Суспільство
Сучасна українська кераміка: топ-8 українських виробників посуду
Керамічна справа в Україні живе, розвивається і продукує посуд та декор у різних стилях. Саме у глині наші предки вбачали величезну силу, а прикрашали посуд візерунками, які втілювали навколишній світ та духовні ідеали. Сучасні гончарі поєднують у своїх виробах авторську фішку та традиційні техніки. Такий посуд виглядає дуже колоритно і є окрасою будь-якої трапези. Тому, пропонуємо вам поближче познайомитись з українськими виробниками керамічного посуду.
Мох – “дикий” посуд з Франківська
Засновник українського бренду кераміки “Мох” каже, що його вироби натхненні дикою природою – нескінченним джерелом ідей. Івано-Франківський майстер Євген Бебешко працює лише руками, без використання гончарного круга. Саме тому вироби виходять дивної геометричної форми, але надзвичайно стильні.
Його майстерня існує з 2006 року. Для декору хлопець використовує природні мотиви, які наносить за допомогою тиснення. Майстер оздоблює вироби, імітуючи природні текстури: кору дерева, каміння, шкаралупу горіха, кокоса та листя. А коли тарілка або ваза вже готова, то замочує її у молоці, щоб при запіканні виріб став коричневого кольору. Тут можна купити унікальні чашки, тарілки, вази і вазони.
Ціна: від 500 гривень.
SaGa Pottery – посуд з природними мотивами
Цей посуд нагадує кратер вулкану, морське дно, лавандове поле та зіркове небо.
Київська майстерня кераміки виготовляє посуд незвичайних форм, з вигинами і природними фактурами. Посуд SaGa Pottery відрізняється від інших ще і яскравою глазур’ю незвичайних кольорів.
Бренд створила закохана пара Олександр та Галина, які разом виготовляють незвичайний керамічний посуд. Засновники переконані, що їх вироби можуть прикрасити та зробити затишним будь-який будинок, адже наповнені силою живої природи та енергії кохання.
Читайте також: Мосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції
Кераміку від SaGa Pottery полюбили не тільки в Україні, а й за кордоном.
Ціни: 550-1350 гривень.
Чорний мінімалізм від “Велика Богаїха”
Кераміку ручної роботи від українського бренду “Велика Бугаїха” створюють майстри з Хмельницького. Всі вироби виготовлені в оригінальній стилістиці – сучасний мінімалізм поєднаний з давніми мотивами.
Робота майстрів починається з видобування глини на місцевому кар’єрі, яку потім замочують, висушують та переминають перед виготовленням. Майстри відмовились від гончарного круга та ліплять всі вироби вручну, щоб створити дійсно продуману форму. А ще відмовились і від палітри кольорів і надали переваги чорному. Для отримання такого кольору майстри використовують димлення (давній та екологічний спосіб обробки кераміки).
Тут можна придбати посуд для кухні, чайні набори, а також різні елементи декору – вази, світильники, плитку)
Ціни: від 200 гривень за чашки, від 400 гривень за вази.
“Покутська кераміка” – тарілки у формі листя дерев
“Покутська кераміка” здатна втерти носа будь-яким своїм конкурентам. Тут можна придбати посуд у формі листя дерев, тарілки з “рваними” краями, піали в формі кокоса, макітри з хвильками, глечики та багато іншого незвичайного етнічного посуду з глини.
У майстерні “Покутська кераміка” осучаснюють глиняний посуд, роблячи його фактурним та яскравим. Майстри гончарної справи втілюють три критерії у своїх виробах: практичність, екологічність, етнічність. Тому “Покутська кераміка” пропонує розмаїття виробів, якими користувалися ще наші предки.
Читайте також: Покутська кераміка: як гончарі просувають ідею “українське – це круто”
Ціни: чашки – від 36 грн, набори тарілок – від 500 гривень, арт-тарілки у формі листка – від 218 гривень.
Sergey Makhno Architects – частинка України та Японії
Відомий архітектор і дизайнер Сергій Махно розробляє колекції кераміки, які доповнюють його інтер’єрні проєкти.
Сергій Махно по-своєму переосмислив культурну спадщину наших предків і додав до цього японське розуміння краси. Філософія бренду – бачити красу неідеального, адже воно неповторно. Тут все створюється руками, однією людиною для радості і насолоди іншої. Тут немає іншої техніки, крім гончарного круга і печі. Тут зізнаються в одержимості ідентичністю – серед робіт Sergey Makhno Architects не знайти двох однакових чашок. Точно так же, як і не знайти звичайного, безликого посуду.
Ціни: чашка – 500 гривень, тарілка – 1000 гривень.
“Восьма комора” – мистецтво на кухонному столі
Якщо ви хоча б раз відвідували Milk Bar, The Naked Bar чи “Клюква-Брюква”, то напевне цікавились, звідки у них такий класний посуд. Це все київська майстерня 8komora, яка займається виготовленням керамічного посуду. Тут можна знайти чашки і тарілки на будь-який смак: від спокійних форм і нюдових відтінків до асиметрії й сміливих кольорів та орнаментів. Глину для виробів беруть у Слов’янську, а глазур закуповують у Німеччині. А ще тут виготовляють стильні та незвичайні upcycling- меблі.
Читайте також: Зроблено в Україні: як український бренд створює унікальні ремені і відновлює традиції гуцулів
Засновники кажуть, що створюють незабутні і неймовірні речі, що несуть яскраві барви і викличуть добрі емоції. 8 Комора – це простір, де створюють мистецтво для життя поруч з вами. Об’єкти, щоб то не було, чи тарілки, чи освітлення або навіть смітник на вулиці, використовуючи глину, знання і почуття.
Ціни: склянка – 250 грн, глечик – 550 грн, чашка – 350 грн.
“Надкусаний” посуд від YAGLYNA
“Ми творимо форми руками з землі, води і вогню, відновлюючи традиційні техніки гончарства. Кераміка нашої майстерні унікальна, усе створене обмеженим тиражем або у єдиному екземплярі, утім, у кожному виробі проглядається неповторний авторський стиль”, – кажуть засновники бренду YAGLYNA.
У бренду можна придбати керамічні кухні та тарілки, горнятка, піали та інший унікальний посуд. Особливої уваги заслуговують тарілки з зігнутими краями. Тут є навіть трохи “надкушений” посуд! Всі вироби виконані у ніжних та стриманих тонах.
YAGLYNA полюбили не тільки в Україні, а й за кордоном. Український керамічний посуд популярний навіть у Чикаго та Сінгапурі.
Ціни: чашка з блюдцем – 300 грн, тарілка – 350 грн, склянка – 200 грн
Тут і тепер
“Тут і Тепер” – це глиняний посуд, що я роблю з думкою про природу і людей, – каже засновниця бренду Юлія Маклюк.
Дівчина не просто робить посуд, а створила цілий проєкт з особливою філософією. Ці вироби зручні у щоденному використанні, нешкідливі для довкілля і здоров’я на всіх етапах і робляться без поспіху й халтури. Частину матеріалів для посуду і упаковки Юлія використовує повторно, знаходить під час довгих прогулянок на природі або рятує від смітників у місті. Крім того, майстриня віддає частину коштів на підтримку екологічних проєктів в Україні.
Тут можна придбати чашки, стакани, піали та інший посуд, який прикрашають написи, що роблять особливим кожний виріб.
Ціни: в середньому вироби коштують 300 гривень.
Коментарі