Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/q-urwus7Yt0SSSSSS

Суспільство

Луганська філармонія двічі відроджувалася з попелу, бо не хотіла співпраці з окупантами (ВІДЕО)

Опубліковано

Луганська філармонія — колектив, які двічі втратив усе, але не пішов на співпрацю з окупантами. Вони 9 років не були вдома, але невпинно доносять світові: «Луганськ — це Україна!».

Про колектив, який залишився без документів, нот, музичного обладнання та інструментів, і, найболючіше, без рідного дому, однак не втратив віру та любов до України, розповідає ШоТам.

«Для нас війна почалася у 14-му році, і вона для нас не припиняється», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.

Луганська обласна філармонія до 2014 року виступала по всьому світу: в Європі, Китаї, Японії. Коли Луганськ окупували, в оркестрі сподівалися, що це тимчасово, але вийшло інакше… Колектив почав виїжджати з міста. Нинішній директор Ігор Шаповалов теж ухвалив це складне рішення.

Але Луганщини не покинули — перебралися до Сєвєродонецька, почали з нуля набирати музикантів. Дехто з артистів філармонії знайшов іншу роботу, але більшість повернулася до рідного колективу.

Філармонії довелося наново робити документи, бо колишня директорка стала на бік окупантів і не віддавала їх. Потроху життя в Сєвєродонецьку налагоджувалося, фінансування збільшувалося, колектив зростав.

Музиканти відновили концерти: об’їхали весь захід України, виступали в Італії та Польщі. Ще ввечері 23 лютого 2022 року в музикантів була репетиція. А зранку почалася велика війна.

Музиканти виїхали в евакуацію. Майже всі місця в їхніх автівках зайняли інструменти. А Ігор забрав найважливіше: документи, печатки та жорсткий диск із бухгалтерією. Завдяки колегам зі Львівського органного залу луганці знайшли новий прихисток у рідній Україні.

Читайте також«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

«Ми лишилися без нічого, скажемо так. І без нот, і без деякого обладнання. Дякувати Богу, вдалося евакуювати інструменти частково», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.

Філармонії довелося наново збирати техніку, музичну апаратуру та інструменти. У Львові луганцям віддали для виступів та репетицій органну залу та гуртожиток для проживання.

І незламна Луганська філармонія почала відроджуватись уже вдруге.

«У нас усі, хто були тут хлопці, всі працювали волонтерами. І на вокзалі, і на завантаженні-розвантаженні гуманітарки», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.

Уже незабаром колектив почав брати участь у заходах Львова, а нині має по 6–7 концертів на місяць. Філармонія стала амбасадором «Спільноти відновлення» та лауреатом відзнаки «Незламні зі сходу».

Дивіться відеоЛегендарний Ленні Кравіц має українське коріння

Нині в колективі 35 осіб. Серед них все ще є ті, хто в філармонії з 2014. Музиканти дають благодійні концерти для Збройних Сил України. Та мріють знову зіграти у вільному українському Луганську!

«Ми впевнені в тому, що дійсно переможемо. І Україна буде вільна. Повністю», — Ігор Шаповалов, директор Луганської обласної філармонії.

Нагадаємо, аеророзвідник облаштував на фронті музичну студію і пише пісні.

Також ШоТам розповідав, як колумбійський музикант просуває у світі українські повстанські пісні.

Окрім того, дивіться відео, як Квітка Цісик дала нове життя українській пісні.

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі