Суспільство
Майстриня з Херсона розробила техніку виготовлення текстильних ляльок
Анастасія Гончарова-Щетілова – майстриня з Херсона, яка розробила техніку виготовлення текстильних ляльок.
Про це пише khersonline.net.
Частину перших виробів майстриня роздала на київському Майдані Незалежності всім охочим. Тепер виготовляє ляльки й вчить дітей у своїй майстерні «Оберемок світла».
Читайте також: Українка створює ляльки в стилі УПА (ВІДЕО)
«Ляльки в моєму житті з дитинства. Я і думала, чому б мені не створити таку ляльку, яка буде єдиною лялькою у цьому світі. І так я почала робити ляльки. Перші мої ляльки поїхали до Києва у бутик квітів. Вони стояли там 2 місяці, частина продалась, а частину ми виставили на Майдані. І там їх розбирали люди, яким вони були потрібні. Мені так захотілось, щоб так було», – розповідає Анастасія.
Першу ляльку Анастасія виготовила 9 років тому після народження доньки. Вони (а їх вже більше тисячі) не мають імен, зате втілюють якийсь образ і несуть емоцію, яка передається у виразі обличчя, наряді, навіть – у позі.
«Я все так же думаю, що та мати, якій я передам ляльку, сама повинна дати ім’я дитині. Ось так. Вони для мене як діти, вони для мене дуже близькі. Я більш роблю образи, а в образах це емоція. Це дівчина кактусів. Ця лялька зі мною довго подорожувала, тому у неї є одяг різний, а це просто дівчина, мені дали хутро, я пробувала нові матеріали. Для волосся використовую волосся штучне, нитки для в’язання, фетр, натуральне хутро», – позує свої роботи майстриня.
Текстильна лялька повністю – розробка майстрині. Авторська техніка не запатентована, але Анастасія з цим не поспішає – в неї ще стільки ідей!
«Кожна – самобутня, кожну викройку я зробила сама. Спочатку на папері, потім на тканині, немає повтору», — каже Анастасія.
Лялькарка створила власну майстерню «Оберемок світла». На майстеркласах, які проводить у вільний від роботи, пошиття ляльок і домашніх справ, час вчить дітей всім видам творчості, якими захоплюється.
Читайте також: Своя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства
«Я провожу майстер-класи для діток. Вони такі справжні, з ними так приємно працювати. Діти мене просто надихають. Це все спочатку пішло від дитини, тому діти для мене це все», – говорить майстриня.
Нагадаємо, у Краматорську волонтери роблять інклюзивні іграшки.
Усі фото: Анастасия Гончарова-Щетилова.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі