Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Мені в свою». Сім українських брендів, які продають екогорнятка

Опубліковано

Багаторазові екогорнятка стали не тільки стильним аксесуаром, але й зручною ємністю для зимових прогулянок по місту, пікніків або перерв на обід в улюбленій кав’ярні. В деяких закладах навіть дають знижки відвідувачам, які прийшли по каву зі своєю чашкою. Для людини, яка дотримуються принципів свідомого споживання, це ще й можливість зменшити кількість паперових стаканчиків, які не піддаються переробці та десятиліттями можуть лежати на звалищах.

Ми зібрали zero west крамниці та бренди, в яких можна знайти горнятко до душі і бути впевненим в його екологічності. 

Бамбукові горнятка в 0ZERO

Джерело: facebook.com/Ozerospace

Магазин товарів в стилі «Нуль відходів» OZERO пропонує екологічні альтернативи товарам щоденного вжитку. Окрім екоторбинок, косметики в екопакуванні, багаторазових пляшок, тут можна придбати екогорнятка для гарячих та холодних напоїв. Вони зроблені з бамбукового та кукурудзяного волокна, а кришки — з харчового силікону.

«Кожен бренд, який ми продаємо, має етичне та відповідальне виробництво і сертифікати, що це підтверджують. Тому все, що є у нас на полицях, виготовлено на сталих виробництвах, майстрами, що обирають безпечні сертифіковані інгредієнти», — говорять в компанії. 

Читайте також: Карантин – час жити екологічно. 8 побутових екотоварів на кожен день

В 0ZERO до пакування також ставляться відповідально і відправляють продукцію в упаковці, яка на 100% піддається переробці або компостуванню. Не використовують ламінований картон, поліетиленову плівку, пінопласт та будь-які пластикові ущільнювачі. Замість цього — безпечні альтернативи, як от коробки з переробленого картону, паперовий скотч на основі рослинного клею та інші натуральні матеріали. 

Ціна горнятка: від 315 грн

Кольорові KeepCup чашки в No Waste Shop

Джерело: shop.nowaste.com.ua

У магазині екотоварів NoWaste Shop окрім корисних речей у побуті є чашки для напоїв із собою: KeepCup та Cheeki. Вони виготовлені з безпечного пластику поліпропілену, який піддається переробці. Інші види екогорняток виготовлені з жаростійкого скла, а термокружки — з нержавіючої сталі преміумкласу. В магазині можна знайти також керамічні чашки ручної роботи з силіконовою кришечкою, яка захищає від проливання. Такий варіанти підійде як для напоїв на винос, так і для офісу чи ліжка. 

Три роки тому магазин відкрила команда руху «Україна без сміття» для того, щоб дофінансовувати збиткову діяльність першої в Україні громадської станції сортування відходів NoWasteRecycligStation. Тому прибуток від продажів екотоварів перераховується на потреби станції. 

Ціна горнятка: від 350 грн

За практичністю в Zero Waste Store

Джерело: zerowastestoreua.com

Zero Waste Store — простір екологічних речей, де «можна знайти усе, що потрібно для екологічного життя». На порталі не тільки продають екопродукцію, а й допомагають розібратися з тим, що таке zero waste спосіб життя та ведуть блог, в якому діляться рецептами здорового та екологічного життя. 

На сайті знайдете складні екогорнятка, які майже не займають місця в наплічнику чи сумці. У складі таких стаканів харчовий силікон та пластик PP5, який вважається найбезпечнішим матеріалом для продуктів та переробляється. Горнятка можна мити в посудомийній машині. 

Ціна горнятка: від 250 грн

Віднайти затишок у Tarlini Home

Екогорнятка для кави
Джерело: instagram.com/tarlini.home

Заміну одноразовим кавовим стаканчикам пропонують в магазині домашнього декору Tarlini Home. Там дотримуються hygge-філософії та zero-waste принципів, тому з легкістю знайдете екологічну чашку на будь-який смак. Наприклад, є силіконові складні екогорнятка Cortado Color, які не бояться високих та низьких температур і нейтральні при контакті з рідинами. Ви можете спокійно гріти напої в ньому в мікрохвильовці або мити такий стакан для кави в посудомийній машині.

Більш класичний варіант — скляне горнятко Sip зі зручною кришкою і силіконовим тримачем. Або термостакани з харчової сталі чи кавові стакани з отвором для трубочки.

Ціна горнятка: від 280 грн

Мандрівні керамічні чашки в Here & Now

Джерело: facebook.com/HereAndNowPottery

Бренд екологічної студійної кераміки Here & Now («Тут і Тепер») заснувала екологиня та керамістка Юлія Маклюк. На сторінці бренду майстриня так описує свій проєкт: «Тут і Тепер» — це глиняний посуд, який я роблю з думкою про природу і людей. Ці вироби зручні у щоденному використанні, нешкідливі для довкілля і здоров’я на всіх етапах і робляться без поспіху й халтури. Або принаймні я до цього прагну. Частину матеріалів для посуду і упаковки я використовую повторно, знаходжу під час довгих прогулянок на природі або рятую від смітників у місті».

Найпопулярнішими виробами в майстерні стали мандрівні чашки з ручкою та силіконовою кришкою, у які можна брати напій із собою. Оздоблення мандрівних горняток постійно змінюється: додаються нові дизайни, тому всі вони неповторні.

В Here & Now 5% прибутку спрямовується на місцеві некомерційні екологічні проєкти.

Ціна горнятка: від 449 грн

Стильні кофікапи в Vegvam

Екогорнятка to go
Джерело: facebook.com/vegvam

Крамниця, головна місія якої — зробити твої zerowaste будні приємними та легкими. У Vegvam є ледь не все для життя без пластику: одяг, посуд, господарські товари і, звичайно, чашки Ecoffee Cup. Вони виготовлені з бамбукових волокон, кукурудзяного крохмалю та смоли. Мають різний об’єм та понад 70 дизайнів. Крім базових однотонних чашок, є колекції-колаборації з митцями. Наприклад, з містичними рослинними орнаментами британського художника та поета Вікторіанської доби Вільяма Морріса, або екзотичними тваринами мисткині Емми Шіплі.  

Весь продукт (горня, кришка та рукав) можна мити в посудомийній машині. 

Для людей, які починають ставати на шлях свідомого споживання, а також досвідчених зеровейстерів на порталі зібрали курси про здорове харчування, свідомі покупки, мінімалізм тощо.

Ціна горнятка: від 345 грн⠀

Горнятка з соломинкою в Cooleco

екогорнятка
Джерело: cooleco.com.ua

COOLECO — це зеровейст бренд, який пропонує альтернативу пластиковим речам у вашому повсякденному житті. В магазині можна знайти пакети із кукурудзяного крохмалю, дощовики із картопляного крохмалю, етичні презервативи, натуральні жуйки та навіть пігулки для чищення зубів. Щодо ємностей варіантів багато: бамбукові екогорнятка з термопоясом із повсті, з соломинкою, скляні термочашки з нержавіючої сталі.

Читайте також: Сучасна українська кераміка: топ-8 українських виробників посуду

Продукція їде до нас з усього світу — України, Америки, Канади, Європи та Азії. Дещо,  виготовляють самостійно, наприклад, багаторазові бахіли. «Наш проєкт з’явився у лютому 2018 року і ми хочемо зробити наколишній нас світ кращим, показати як ще можна піклуватися про себе, про своє майбутнє та про майбутнє нашої планети», — кажуть засновники. 

Ціна горнятка: від 380 грн

Суспільство

На виставці «Третє дихання» в Києві зібрали 500 000 грн для Superhumans за перші вихідні

Опубліковано

Інтерактивна виставка «Третє дихання», яку відкрили 26 квітня у просторі M82 в Києві, за перші вихідні зібрала понад 500 тисяч гривень для центру Superhumans. За два дні захід відвідали понад 9 тисяч людей.

Про це повідомила керівниця виставки Ярослава Гресь.

Про виставку

Половину коштів з квитків організатори переказують центру Superhumans, а після завершення виставки експонати передадуть реабілітаційним і психологічним центрам.

Загалом організатори підготували понад 50 інсталяцій та інтерактивів, які допоможуть краще зрозуміти свої емоції та навчитися взаємодіяти з ними. Виставку поділили на такі зони:​

  • «Знайомство з емоціями» — відвідувачі познайомляться з дослідниками емоцій та зможуть розпізнати базові емоції через образи актора Олександра Рудинського;
  • «Слухай своє серце» — зона, де відвідувачі дізнаються, як серце стало символом емоцій, та почують історії тих, хто дослухався до свого серця;
  • «Дитяча радість» — можна змайструвати халабуду, розмалювати стіни та пострибати в резиночку разом із Ярославою Магучіх;
  • «Дай собі спокій» — віртуальна риболовля з блогером Михайлом Лебігою;
  • «Випусти пару» — дослідження української лайки з акторкою Марією Рудинською та можливість погарчати, як лев, з Валентином Міхієнком;
  • «Надія є» — VR-досвіди польоту в космос та сходження на Еверест і Говерлу;
  • «Третє дихання» — завершення виставки співом разом із Jerry Heil.

Читайте також: UAnimals презентували нову колекцію, присвячену зникненню дельфінів (ФОТО)

Ярослава Гресь повідомила, що відтепер квитки можна придбати на конкретний день, а кількість відвідувачів на кожну дату буде обмеженою для зручності гостей. Крім того, щочетверга та щоп’ятниці проходитимуть дні лише для дорослих.

Виставка триватиме до 1 червня і працює: у будні з 11:00 до 20:00, а у п’ятницю, суботу та неділю — з 10:00 до 21:00. Понеділок — вихідний.

Нагадаємо, що у Києві на ВДНГ відбудеться фестиваль адопції тварин AdoptMe Days: як відвідати.

Фото: фейсбук-сторінка Ярослави Гресь

Читати далі

Суспільство

Український проєкт смартукриттів здобув міжнародну премію за найкращий дизайн (ФОТО)

Опубліковано

Проєкт смартукриттів для студентів CLUST SPACE став лауреатом престижної міжнародної премії Red Dot Design Award 2025 у категорії Interior Architecture and Interior Design. Це вперше українське рішення здобуло премію Red Dot у сфері інтерʼєрного дизайну.

Про це повідомили у команді проєкту.

Що відомо про смартукриття

CLUST SPACE створили як інноваційне укриття при вищих навчальних закладах, яке поєднує функції безпеки та освітнього середовища. У просторі передбачили зони для навчання, відпочинку, воркшопів і спорту. Усі системи, зокрема водо- та енергопостачання, вентиляція, освітлення, працюють автономно. Проєкт відповідає вимогам ДСНС і принципам інклюзивності.

Під час створення смартукриттів у конструкціях не використовують матеріалів, що можуть становити загрозу в екстрених ситуаціях. Зокрема, скляні поверхні покриті броньованою плівкою, яка мінімізує ризик травм у разі вибуху.

Читайте також: Стендап-комік Тарас Яремій запустив нове шоу, у якому прокачує простори людей (ВІДЕО)

Ініціатором CLUST SPACE виступив підприємець Руслан Тимофєєв, а архітектурне рішення розробив Павло Пекер (Perek&Partners). Перші укриття відкрили у Київському політехнічному інституті та ДНУ імені Олеся Гончара (Дніпро) у 2024-2025 роках.

«В основі нашого концепту — людиноцентричність. Ми намагалися створити максимально комфортні умови для будь-якої людини, яка заходить в простір. Я сподіваюся, що основні елементи — геометрія освітлення, конфігурація меблів і акустичні панелі на стелі — лишатимуться впізнаваними й стануть нашим фірмовим стилем, тому люди завжди одразу ідентифікуватимуть укриття CLUST SPACE на фото», — зазначив архітектор Павло Пекер.

Red Dot Design Award щороку присуджують за досягнення в дизайні, інноваційність та функціональність. Цьогоріч церемонія нагородження відбудеться 8 липня в Німеччині.

Нагадаємо, що uBoost випустила благодійний блокнот із бізнес-ідеями українських підлітків.

Також ми писали, що київська школа економіки інвестує 40 мільйонів доларів у новий кампус на Оболоні.

Фото: CLUST SPACE

Читати далі

Суспільство

Стендап-комік Тарас Яремій запустив нове шоу, у якому прокачує простори людей (ВІДЕО)

Опубліковано

Український стендап-комік Тарас Яремій розпочав новий проєкт на ютубі під назвою «PromПрокачка». У межах шоу команда перетворює занедбані або перевантажені роботою простори на комфортні, сучасні та естетично привабливі локації.

Про це повідомили у команді проєкту.

Усі зміни команда реалізує за допомогою доступних товарів з маркетплейсу. Мета проєкту — показати, як навіть прості рішення можуть покращити якість життя та створити відчуття безпеки й затишку.

«Ми часто недооцінюємо який вплив має простір навколо на якість нашого життя. Коли все навкруги дуже неспокійно, створювати спокій та комфорт біля себе — просто необхідність. Я отримав велике задоволення від зйомок проєкту, класно переживати разом емоції людей, які вперше бачать своє звичне місце після прокачки. Запрошую і вас подивитись як це було»‚ поділився Тарас Яремій.

Героїнею першого випуску стала Люба — власниця квіткової крамниці в Києві. Команда «PromПрокачка» допомогла їй оновити приміщення, перетворивши його на яскраву й затишну сучасну студію.

Читайте також: Добро в дії: як пост в тіктоці допоміг маленькому видавництву знайти читачів на «Книжковій країні»

«Ми відзняли п’ять серій шоу, і студія Люби зазнала, мабуть, найбільших і найяскравіших змін. Ми дозволили собі впустити колір у цей простір і він відразу “заграв” новими емоціями»‚ — розповіла експертка шоу, декораторка Вероніка Зубко.  

Перший випуск уже доступний для перегляду на ютуб-каналі Тараса Яремія. Під відео також можна долучитися до збору «Дронопад» на модернізовані дрони для українських захисників.

Відео: ютуб-канал Тараса Яремія

Нагадаємо, що українські зірки долучилися до кампанії «Титри Визнання» для подяки вчителям (ВІДЕО).

Фото обкладинки: команда проєкту

Читати далі