водопостачання та водовідведення, електропостачання, теплопостачання тощо);
  5. ОМС виявляє бажання: (і) брати участь у заходах із розбудови спроможності громад для впровадження проектів та інших зусиль з відновлення; (ii) здійснювати обмін досвідом та знаннями від впровадження Проекту з іншими територіальними громадами (через відповідні ОМС);
  6. Готовність ОМС до співфінансування Проекту за рахунок місцевих бюджетів (відповідно до вимог бюджетного законодавства України);
  7. ОМС зобов’язується створити місцеву ГВП з кваліфікованим персоналом і не делегувати жодних своїх функцій та обов’язків, пов’язаних з реалізацією проекту будь-якій іншій стороні, в тому числі постачальникам комунальних послуг, комунальному підприємству, асоціації ОСББ або будь-якій іншій юридичній особі тощо.

З більш детальною інформацією ви можете ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, у застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: