Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Мені в свою». Сім українських брендів, які продають екогорнятка

Опубліковано

Багаторазові екогорнятка стали не тільки стильним аксесуаром, але й зручною ємністю для зимових прогулянок по місту, пікніків або перерв на обід в улюбленій кав’ярні. В деяких закладах навіть дають знижки відвідувачам, які прийшли по каву зі своєю чашкою. Для людини, яка дотримуються принципів свідомого споживання, це ще й можливість зменшити кількість паперових стаканчиків, які не піддаються переробці та десятиліттями можуть лежати на звалищах.

Ми зібрали zero west крамниці та бренди, в яких можна знайти горнятко до душі і бути впевненим в його екологічності. 

Бамбукові горнятка в 0ZERO

Джерело: facebook.com/Ozerospace

Магазин товарів в стилі «Нуль відходів» OZERO пропонує екологічні альтернативи товарам щоденного вжитку. Окрім екоторбинок, косметики в екопакуванні, багаторазових пляшок, тут можна придбати екогорнятка для гарячих та холодних напоїв. Вони зроблені з бамбукового та кукурудзяного волокна, а кришки — з харчового силікону.

«Кожен бренд, який ми продаємо, має етичне та відповідальне виробництво і сертифікати, що це підтверджують. Тому все, що є у нас на полицях, виготовлено на сталих виробництвах, майстрами, що обирають безпечні сертифіковані інгредієнти», — говорять в компанії. 

Читайте також: Карантин – час жити екологічно. 8 побутових екотоварів на кожен день

В 0ZERO до пакування також ставляться відповідально і відправляють продукцію в упаковці, яка на 100% піддається переробці або компостуванню. Не використовують ламінований картон, поліетиленову плівку, пінопласт та будь-які пластикові ущільнювачі. Замість цього — безпечні альтернативи, як от коробки з переробленого картону, паперовий скотч на основі рослинного клею та інші натуральні матеріали. 

Ціна горнятка: від 315 грн

Кольорові KeepCup чашки в No Waste Shop

Джерело: shop.nowaste.com.ua

У магазині екотоварів NoWaste Shop окрім корисних речей у побуті є чашки для напоїв із собою: KeepCup та Cheeki. Вони виготовлені з безпечного пластику поліпропілену, який піддається переробці. Інші види екогорняток виготовлені з жаростійкого скла, а термокружки — з нержавіючої сталі преміумкласу. В магазині можна знайти також керамічні чашки ручної роботи з силіконовою кришечкою, яка захищає від проливання. Такий варіанти підійде як для напоїв на винос, так і для офісу чи ліжка. 

Три роки тому магазин відкрила команда руху «Україна без сміття» для того, щоб дофінансовувати збиткову діяльність першої в Україні громадської станції сортування відходів NoWasteRecycligStation. Тому прибуток від продажів екотоварів перераховується на потреби станції. 

Ціна горнятка: від 350 грн

За практичністю в Zero Waste Store

Джерело: zerowastestoreua.com

Zero Waste Store — простір екологічних речей, де «можна знайти усе, що потрібно для екологічного життя». На порталі не тільки продають екопродукцію, а й допомагають розібратися з тим, що таке zero waste спосіб життя та ведуть блог, в якому діляться рецептами здорового та екологічного життя. 

На сайті знайдете складні екогорнятка, які майже не займають місця в наплічнику чи сумці. У складі таких стаканів харчовий силікон та пластик PP5, який вважається найбезпечнішим матеріалом для продуктів та переробляється. Горнятка можна мити в посудомийній машині. 

Ціна горнятка: від 250 грн

Віднайти затишок у Tarlini Home

Екогорнятка для кави
Джерело: instagram.com/tarlini.home

Заміну одноразовим кавовим стаканчикам пропонують в магазині домашнього декору Tarlini Home. Там дотримуються hygge-філософії та zero-waste принципів, тому з легкістю знайдете екологічну чашку на будь-який смак. Наприклад, є силіконові складні екогорнятка Cortado Color, які не бояться високих та низьких температур і нейтральні при контакті з рідинами. Ви можете спокійно гріти напої в ньому в мікрохвильовці або мити такий стакан для кави в посудомийній машині.

Більш класичний варіант — скляне горнятко Sip зі зручною кришкою і силіконовим тримачем. Або термостакани з харчової сталі чи кавові стакани з отвором для трубочки.

Ціна горнятка: від 280 грн

Мандрівні керамічні чашки в Here & Now

Джерело: facebook.com/HereAndNowPottery

Бренд екологічної студійної кераміки Here & Now («Тут і Тепер») заснувала екологиня та керамістка Юлія Маклюк. На сторінці бренду майстриня так описує свій проєкт: «Тут і Тепер» — це глиняний посуд, який я роблю з думкою про природу і людей. Ці вироби зручні у щоденному використанні, нешкідливі для довкілля і здоров’я на всіх етапах і робляться без поспіху й халтури. Або принаймні я до цього прагну. Частину матеріалів для посуду і упаковки я використовую повторно, знаходжу під час довгих прогулянок на природі або рятую від смітників у місті».

Найпопулярнішими виробами в майстерні стали мандрівні чашки з ручкою та силіконовою кришкою, у які можна брати напій із собою. Оздоблення мандрівних горняток постійно змінюється: додаються нові дизайни, тому всі вони неповторні.

В Here & Now 5% прибутку спрямовується на місцеві некомерційні екологічні проєкти.

Ціна горнятка: від 449 грн

Стильні кофікапи в Vegvam

Екогорнятка to go
Джерело: facebook.com/vegvam

Крамниця, головна місія якої — зробити твої zerowaste будні приємними та легкими. У Vegvam є ледь не все для життя без пластику: одяг, посуд, господарські товари і, звичайно, чашки Ecoffee Cup. Вони виготовлені з бамбукових волокон, кукурудзяного крохмалю та смоли. Мають різний об’єм та понад 70 дизайнів. Крім базових однотонних чашок, є колекції-колаборації з митцями. Наприклад, з містичними рослинними орнаментами британського художника та поета Вікторіанської доби Вільяма Морріса, або екзотичними тваринами мисткині Емми Шіплі.  

Весь продукт (горня, кришка та рукав) можна мити в посудомийній машині. 

Для людей, які починають ставати на шлях свідомого споживання, а також досвідчених зеровейстерів на порталі зібрали курси про здорове харчування, свідомі покупки, мінімалізм тощо.

Ціна горнятка: від 345 грн⠀

Горнятка з соломинкою в Cooleco

екогорнятка
Джерело: cooleco.com.ua

COOLECO — це зеровейст бренд, який пропонує альтернативу пластиковим речам у вашому повсякденному житті. В магазині можна знайти пакети із кукурудзяного крохмалю, дощовики із картопляного крохмалю, етичні презервативи, натуральні жуйки та навіть пігулки для чищення зубів. Щодо ємностей варіантів багато: бамбукові екогорнятка з термопоясом із повсті, з соломинкою, скляні термочашки з нержавіючої сталі.

Читайте також: Сучасна українська кераміка: топ-8 українських виробників посуду

Продукція їде до нас з усього світу — України, Америки, Канади, Європи та Азії. Дещо,  виготовляють самостійно, наприклад, багаторазові бахіли. «Наш проєкт з’явився у лютому 2018 року і ми хочемо зробити наколишній нас світ кращим, показати як ще можна піклуватися про себе, про своє майбутнє та про майбутнє нашої планети», — кажуть засновники. 

Ціна горнятка: від 380 грн

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі