Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

П’ять українських виробників електросамокатів та електровелосипедів

Опубліковано

Українські ентузіасти створюють електровелосипеди та електросамокати, які здатні долати 400 км, швидко заряджаються та ще й б’ють світові рекорди. А ще наш екологічний транспорт відомий далеко за межами країни. Тому, якщо ви й досі вважаєте, що екотранспорт — це щось за межами фантастики, то пропонуємо ознайомитись з українськими брендами. Вони виготовляють круті електросамокати та електровелосипеди.

1. Електросамокат від Moveone

Фото: facebook.com/MOVEONEdesign/

“Український самокат для українських доріг”, – так кажуть про свою розробку засновники стартапу Moveone. Ростислав Потопаєв та Костянтин Киричук створили унікальний електросамокат, який складається в один клік — варто лише натиснути педаль. Зовні їх виріб нагадує велосипед, але стійкіший і тому на ньому можуть кататись люди з різним рівнем фізичної підготовки.

Електросамокат підходить для людей віком від 14 років. На ньому зручно пересуватись у місті, де багато бруківки та підйомів. На одному заряді електросамокат може проїхати 50 км. Крім того, є змінна батарея, яку можна легко відкрити ключем та поставити заряджену ще на 50 км. Тому на електросамокаті можна подорожувати на великі відстані. А розганяється він до 30 км/годину.

Читайте також: “Електро-Богдан” та “Електро-Газель”: студенти роблять з маршруток електрокари. Як?!

Такий екологічний транспорт підходить навіть для дівчат на підборах, адже дуже зручний у користуванні. Саме завдяки великим колесам на ньому легко тримати рівновагу і можна їздити навіть без рук. А ще вам буде легко замінити будь-яку деталь електросамокату, адже вони продаються у будь-якому веломагазині. Зараз засновники випускають електросамокати в Києві невеликими партіями. А придбати такий транспорт можна у них на сторінці.

2. Mstislav kustom studio – круті електросамокати з Сум

Вже понад чотири роки майстер у Сумах створює крутий електротранспорт. Мстислав Паніковський розробив електросамокат, на якому возить доньку до школи та виготовляє на замовлення для українців.

Майстер починав з бензинового самокату, але вирішив йти в ногу з часом та створювати екологічний транспорт. Зараз Мстислав розробив вже дев’ять моделей. Один з виробів майстра — електросамокат City free 350. Це одна з перших моделей Мстислава. Цей електросамокат розрахований на 130 кг ваги кермувальника. Двигун на 500 ватів та батарея із запасом ходу до 50 км дозволяють розганятись до 60 км/год. А ще на самокаті від Mstislav kustom studio можна перевозити невеликі вантажі — для цього передбачена спеціальна ніша.

Такі електросамокати коштують близько $1000. Залежно від потужності та оснащення. Майстер веде ютуб-канал, де розповідає про процес виробництва електросамокатів, а також тестує їх на очах у понад 700 підписників.

3. ELeobike – електровелосипеди від львівського студента

Студент Львівської політехніки Сергій Давидов самотужки зібрав електровелосипед. Хлопець обожнював кататись на велосипеді, але втомився крутити педалі. Тому вирішив переобладнати власний велосипед на електротранспорт. Його винахід на рівній дорозі проїжджає 25-30 км, якщо ж допомагати педалями – можна сягнути й 50 км. А якщо поставити потужніший мотор, то велосипед перетвориться на електроскутер зі швидкістю 55 км/год.

Сергій разом з товаришем створив свій стартап – Eleobike. Основна концепція полягає в переобладнанні звичайних велосипедів в електричні. Хлопці проводять опитування своїх клієнтів, на основі якого підбирають компоненти до електробайка. А саме: електромотор, акумуляторну батарею та інші елементи системи.

Читайте також: Спорткар з села: як на Запоріжжі створюють легенди британського автопрому

Зараз йде активна розробка нової розумної системи управління велосипедів, що дозволить зробити його більш технологічним та менш вразливим до можливої крадіжки.

Зараз хлопці активно розвивають свій стартап, доробляють перші замовлення та публікують результати у соціальних мережах. Кожен охочий може замовити в ELeobike переобладнання звичайного велосипеда в електротранспорт.

4. Трьохколісні електровелосипеди від Delfast

Фото: facebook.com/delfastbikes/

Delfast – це українська компанія, яка популяризує екологічний транспорт з 2017 року. Історія цього стартапу почалась з того, що засновник Данило Тонкопій захотів розв’язати власну проблему — йому ніхто не міг доставити замовлення з інтернет-магазину того ж дня. Тому довелося створити власну службу, але доставка на бензині виходила дорого. І два роки тому стартап вийшов на платформу Kickstarter з ідеєю електробайка з найдовшим пробігом. Цю ідею підтримали і компанії вдалось зібрати необхідну суму для запуску виробництва.

Сьогодні електровелосипед від Delfast — щось середнє між велосипедом і мотоциклом. Він не споживає бензин, не забруднює повітря, а кур’єр, який їздить на ньому — економить на рік до $2000 на бензин. Нещодавно компанія представила нову розробку — триколісний електричний велосипед Trike з невеликим причепом для здійснення доставок. Максимальна швидкість завдяки електричному 750-ватному двигуну становить 34 кілометрів за годину, а запас ходу без підзарядки розпочинається від щонайменше 70 км і може сягати 110 км — це близько 20 доставок по місту. Такий трьохколісний велосипед може перевозити до 300 кг вантажу. Його ціна – $3800.

Для виробництва компанія використовує українські складові — кузов, педалі, сидіння, а також американські батареї. Завдяки унікальним розробкам Delfast відомий у всьому світі та продається у понад 40 країнах. А ще український екологічний транспорт купують поліціянти зі США та Мексики.

5. Електровелосипед, який розганяється до 100 км/год від ЕLEEK

Фото: facebook.com/eleekbikes/

Компанія з файного міста ЕLEEK займається виробництвом електровелосипедів. Її засновником є Павло Рудакевич. За його словами, розробка та виготовлення такого транспорту почалося як хобі, адже чоловіку захотілося зробити “щось середнє між мотоциклом і велосипедом”.

“Компанія Eleek – новатор та перша торгова марка української промисловості електричних велосипедів. Розпочала свою діяльність з 2010 року. Відтоді ми присвячуємо себе постачанню нашим клієнтам екологічно чистого та здорового способу транспортування”, – кажуть в Eleek.

Читайте також: Електрокар зі старої Таврії: як троє друзів з Дніпра збивають ціну на Tesla

Тернопільська компанія виготовляє електровелосипеди власних розробок та частково з власних комплектуючих, в основному це рама, руль, підніжка, дисплей, акумуляторна батарея. Інші деталі іноземного виробництва відомих світових брендів. Зараз представлено три моделі електровелосипедів Atom, Lite та Neo. На такому транспорті можна розігнатись до 100 км/год та проїжджати на одному заряді до 150 км. Ціни на вироби відрізняються — від 28 000 до 100 000 грн.

Коментарі

Суспільство

У Дніпрі відкрили перший діагональний пішохідний перехід

Опубліковано

У Дніпрі на перехресті вулиць Королеви Єлизавети та Харківської, біля ТРК «Міст-Сіті», облаштували перший діагональний пішохідний перехід. Цей нововведений перехід ще не оснащений світлофором, проте в планах міської влади його встановлення у майбутньому.

Активісти з спільноти NE: Urban підкреслюють важливість таких переходів для безпеки пішоходів, зазначаючи, що багато міст потребують подібних рішень. Однак, на їхню думку, чиновники часто не розуміють, як правильно облаштувати такі зони або ж остерігаються їх впроваджувати.

Міська влада Дніпра розглядала можливість створення цього переходу ще у 2022 році, і ось тепер ініціатива стала реальністю.

Нагадаємо, що у Києві почали добудовувати метро на Виноградар (ФОТО).

Також ми повідомляли, що в Тернополі оновлюють громадський транспорт на енергоефективний.

Фото: NE: Urban.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні відбулися інклюзивні покази фільму «Залізна сотня» для глядачів з порушеннями зору та слуху

Опубліковано

У жовтні-листопаді 2024 року в кількох містах України, зокрема Львові, Житомирі, Хмельницькому та Калуші, відбулися ексклюзивні спецпокази робочих матеріалів документального фільму «Залізна сотня». Ці покази були адаптовані для глядачів з порушеннями зору та слуху, що дозволило незрячим та нечуючим людям поринути у світ кіно.

Про це повідомляє продюсерка фільму, Іванна Хіцінська.

Режисерка фільму Юлія Гонтарук підкреслила важливість інклюзії та доступності мистецтва для всіх, зазначивши, що адаптація фільму дозволяє кожному глядачеві, незалежно від фізичних обмежень, отримати рівний доступ до культурних продуктів.

Фото: Іванна Хіцінська

Цей проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду та місцевих організацій, зокрема УТОГ і УТОС. Покази проходять за участі творчої групи, що дає можливість аудиторії спілкуватися з кінематографістами після перегляду.

Читати також: У Києві відкрили Центр ментального здоров’я для жінок і дівчат

Окрім Львова, Житомира, Хмельницького, Калуша та Одеси, матеріали «Залізної Сотні» покажуть також в Києві в Культурному центрі УТОГ в м.Києві (вул. Генерала Генадія Воробйова, 6).

    Проєкт «Залізна сотня» також став важливою платформою для обговорення теми співіснування військових і цивільних після війни.

    Нагадаємо, що в Україні створили документальний фільм про фестивалі для дітей з прифронтових сіл.

    Фото: Іванна Хіцінська.

    Коментарі

    Читати далі

    Суспільство

    У Києві відкрили Центр ментального здоров’я для жінок і дівчат

    Опубліковано

    У столиці запрацював перший Центр ментального здоров’я «SafeWomenHUB», що надає комплексну підтримку жінкам і дівчатам, які постраждали від війни або опинилися у складних життєвих обставинах.

    Як повідомили у Дарницькій районній адміністрації.

    Про проєкт

    Центр розташований за адресою: вул. Анни Ахматової, 31.

    У «SafeWomenHUB» можна безоплатно та конфіденційно отримати психологічні, юридичні, медичні та соціальні послуги, спрямовані на відновлення прав і зміцнення морального стану. Допомогу надають чотири дорослих і чотири дитячих психологи, соціальний працівник та юрист.

    Читати також: У Києві почали добудовувати метро на Виноградар (ФОТО)

    Окрім консультування, у Центрі проводитимуться творчі майстер-класи та артзаняття, які сприятимуть емоційному відновленню та розвитку.

    Нагадаємо, що у Києві встановили першу міні-ТЕЦ потужністю 1,5 МВт: замовлено ще пʼятнадцять.

    Фото: «SafeWomenHUB».

    Коментарі

    Читати далі