Суспільство
Майстер на Тернопільщині опанував техніку String Art і виготовляє незвичні картини
Володимир Луців із селища Мшанець на Тернопільщині під час пандемії опанував мистецтво String Art та виготовляє дивовижні картини.
Про це пише на фейсбук-сторінці газета «Сільський господар плюс».
Для створення картин хлопець використовує нитки, дошку і цвяхи.
До творчості спонукав картин
Майстер розповів, що за нитки і цвяхи його спонукав узятися карантин. Навесні 2020 року, коли студентів Тернопільського національного університету відправили на дистанційне навчання, юнак вирішив зайнятися творчістю.
В інтернеті натрапив на картини у стилі String Art, що означає ниткова графіка. Це вид мистецтва, який з’явився ще чверть століття тому в Англії. Місцеві ткалі за допомогою ниток та цвяхів, які були набиті на дощечку, створювали декоративні панно і прикрашали стіни будинків.
Наприкінці ХІХ століття цей вид рукоділля удосконалила англійська дослідниця та викладачка математики Мері Еверест Буль. За допомогою цієї техніки вона викладала дітям геометрію.
Переглянувши відеоуроки професійних майстрів, Володимир взявся за інструменти та створив першу картину. З часом хлопець отримав і свої перші замовлення.
Про процес виготовлення картин
За два роки Володимир Луців виготовив майже два десятки картин різних розмірів. Переважно вони круглого формату, є і квадратні.
Спочатку необхідно підготувати дошку. Для цих потреб ідеально підходить осб-плита. Майстер її шліфує, покриває кількома шарами фарби. Далі на папері малює візерунок. Прикладає аркуш до дошки і за допомогою голки чи шила ставляє крапки, у які потім забиватиме цвяхи.
«Набиваю їх у певній послідовності і обов’язково на однаковій висоті. Потім від цвяха до цвяха намотую нитки. Вони нашаровуються одна на одну, сплітаються у візерунки, в результаті виходить об’ємне та ефектне зображення», ― розповів Володимир.
Читайте також: Врятувати стародавню традицію. Як бренд Vereta перетворює ганчір’я на стильні килими та наповнює життям село на Вінниччині
Що стосується матеріалів, то їхня кількість, за словами майстра, залежить від розміру картини і візерунка. Є вироби, які потребують 30 цвяхів, а є такі, де потрібно набити дві тисячі цвяхів. Це саме стосується і ниток. На деякі картини слід намотати кількасот метрів ниток – для шиття, в’язання, муліне.
Світлини своїх дивовижних робіт Володимир публікує на своїй Інстеграм-сторінці. Картини вирізняються складністю, формою та кольорами.
Про String Art
Мистецтво String Art досить популярне у світі. В Україні майстрів, які працюють у цій техніці, небагато. Тож Володимиру часто доводиться покладатися на власну інтуїцію і довіряти своїй фантазії.
Нагадаємо, на Спільнокошті збирають гроші на музичну студію в закарпатському селі.
Як ми повідомляли раніше, чернігівець виготовив мінікопію відомої будівлі з пластиліну і скла.
Фото: facebook.com/silskyjgospodar; фейсбук-сторінка Вася Луців.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі