Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

П’ять українських виробників електросамокатів та електровелосипедів

Опубліковано

Українські ентузіасти створюють електровелосипеди та електросамокати, які здатні долати 400 км, швидко заряджаються та ще й б’ють світові рекорди. А ще наш екологічний транспорт відомий далеко за межами країни. Тому, якщо ви й досі вважаєте, що екотранспорт — це щось за межами фантастики, то пропонуємо ознайомитись з українськими брендами. Вони виготовляють круті електросамокати та електровелосипеди.

1. Електросамокат від Moveone

Фото: facebook.com/MOVEONEdesign/

“Український самокат для українських доріг”, – так кажуть про свою розробку засновники стартапу Moveone. Ростислав Потопаєв та Костянтин Киричук створили унікальний електросамокат, який складається в один клік — варто лише натиснути педаль. Зовні їх виріб нагадує велосипед, але стійкіший і тому на ньому можуть кататись люди з різним рівнем фізичної підготовки.

Електросамокат підходить для людей віком від 14 років. На ньому зручно пересуватись у місті, де багато бруківки та підйомів. На одному заряді електросамокат може проїхати 50 км. Крім того, є змінна батарея, яку можна легко відкрити ключем та поставити заряджену ще на 50 км. Тому на електросамокаті можна подорожувати на великі відстані. А розганяється він до 30 км/годину.

Читайте також: “Електро-Богдан” та “Електро-Газель”: студенти роблять з маршруток електрокари. Як?!

Такий екологічний транспорт підходить навіть для дівчат на підборах, адже дуже зручний у користуванні. Саме завдяки великим колесам на ньому легко тримати рівновагу і можна їздити навіть без рук. А ще вам буде легко замінити будь-яку деталь електросамокату, адже вони продаються у будь-якому веломагазині. Зараз засновники випускають електросамокати в Києві невеликими партіями. А придбати такий транспорт можна у них на сторінці.

2. Mstislav kustom studio – круті електросамокати з Сум

Вже понад чотири роки майстер у Сумах створює крутий електротранспорт. Мстислав Паніковський розробив електросамокат, на якому возить доньку до школи та виготовляє на замовлення для українців.

Майстер починав з бензинового самокату, але вирішив йти в ногу з часом та створювати екологічний транспорт. Зараз Мстислав розробив вже дев’ять моделей. Один з виробів майстра — електросамокат City free 350. Це одна з перших моделей Мстислава. Цей електросамокат розрахований на 130 кг ваги кермувальника. Двигун на 500 ватів та батарея із запасом ходу до 50 км дозволяють розганятись до 60 км/год. А ще на самокаті від Mstislav kustom studio можна перевозити невеликі вантажі — для цього передбачена спеціальна ніша.

Такі електросамокати коштують близько $1000. Залежно від потужності та оснащення. Майстер веде ютуб-канал, де розповідає про процес виробництва електросамокатів, а також тестує їх на очах у понад 700 підписників.

3. ELeobike – електровелосипеди від львівського студента

Студент Львівської політехніки Сергій Давидов самотужки зібрав електровелосипед. Хлопець обожнював кататись на велосипеді, але втомився крутити педалі. Тому вирішив переобладнати власний велосипед на електротранспорт. Його винахід на рівній дорозі проїжджає 25-30 км, якщо ж допомагати педалями – можна сягнути й 50 км. А якщо поставити потужніший мотор, то велосипед перетвориться на електроскутер зі швидкістю 55 км/год.

Сергій разом з товаришем створив свій стартап – Eleobike. Основна концепція полягає в переобладнанні звичайних велосипедів в електричні. Хлопці проводять опитування своїх клієнтів, на основі якого підбирають компоненти до електробайка. А саме: електромотор, акумуляторну батарею та інші елементи системи.

Читайте також: Спорткар з села: як на Запоріжжі створюють легенди британського автопрому

Зараз йде активна розробка нової розумної системи управління велосипедів, що дозволить зробити його більш технологічним та менш вразливим до можливої крадіжки.

Зараз хлопці активно розвивають свій стартап, доробляють перші замовлення та публікують результати у соціальних мережах. Кожен охочий може замовити в ELeobike переобладнання звичайного велосипеда в електротранспорт.

4. Трьохколісні електровелосипеди від Delfast

Фото: facebook.com/delfastbikes/

Delfast – це українська компанія, яка популяризує екологічний транспорт з 2017 року. Історія цього стартапу почалась з того, що засновник Данило Тонкопій захотів розв’язати власну проблему — йому ніхто не міг доставити замовлення з інтернет-магазину того ж дня. Тому довелося створити власну службу, але доставка на бензині виходила дорого. І два роки тому стартап вийшов на платформу Kickstarter з ідеєю електробайка з найдовшим пробігом. Цю ідею підтримали і компанії вдалось зібрати необхідну суму для запуску виробництва.

Сьогодні електровелосипед від Delfast — щось середнє між велосипедом і мотоциклом. Він не споживає бензин, не забруднює повітря, а кур’єр, який їздить на ньому — економить на рік до $2000 на бензин. Нещодавно компанія представила нову розробку — триколісний електричний велосипед Trike з невеликим причепом для здійснення доставок. Максимальна швидкість завдяки електричному 750-ватному двигуну становить 34 кілометрів за годину, а запас ходу без підзарядки розпочинається від щонайменше 70 км і може сягати 110 км — це близько 20 доставок по місту. Такий трьохколісний велосипед може перевозити до 300 кг вантажу. Його ціна – $3800.

Для виробництва компанія використовує українські складові — кузов, педалі, сидіння, а також американські батареї. Завдяки унікальним розробкам Delfast відомий у всьому світі та продається у понад 40 країнах. А ще український екологічний транспорт купують поліціянти зі США та Мексики.

5. Електровелосипед, який розганяється до 100 км/год від ЕLEEK

Фото: facebook.com/eleekbikes/

Компанія з файного міста ЕLEEK займається виробництвом електровелосипедів. Її засновником є Павло Рудакевич. За його словами, розробка та виготовлення такого транспорту почалося як хобі, адже чоловіку захотілося зробити “щось середнє між мотоциклом і велосипедом”.

“Компанія Eleek – новатор та перша торгова марка української промисловості електричних велосипедів. Розпочала свою діяльність з 2010 року. Відтоді ми присвячуємо себе постачанню нашим клієнтам екологічно чистого та здорового способу транспортування”, – кажуть в Eleek.

Читайте також: Електрокар зі старої Таврії: як троє друзів з Дніпра збивають ціну на Tesla

Тернопільська компанія виготовляє електровелосипеди власних розробок та частково з власних комплектуючих, в основному це рама, руль, підніжка, дисплей, акумуляторна батарея. Інші деталі іноземного виробництва відомих світових брендів. Зараз представлено три моделі електровелосипедів Atom, Lite та Neo. На такому транспорті можна розігнатись до 100 км/год та проїжджати на одному заряді до 150 км. Ціни на вироби відрізняються — від 28 000 до 100 000 грн.

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі

Суспільство

Coca-cola інвестувала 3 млн доларів у реконструкцію дитячого садочка на Київщині

Опубліковано

У співпраці з Українським Червоним Хрестом Coca-Cola відбудовує дитячий садочок в селі Богданівка, що був підірваний російськими окупантами при відступі.

Про це повідомляє радіо NV.

Про допомогу від Coca-Cola

Відбудова в Богданівці розпочалася відразу, як ЗСУ звільнили села. Вже у травні відновив роботу завод компанії Coca-Cola, який працює на території Великодимерської громади понад 25 років.

Навіть після повномасштабного вторгнення на українському заводі Coca-Cola, де працювало 1,5 тисячі осіб, не було скорочено жодного працівника. 104 члени компанії нині служать в Збройних Силах України, їх робочі місця збережено та щомісяця виплачується середня заробітна плата.

Фото: Coca-Cola

“Відбудова дитячого садочка в Богданівці – це продовження проєктів Coca-Cola, спрямованих на підтримку українських громад”, – зазначив генеральний директор Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Аднан Топіч.

Система Компаній Кока-Кола інвестувала у відбудову 3 млн дол. США, проєкт реалізовуватиме Український Червоний Хрест.

Читати також: Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Про дитячий садок

На території дитячого садочка “Півник” і в його околицях досі працюють вибухотехніки ДСНС. Оформити дозвіл на початок будівництва вдалося тільки на початку лютого. Завершення будівельних робіт та внутрішнього оздоблення садочка заплановано на 2025 рік.

Фото: Coca-Cola

Зараз жителі Богданівки возять дітей в садочки у сусідніх селах, місцева влада виділила для цього автобус.

Майбутній дитячий садок спроєктований професіоналами. В ньому будуть сучасні, просторі й світлі приміщеннями, які будуть побудовані з урахуванням всіх необхідних умов для дітей.

Український Червоний Хрест, виступає партнером проєкту. Сьогодні окрім гуманітарної діяльності, якою УЧХ продовжує займатися, чимало проєктів за його участі будуть пов’язані з відновленням України”, – розповідає генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії.

Фото: Coca-Cola

Читати далі

Суспільство

Один постріл з “Джавеліну” зупинив ворожий штурм та знищив танк і 3 БМП

Опубліковано

Ворожий штурм було зупинено силами оборони завдяки точному пострілу з “Джавеліну”.

Про це повідомляють Сили оборони півдня України.

“Ворог пішов на штурм колоною з танку та трьох БМП, сподівався сховатися за рахунок задимлення, але від конкретних протитанкових комплексів це не рятує”, – наголошується в дописі.

Читати також: В Нацгвардії показали ліквідацію російського спостережного пункту “Муром” (ВІДЕО)

Склад Сил оборони України

До них входять: Збройні Сили України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державна спеціальна служба транспорту, інші утворені відповідно до законів України військові формування, а також правоохоронні та розвідувальні органи, в частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Також ми повідомляли, що ветеран, який втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома.

Фото: Вікіпедія

Читати далі