Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Сучасна українська кераміка: топ-8 українських виробників посуду

Опубліковано

Керамічна справа в Україні живе, розвивається і продукує посуд та декор у різних стилях. Саме у глині наші предки вбачали величезну силу, а прикрашали посуд візерунками, які втілювали навколишній світ та духовні ідеали. Сучасні гончарі поєднують у своїх виробах авторську фішку та традиційні техніки. Такий посуд виглядає дуже колоритно і є окрасою будь-якої трапези. Тому, пропонуємо вам поближче познайомитись з українськими виробниками керамічного посуду.

Мох – “дикий” посуд з Франківська

Засновник українського бренду кераміки “Мох” каже, що його вироби натхненні дикою природою – нескінченним джерелом ідей. Івано-Франківський майстер Євген Бебешко працює лише руками, без використання гончарного круга. Саме тому вироби виходять дивної геометричної форми, але надзвичайно стильні.

Його майстерня існує з 2006 року. Для декору хлопець використовує природні мотиви, які наносить за допомогою тиснення. Майстер оздоблює вироби, імітуючи природні текстури: кору дерева, каміння, шкаралупу горіха, кокоса та листя. А коли тарілка або ваза вже готова, то замочує її у молоці, щоб при запіканні виріб став коричневого кольору. Тут можна купити унікальні чашки, тарілки, вази і вазони.

Ціна: від 500 гривень.

SaGa Pottery – посуд з природними мотивами

Цей посуд нагадує кратер вулкану, морське дно, лавандове поле та зіркове небо.

Київська майстерня кераміки виготовляє посуд незвичайних форм, з вигинами і природними фактурами. Посуд SaGa Pottery відрізняється від інших ще і яскравою глазур’ю незвичайних кольорів.

Бренд створила закохана пара Олександр та Галина, які разом виготовляють незвичайний керамічний посуд. Засновники переконані, що їх вироби можуть прикрасити та зробити затишним будь-який будинок, адже наповнені силою живої природи та енергії кохання.

Читайте також: Мосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції

Кераміку від SaGa Pottery полюбили не тільки в Україні, а й за кордоном.

Ціни: 550-1350 гривень.

Чорний мінімалізм від “Велика Богаїха”

Кераміку ручної роботи від українського бренду “Велика Бугаїха” створюють майстри з Хмельницького. Всі вироби виготовлені в оригінальній стилістиці – сучасний мінімалізм поєднаний з давніми мотивами.

Робота майстрів починається з видобування глини на місцевому кар’єрі, яку потім замочують, висушують та переминають перед виготовленням. Майстри відмовились від гончарного круга та ліплять всі вироби вручну, щоб створити дійсно продуману форму. А ще відмовились і від палітри кольорів і надали переваги чорному. Для отримання такого кольору майстри використовують димлення (давній та екологічний спосіб обробки кераміки).

Тут можна придбати посуд для кухні, чайні набори, а також різні елементи декору – вази, світильники, плитку)

Ціни: від 200 гривень за чашки, від 400 гривень за вази.

“Покутська кераміка” –  тарілки у формі листя дерев

Покутська кераміка” здатна втерти носа будь-яким своїм конкурентам. Тут можна придбати посуд у формі листя дерев, тарілки з “рваними” краями, піали в формі кокоса, макітри з хвильками, глечики та багато іншого незвичайного етнічного посуду з глини.

У майстерні “Покутська кераміка” осучаснюють глиняний посуд, роблячи його фактурним та яскравим. Майстри гончарної справи втілюють три критерії у своїх виробах: практичність, екологічність, етнічність. Тому “Покутська кераміка” пропонує розмаїття виробів, якими користувалися ще наші предки.

Читайте також: Покутська кераміка: як гончарі просувають ідею “українське – це круто”

Ціни: чашки – від 36 грн, набори тарілок – від 500 гривень, арт-тарілки у формі листка – від 218 гривень.

Sergey Makhno Architects – частинка України та Японії

Відомий архітектор і дизайнер Сергій Махно розробляє колекції кераміки, які доповнюють його інтер’єрні проєкти.

Сергій Махно по-своєму переосмислив культурну спадщину наших предків і додав до цього японське розуміння краси. Філософія бренду – бачити красу неідеального, адже воно неповторно. Тут все створюється руками, однією людиною для радості і насолоди іншої. Тут немає іншої техніки, крім гончарного круга і печі. Тут зізнаються в одержимості ідентичністю – серед робіт Sergey Makhno Architects не знайти двох однакових чашок. Точно так же, як і не знайти звичайного, безликого посуду.

Ціни: чашка – 500 гривень, тарілка – 1000 гривень.

“Восьма комора” – мистецтво на кухонному столі

Якщо ви хоча б раз відвідували Milk Bar, The Naked Bar чи “Клюква-Брюква”, то напевне цікавились, звідки у них такий класний посуд. Це все київська майстерня 8komora, яка займається виготовленням керамічного посуду. Тут можна знайти чашки і тарілки на будь-який смак: від спокійних форм і нюдових відтінків до асиметрії й сміливих кольорів та орнаментів. Глину для виробів беруть у Слов’янську, а глазур закуповують у Німеччині. А ще тут виготовляють стильні та незвичайні upcycling- меблі.

Читайте також: Зроблено в Україні: як український бренд створює унікальні ремені і відновлює традиції гуцулів

Засновники кажуть, що створюють незабутні і неймовірні речі, що несуть яскраві барви і викличуть добрі емоції. 8 Комора – це простір, де створюють мистецтво для життя поруч з вами. Об’єкти, щоб то не було, чи тарілки, чи освітлення або навіть смітник на вулиці, використовуючи глину, знання і почуття.

Ціни: склянка – 250 грн, глечик – 550 грн, чашка – 350 грн.

“Надкусаний” посуд від YAGLYNA

“Ми творимо форми руками з землі, води і вогню, відновлюючи традиційні техніки гончарства. Кераміка нашої майстерні унікальна, усе створене обмеженим тиражем або у єдиному екземплярі, утім, у кожному виробі проглядається неповторний авторський стиль”, – кажуть засновники бренду YAGLYNA.

У бренду можна придбати керамічні кухні та тарілки, горнятка, піали та інший унікальний посуд. Особливої уваги заслуговують тарілки з зігнутими краями. Тут є навіть трохи “надкушений” посуд! Всі вироби виконані у ніжних та стриманих тонах.

YAGLYNA полюбили не тільки в Україні, а й за кордоном. Український керамічний посуд популярний навіть у Чикаго та Сінгапурі.

Ціни: чашка з блюдцем – 300 грн, тарілка – 350 грн, склянка – 200 грн

Тут і тепер

“Тут і Тепер” – це глиняний посуд, що я роблю з думкою про природу і людей, – каже засновниця бренду Юлія Маклюк.

Дівчина не просто робить посуд, а створила цілий проєкт з особливою філософією. Ці вироби зручні у щоденному використанні, нешкідливі для довкілля і здоров’я на всіх етапах і робляться без поспіху й халтури. Частину матеріалів для посуду і упаковки Юлія використовує повторно, знаходить під час довгих прогулянок на природі або рятує від смітників у місті. Крім того, майстриня віддає частину коштів на підтримку екологічних проєктів в Україні.

Тут можна придбати чашки, стакани, піали та інший посуд, який прикрашають написи, що роблять особливим кожний виріб.

Ціни: в середньому вироби коштують 300 гривень.

Суспільство

В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

Опубліковано

Головне управління розвідки Міноборони назвало втрати російської армії внаслідок удару по військовому аеродрому в Джанкої.

Про це повідомляє ГУР МО

17 квітня 2024 року внаслідок успішної операції Збройних Сил України на військовому аеродромі міста Джанкой у тимчасово окупованому Криму знищено або критично пошкоджено:

  • 4 пускові установки ЗРК С-400;
  • 3 радіолокаційні станції;
  • пункт управління засобами ППО;
  • апаратура спостереження за повітряним простором “Фундамент-М”.

Кількість уражених або знищених об’єктів авіації ворога та чисельність втрат серед особового складу російської окупаційної армії уточнюється.

Читати також: “Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Про Головне Управління Розвідки

Головне управління розвідки Міністерства оборони – орган воєнної розвідки. Головна мета установи – здобуття та аналіз інформації про військовий потенціал інших країн та загрози військового характеру. За оцінками експертів ГУР МО входить до десятки найефективніших розвідок світу. Слабкою стороною ГУР є застаріла технічна база та низький рівень соціального забезпечення співробітників.

ГУР МО хоч і входить до складу Міністерства оборони, проте фінансується окремим рядком у державному бюджеті і підпорядковане безпосередньо Президенту України. Співробітники ГУР МО діють в інших країнах світу зазвичай під видом аташе дипломатичних представництв.

Нагадаємо, що в Україні запустили гру з кібергігієни: які правила безпеки.

Фото: ГУР МО

Читати далі

Суспільство

“Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Опубліковано

2 травня відбудеться офіційна премʼєра документального фільму “Ми були рекрутами”, знятий режисером Любомиром Левицьким. Фільм розповідає історії бійців Третьої окремої штурмової бригади.

Про це повідомляють на Youtube-каналі B&H Film Distribution Company.

Опис фільму

Фільм розповідає про 19-річного військовослужбовця з позивним “Журналіст”, який приєднався до ЗСУ з метою документування історій бійців Третьої окремої штурмової бригади.

Головний герой розкриває життєві історії восьми воїнів, відображаючи їх не лише як військовослужбовців, але й як звичайних людей зі своїми мріями про сім’ю та мирне майбутнє. У фільмі показані реальні військовослужбовці Третьої окремої штурмової бригади, такі як Тоха, Хата, Схід, Дацик, Істок, Хельга, Док та Хмурий.

Читати також: Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Про режисера

Любомир Левицький – відомий український кінорежисер, сценарист, продюсер та спікер. Він зняв такі фільми, як “Штольня”, “Тіні незабутих предків”, “Скажене весілля 3”, “#SelfieParty”. У 2023 році Левицький представив документальний фільм “Йди за мною”, який розповідає про військову рятувальну операцію з використанням дронів у місті Ізюм літом 2022 року.

Нагадаємо, що в Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів.

Також ми повідомляли, що рятувальники показали, як виглядає Піп Іван.

Фото: афіша фільму

Читати далі

Суспільство

Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Опубліковано

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук взяла участь у відкритті показу фільму. Посадовиця подякувала депутатам Європарламенту і зокрема депутатці Сандрі Калнієт за внесок в організацію цього заходу.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

“Кадри, які ми зараз побачимо, є задокументованим свідченням звірств російських окупантів”, – відзначила Віцепрем’єрка перед показом фільму.

Повідомляється, що Ірина Верещук висловила слова підтримки режисеру Мстиславу Чернову і всій знімальній групі, яка, ризикуючи життям, фільмувала страшні злочини росіян в українському Маріуполі.

Читати також: На Вінниччині створили модульні будинки для ВПО з інвалідністю

“Картина показує початок повномасштабного вторгнення росії у 2022 році. Але війна продовжується. Від російських ракетних обстрілів і сьогодні гинуть люди”, – підкреслює Ірина Верещук.

Вона подякувала Європейському Союзу і всім партнерам України за військову, фінансову та гуманітарну підтримку, а також країнам, які прихистили українських громадян.

Нагадаємо, що 11 березня 2024 року український фільм “20 днів у Маріуполі” здобув премію «Оскар» як найкраща документальна стрічка.

Також ми повідомляли, що в Торонто з’явиться новий магазин українських товарів.

Нагадаємо, що Консульство України в Лондоні внесло зміни щодо видачі паспортів для ВПО: що варто знати.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі