

Суспільство
Майстер на Тернопільщині опанував техніку String Art і виготовляє незвичні картини
Володимир Луців із селища Мшанець на Тернопільщині під час пандемії опанував мистецтво String Art та виготовляє дивовижні картини.
Про це пише на фейсбук-сторінці газета «Сільський господар плюс».
Для створення картин хлопець використовує нитки, дошку і цвяхи.
До творчості спонукав картин
Майстер розповів, що за нитки і цвяхи його спонукав узятися карантин. Навесні 2020 року, коли студентів Тернопільського національного університету відправили на дистанційне навчання, юнак вирішив зайнятися творчістю.
В інтернеті натрапив на картини у стилі String Art, що означає ниткова графіка. Це вид мистецтва, який з’явився ще чверть століття тому в Англії. Місцеві ткалі за допомогою ниток та цвяхів, які були набиті на дощечку, створювали декоративні панно і прикрашали стіни будинків.

Наприкінці ХІХ століття цей вид рукоділля удосконалила англійська дослідниця та викладачка математики Мері Еверест Буль. За допомогою цієї техніки вона викладала дітям геометрію.
Переглянувши відеоуроки професійних майстрів, Володимир взявся за інструменти та створив першу картину. З часом хлопець отримав і свої перші замовлення.

Про процес виготовлення картин
За два роки Володимир Луців виготовив майже два десятки картин різних розмірів. Переважно вони круглого формату, є і квадратні.
Спочатку необхідно підготувати дошку. Для цих потреб ідеально підходить осб-плита. Майстер її шліфує, покриває кількома шарами фарби. Далі на папері малює візерунок. Прикладає аркуш до дошки і за допомогою голки чи шила ставляє крапки, у які потім забиватиме цвяхи.

«Набиваю їх у певній послідовності і обов’язково на однаковій висоті. Потім від цвяха до цвяха намотую нитки. Вони нашаровуються одна на одну, сплітаються у візерунки, в результаті виходить об’ємне та ефектне зображення», ― розповів Володимир.
Читайте також: Врятувати стародавню традицію. Як бренд Vereta перетворює ганчір’я на стильні килими та наповнює життям село на Вінниччині
Що стосується матеріалів, то їхня кількість, за словами майстра, залежить від розміру картини і візерунка. Є вироби, які потребують 30 цвяхів, а є такі, де потрібно набити дві тисячі цвяхів. Це саме стосується і ниток. На деякі картини слід намотати кількасот метрів ниток – для шиття, в’язання, муліне.
Світлини своїх дивовижних робіт Володимир публікує на своїй Інстеграм-сторінці. Картини вирізняються складністю, формою та кольорами.

Про String Art
Мистецтво String Art досить популярне у світі. В Україні майстрів, які працюють у цій техніці, небагато. Тож Володимиру часто доводиться покладатися на власну інтуїцію і довіряти своїй фантазії.
Нагадаємо, на Спільнокошті збирають гроші на музичну студію в закарпатському селі.
Як ми повідомляли раніше, чернігівець виготовив мінікопію відомої будівлі з пластиліну і скла.
Фото: facebook.com/silskyjgospodar; фейсбук-сторінка Вася Луців.
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel