Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чернігівець виготовив мінікопію відомої будівлі з пластиліну і скла (ФОТО)

Опубліковано

Чернігівець Михайло Лєшок виготовив унікальну модель – мінікопію садиби Глібова, нині це Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України у Чернігові.

Про це пише cheline.com.ua.

З матеріалів майстер використав скульптурний пластилін, оргскло і навіть суху траву. Робота зайняла майже пів року.

Із сухої трави майстер виготовив паркан на балконах десь 1 мм в діаметрі.

Читайте такожЧи все ви знаєте про Івана Мазепу? Вийшов другий ролик анімаційного серіалу «Історії небайдужих»

Про садибу

Садиба Глібова — пам’ятка історії та архітектури в Чернігові, зразок неоготичного стилю.

Наприкінці 19 століття палац збудований за задумкою поміщика Григорія Глібова. Двоповерховий замок виконаний у складному асиметричному плані. Під будинком знаходиться підвал. Остання споруда відноситься до цегляного модерну. Григорій Миколайович Глібов збудував замок у лицарському стилі.

За легендою, Григорій Глібов збудував палац через кохання до француженки, яка відмовилася їхати до Чернігова, аргументувавши це тим, що у Глібова немає замку як у справжнього лицаря. Так почалася історія однієї з найцікавіших споруд Чернігівщини. Зараз це місце є одним з найромантичніших в Чернігові. Пізніше одружившись з донькою Тарновського Глібов сказав, що палац збудований для неї.

Нагадаємо, подружжя побудувало на Вінниччині 2-поверховий екобудинок із соломи.

Фото: cheline.com.ua; wikimedia.org.

Суспільство

Журналіст з Норвегії вирушає у мандрівку на підтримку регіональних медіа в Україні

Опубліковано

Норвезький медійник Нільс Ріісе 1 липня вирушає в піший похід з Осло до Бергена. Завдяки своїй мандрівці на 450 кілометрів він привертатиме увагу до роботи українських регіональних журналістів, а також збиратиме кошти для їх підтримки.

Про це повідомили в асоціації «Незалежні регіональні видавці України».

Ідея акції народилася під час зустрічі на Всесвітньому медійному конгресі в Кракові, де Нільс поділився своїми планами з Оксаною Бровко, керівницею асоціації «Незалежні регіональні видавці України». Після обговорення він вирішив поєднати свій похід із підтримкою українських журналістів, які працюють у складних та небезпечних умовах.

«Це для мене особиста справа. Я довго працював у газетах і вже давно захоплююся тим, що робить Оксана Бровко з командою. Але цього разу я хотів підтримати їх не як медійник, а фізично — зробити щось, що відображає їхню витримку», — пояснив Нільс Ріісе.

Читайте також: «Борці за свободу»: співак Боно згадав українських військових на вечірньому шоу в США (ВІДЕО)

Зібрані кошти він передасть асоціації для закупівлі необхідного обладнання та на пряму підтримку редакцій в прифронтових зонах. Похід триватиме кілька тижнів, і Нільс регулярно ділитиметься своїми оновленнями через соціальні мережі, зокрема на LinkedIn.

Фото: сайт асоціації «Незалежні регіональні видавці України»

Нагадаємо, що американський музикант Brother Hill виступив перед бійцями 3-ї ОШБр на передовій.

Фото обкладинки: сайт Kampanje

Читати далі

Суспільство

«Злі Мавки» поширили вірші українських поетів на ТОТ (ФОТО)

Опубліковано

У Сімферополі, Мелітополі та Алчевську активістки руху «Злі Мавки» поширили вірші українських письменників. Ця акція є частиною національного спротиву на ТОТ і нагадуванням, що на цих землях залишаються українці.

Про це повідомили в русі.

«Спротив буває різний. Іноді це просто аркуш із кількома словами на стіні. Але цього вистачає, щоб хтось зупинився, посміхнувся, згадав, що він не сам. Саме такі прості речі дають надію і силу триматися далі, а знайомі українські слова нагадують людям, ким вони є», — зазначають учасниці руху.

Читайте також: «Я вільна людина»: з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста

Нагадаємо, що активісти в Криму провели нову акцію спротиву (ФОТО).

Раніше ми писали, що посолка Канади зробила тату на підтримку жіночого спротиву на окупованих територіях України.

Фото: телеграм-канал «Зла Мавка»

Читати далі

Суспільство

Міноборони створить навчальний хаб для інформування населення про мінну безпеку

Опубліковано

В Україні для інформування населення про мінну небезпеку створять Міжнародний інформаційно-інноваційний навчальний хаб з питань гуманітарного розмінування.

Як повідомили в Міноборони, таку заяву зробили під час форуму «Особливості інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами».

За планом оборонного відомства, навчальний хаб стане основним центром впровадження інновацій щодо інформування про мінну небезпеку. Це стосується розробки навчальних програм, виробництва інформаційного та медіаконтенту, інтерактивних застосунків тощо.

На базі хабу збираються відкрити інноваційний музей гуманітарного розмінування. Облаштовуватимуть простір у Центрі гуманітарного розмінування при КабМіні.

Читайте також: €1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН

«Противник використовує сучасні боєприпаси, носії яких здатні доставити в усі куточки України кластерні боєприпаси, міни, інші небезпечні вражаючі елементи. Тому нам слід зосередити увагу на проведенні інформаційних заходів не лише на деокупованих територіях, а й по всій країні, та з різними верствами населення, починаючи зі школярів і закінчуючи посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», — сказав начальник управління протимінної діяльності Олег Шуварський.

У Міноборони стверджують, що створення навчального простору посилить інформування та просвітницьку діяльність про небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Наразі такі заходи проводять підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони й оператори протимінної діяльності.

Нагадуємо, що Нідерланди виділяють 175 мільйонів євро на ППО та дрони для України.

Фото: сайт Міноборони

Читати далі

Шопочитати