У межах тижня медіаграмотності розповідаємо історію з проєкту ШоТам «Мій персональний фейк». Леся, киянка, ділиться історією, як один із її колег, переселенець із Луганська, довгий час піддавався впливу російської пропаганди, навіть жартував про міфічні загрози з боку США, спотворюючи своє сприйняття України.
Історія Лесі
Леся розповіла історію, яка сталася з нею та її другом з Луганщини. Коли вони разом вирушили в Музей Становлення української нації, він побачив іншу реальність, відкрив для себе справжню історію України від Трипілля до сучасності. Вражений експозицією, він навіть вирішив показати її своїй матері, яка досі мешкає на окупованій території.
Найбільша загроза від російської пропаганди — це спроба переконати українців у тому, що вони не мають історії, що Україна виникла лише в 1991 році й не має коренів. Поширення таких наративів відбувається десятиліттями, особливо на окупованих територіях, і спрямоване на знищення національної самоідентифікації та впевненості українців у власному спадку.
Правдива історія — це потужний інструмент у боротьбі з дезінформацією та ключ до збереження національної ідентичності.
Як наголошує Мирослава Забродська, заступниця директора музею, знання власного минулого дає нам сили будувати майбутнє та захищатися від ворожих наративів. Саме тому українці, а особливо молодь, мають знати своє коріння, бо «Україна тут завжди була» і має тисячолітню історію, яку намагалися стерти та спотворити.
Детальніше ознайомитися з темою можна у відео від проєкту «ШоТам».
Про що проєкт «Мій персональний фейк»
Проєкт покликаний покласти край впливу фейків та ворожої пропаганди на українців.
Перша частина проєкту – це відеоісторії людей, які повелись на неправдиву інформацію, що лунає в ЗМІ. Вони самі розкажуть, як це вплинуло на їхнє життя.
Друга частина проєкту – кросворди. Ми навчимо наше старше покоління розрізняти фейки та зробимо з них справжніх детективів, які зможуть відстежувати будь-яку ворожу пропаганду не гірше за Шерлока Холмса.
Нагадаємо, що українка створила унікальну косметику на основі лікувальних грязей Одещини (ВІДЕО).
До виходу «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» у тематичному супермаркеті «Сільпо» додали нові елементи дизайну. Відтепер на вході до магазину гостей зустрічає сталкер у повному екіпіруванні, а вивіска магазину отримала новий акцент: крапку над «і» замінили на артефакт «Душа». Його сяйво нагадує про містичну енергетику та небезпеку Зони відчуження.
Про це повідомляє пресслужба Сільпо.
У відділі з овочами та фруктами «оселився» легендарний снорк — один із найбільш впізнаваних персонажів гри, чия поява відразу нагадує про небезпеки, які чекають у Зоні. Також у супермаркеті встановили чортове колесо, яке стало символом зони відчуження. Його можна знайти у відділі непродовольчих товарів.
Крім того, до виходу релізу гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля», 20 листопада, у тематичному «Сільпо» відбувся розшук артефактів. Гості магазину мали змогу знайти тематичні бляшанки, сховані серед полиць, та обміняти їх на унікальні призи:
Супермаркет «Сільпо» в Києві, на вул. Березневій, 12а, був створений у співпраці з розробниками гри GSC Game World та уже став знаковим місцем для фанів «S.T.A.L.K.E.R.». Дизайн магазину відтворює естетику постапокаліптичного світу: стіни нагадують закинуті індустріальні споруди, колони стилізовані під сосни, а на стінах — концепт-арти гри.
Цьогоріч команда журналістів суспільно-політичного порталу «Сектор правди» зняла документальну стрічку про життя в прифронтових громадах Сумської області. Прем’єра фільму «Прифронтове життя. Сумщина» відбулася на початку листопада в Конгрес-центрі Сумського державного університету.
Фільм розповідає про життя в регіоні, який постраждав від війни, пережив окупацію і продовжує підтримувати ЗСУ. У кадрі — історії людей із Сум та 12 громад області, зокрема Свеської, Кролевецької, Путивльської та Тростянецької. Герої стрічки — ті, хто втратив домівки, волонтери, які плетуть маскувальні сітки, та місцеві жителі, що створюють ткацькі вироби.
На показ у Сумах завітали учасники фільму — жителі прифронтових громад. Фільм уже побачили у Києві, Тернополі та німецькому Гуммерсбасі. Крім того, стрічку транслювали на телеканалі «ЕСПРЕСО».
Де подивитися
Документальний фільм «Прифронтове життя. Сумщина» стане доступним на платформі «Київстар ТБ» з листопада. Наразі можна переглянути тизер, який дає змогу відчути атмосферу стрічки.
Нагадаємо, що в Україні зняли документальний фільм про жінок-рятувальниць (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кард з фільму «Прифронтове життя. Сумщина».
У переліку фіналістів — Дмитро Купріян, Оксана Омельчук, Анна Жулян, Євгенія Первак та Ігор Чекачков. Їхні роботи стали частиною виставки, яка триває у паризькій галереї Talmart.
Що це означає для авторів
Виставка надає митцям унікальну можливість презентувати свої твори широкій аудиторії. Її відвідують не лише глядачі, але й куратори, колекціонери та професіонали у сфері фотографії. Участь у цьому проєкті відкриває двері до міжнародного визнання та нових перспектив у творчому розвитку.
Виставка триватиме до 22 листопада 2024 року включно. Місце проведення — галерея Talmart у Парижі.
Form Photo Award — це одна з найавторитетніших премій у галузі фотографії, що відзначає талановитих митців з усього світу. Участь українців у шорт-листі підкреслює їхній високий рівень майстерності та здатність конкурувати на світовій арені.
Нагадаємо, що в Україні зняли документальний фільм про жінок-рятувальниць (ВІДЕО).
Коментарі