Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Львів’яни створили перший український позашляховий електросамокат

Опубліковано

Команда львівських атовців разом із науковцями Національного університету «Львівська політехніка» розробили електричний самокат на трьох колесах.

Про це повідомили у пресслужбі «Львівської політехніки».

Директор Наукового парку SID City Назар Подольчак розповів, що авторами проєкту є львівські атовці, зокрема військовий Павло Піка. Самокат матиме три колеса і зможе розігнатись до 50 км/год.

– Він зробив такий самокат на основі креслень наших працівників, а потім ми разом виготовили другий прототип електросамоката. Потім ми виграли грант і вдосконалили самокат. Основна його перевага – те, що на кожному колесі є амортизатори і невідчутно зміну висоти. Так само там є система пожежогасіння батарейки, сідло, мінімум батареї вистачає на 100 км, і розгін до 50 км/год, – розповів Назар Подольчак.

Команда розробників допрацьовує ще один варіант електросамоката, на якому завдяки спеціальному кріпленню зможуть пересуватись люди з інвалідністю. Цей варіант підійде також людям із надлишковою вагою.

Читайте також«Прощавай, пакетику!». 10 українських брендів, що створюють стильні шопери та екоторбинки за доступними цінами

Розробники збирають попередні замовлення на електросамокати. Приблизна вартість одного з них становитиме близько 35-40 тисяч гривень, їх виготовлятимуть під замовлення.

Характеристики

Як пише my.ua, назвали цього залізного коника «Буцефал». Щоб самокат не вкрали, інженери додали ключ запалювання, тож провертаєш його і самокат завівся.

Ручка газу дуже зручна та ергономічна, тож триматися за неї – одне задоволення. Також для вечірніх прогулянок додали світло, одна кнопка і ви вже все бачите. Поки що самокат тестують: виявляють та виправляють всі вади.

Читайте також: Українець самотужки змайстрував електромобіль із запасом ходу 60 км

Щоб повернути на цьому електросамокаті, потрібно лише трішки викрутити руль, і нахилитись в ту сторону, в яку повертаєте. Виробник обіцяє, що їздити на цьому самокаті, буде дуже зручно.

Повністю заряджається за 5 годин. Запас ходу в нього 100 км, для міської їзди цього більш ніж достатньо. Наприклад Nissan Leaf першого покоління також проїжджає 100 кілометрів від одного заряду.

Читайте також: П’ять українських виробників електросамокатів та електровелосипедів

Електросамокат розробила команда волонтерів і колишніх військовослужбовців. Вони хочуть, щоб у майбутньому – їхнім транспортним засобом користувалася муніципальна варта чи поліція.

Важить сталевий кінь 50 кілограмів. Має металевий каркас, який практично неможливо зламати. Також розробники планують встановити протипожежну систему та допрацювати дизайн «Буцефала».

Нагадаємо, «Сільпо» почав тестувати українські електромобілі Konyk для доставки.

Як ми повідомляли раніше, в Україні створили електричну вантажівку-трансформер вартістю $16 тис.

Фото: lpnu.ua; galnet.fm.

Коментарі

Технології

В Україні запустили маркетплейс для співпраці ІТ-компаній та глобального бізнесу — CodeUA

Опубліковано

Міністерство цифрової трансформації, у співпраці з Львівським IT Кластером, оголосило про запуск нового маркетплейсу для українських технологічних компаній під назвою CodeUA.

Про це повідомляє Мінцифра.

Про маркетплейс

«CodeUA стане платформою для ефективної співпраці між українськими ІТ-компаніями та глобальними бізнесами, що шукають надійного партнера для реалізації технологічних проєктів. Майданчик автоматично підбиратиме найкращого виконавця для замовлення від міжнародних ІТ-бізнесів», — повідомили у відомстві.

Міністерство зазначає, що CodeUA пропонує:

  • Win-win співпрацю — українські компанії отримають легший доступ до нових замовників, а світові бізнеси — надійних виконавців;
  • Глобальне промо українського технологічного сектору – платформа об’єднає верифіковані українські компанії з досконалою репутацією та експертизою у різних нішах;
  • Розвиток цифрової економіки — CodeUA сприятиме зміцненню позицій України як потужного експортера ІТ-послуг.

Читати також: Український розробник створив сервіс знайомств для людей з інвалідністю

«Український код вже всюди — від рішень для віртуальної реальності та ШІ до софту для лідерів світового автопрому. Попри всі виклики війни, наші ІТ-компанії продовжують співпрацювати з топовими міжнародними брендами, такими як Amazon, Apple, IBM, Cisco, Google та іншими», — підкреслили у Мінцифри.

Нагадаємо, що українці розробили новий позитивний застосунок для планування: як він працює.

Фото: Мінцифра.

Коментарі

Читати далі

Технології

Український розробник створив сервіс знайомств для людей з інвалідністю

Опубліковано

Анатолій Перков запустив сервіс для знайомств людей з інвалідністю. Він зазначив, що це «пет-проєкт», який почав розробляти, щоб підтримувати професійні навички під час пошуку роботи. Тема близька розробнику, адже він сам має другу групу інвалідності.

Про свій проєкт він розповів на LinkedIn.

«Хотілося створити простір, що підтримуватиме справжні й відкриті відносини серед людей з інвалідністю, — розповідає Анатолій. — Ідей багато, роботи ще чимало, але вже зараз сервіс можна презентувати».

Функції, доступні в Meet-me

На платформі реалізовано низку функцій, зокрема:

  • Лайки та чат (можливість ділитися фото, використовувати емодзі та інші опції);
  • Модерація контенту, блокування користувачів та функція подання скарг;
  • Розширені фільтри пошуку;
  • Телеграм-сповіщення та можливість реєстрації через Google;
  • Перевірка електронної пошти через neverbounce та зберігання фото в хмарному сховищі Cloudinary.

Читати також: Розробники акустичної системи виявлення ворожої техніки залучили $450 000 інвестицій

За словами розробника, кількість користувачів сервісу щодня зростає. Учасники мають змогу знаходити однодумців, з якими поділяють спільні цінності та цілі.

«Нехай ваш пошук почнеться тут, де ми прагнемо створити середовище для щирого та відкритого спілкування», — йдеться в описі проєкту.

Як долучитися?

Щоб почати користуватися сервісом, потрібно зробити три простих кроки: зареєструватися, створити профіль та розпочати спілкування.

Зареєструватися можна тут.

Нагадаємо, що українці розробили новий позитивний застосунок для планування: як він працює.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці розробили новий позитивний застосунок для планування: як він працює

Опубліковано

Українські розробники Максим Скрипка (iOS developer) та Наталі Усевич (Product Designer) створили застосунок Prostir для ефективного планування, звичок і нотаток, який акцентує увагу на підтримці без зайвого стресу та некорисної мотивації.

Про це повідомляє Dev.ua.

Як створювали додаток

«Ідея Prostir виникла з мого бажання створити простий, але якісний застосунок для організації думок та планів, — розповідає Максим Скрипка. — З Наталі ми розробили концепцію, яка допомагає користувачам планувати без осуду за невиконані справи чи примусового досягнення максимальної ефективності. Prostir підтримує, а не змушує».

Наталі Усевич додає, що застосунок створили у відповідь на негативний досвід користувачів інших платформ, які часто спричиняли тривогу через сповіщення, що нагадували про невиконані завдання.

Читати також: Розробники акустичної системи виявлення ворожої техніки залучили $450 000 інвестицій

«Ми прагнемо, щоб Prostir допомагав людям відчувати спокій, а не перевантаження», — пояснює дизайнерка.

Протягом восьми місяців команда вдосконалювала Prostir, використовуючи технології Swift, SwiftUI та Realm, щоб створити інтуїтивно зрозумілий і функціональний продукт. Застосунок пропонує два види підписки: місячну ($3.99) та річну ($29.99) і вже доступний в AppStore.

«Ми відкриті до фідбеку, щоб ще краще зрозуміти потреби наших користувачів і вдосконалити Prostir у майбутніх версіях», — підсумовує Максим Скрипка.

Завантажити застосунок можна тут.

Нагадаємо, що від українського розробника вийшла нова карткова гра у стилі Лавкрафта.

Фото: Prostir.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура6 днів тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство2 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство3 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес3 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...