Суспільство
Луганська філармонія двічі відроджувалася з попелу, бо не хотіла співпраці з окупантами (ВІДЕО)
Луганська філармонія — колектив, які двічі втратив усе, але не пішов на співпрацю з окупантами. Вони 9 років не були вдома, але невпинно доносять світові: «Луганськ — це Україна!».
Про колектив, який залишився без документів, нот, музичного обладнання та інструментів, і, найболючіше, без рідного дому, однак не втратив віру та любов до України, розповідає ШоТам.
«Для нас війна почалася у 14-му році, і вона для нас не припиняється», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.
Луганська обласна філармонія до 2014 року виступала по всьому світу: в Європі, Китаї, Японії. Коли Луганськ окупували, в оркестрі сподівалися, що це тимчасово, але вийшло інакше… Колектив почав виїжджати з міста. Нинішній директор Ігор Шаповалов теж ухвалив це складне рішення.
Але Луганщини не покинули — перебралися до Сєвєродонецька, почали з нуля набирати музикантів. Дехто з артистів філармонії знайшов іншу роботу, але більшість повернулася до рідного колективу.
Філармонії довелося наново робити документи, бо колишня директорка стала на бік окупантів і не віддавала їх. Потроху життя в Сєвєродонецьку налагоджувалося, фінансування збільшувалося, колектив зростав.
Музиканти відновили концерти: об’їхали весь захід України, виступали в Італії та Польщі. Ще ввечері 23 лютого 2022 року в музикантів була репетиція. А зранку почалася велика війна.
Музиканти виїхали в евакуацію. Майже всі місця в їхніх автівках зайняли інструменти. А Ігор забрав найважливіше: документи, печатки та жорсткий диск із бухгалтерією. Завдяки колегам зі Львівського органного залу луганці знайшли новий прихисток у рідній Україні.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
«Ми лишилися без нічого, скажемо так. І без нот, і без деякого обладнання. Дякувати Богу, вдалося евакуювати інструменти частково», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.
Філармонії довелося наново збирати техніку, музичну апаратуру та інструменти. У Львові луганцям віддали для виступів та репетицій органну залу та гуртожиток для проживання.
І незламна Луганська філармонія почала відроджуватись уже вдруге.
«У нас усі, хто були тут хлопці, всі працювали волонтерами. І на вокзалі, і на завантаженні-розвантаженні гуманітарки», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.
Уже незабаром колектив почав брати участь у заходах Львова, а нині має по 6–7 концертів на місяць. Філармонія стала амбасадором «Спільноти відновлення» та лауреатом відзнаки «Незламні зі сходу».
Дивіться відео: Легендарний Ленні Кравіц має українське коріння
Нині в колективі 35 осіб. Серед них все ще є ті, хто в філармонії з 2014. Музиканти дають благодійні концерти для Збройних Сил України. Та мріють знову зіграти у вільному українському Луганську!
«Ми впевнені в тому, що дійсно переможемо. І Україна буде вільна. Повністю», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.
Нагадаємо, аеророзвідник облаштував на фронті музичну студію і пише пісні.
Також ШоТам розповідав, як колумбійський музикант просуває у світі українські повстанські пісні.
Окрім того, дивіться відео, як Квітка Цісик дала нове життя українській пісні.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі