Суспільство
Аеророзвідник облаштував на фронті музичну студію і пише пісні (ВІДЕО)
Аеророзвідник Павло Прижегодський пригнічує ворога своїми піснями та підтримує бойовий дух побратимів! Він пише пісні й співає в музичній студії, яку зробив в укритті на передовій. Яка ж вона, музична студія Павла на фронті, та як на це реагують його побратими — розповідає ШоТам.
Захисник-музикант облаштував музичну студію прямо на передовій. Там між бойовими завданнями пише пісні й співає.
До вторгнення Павло Прижегодський працював у громадській організації «БУР» , а у вільний час займався музикою. Після 24 лютого хлопець спрямував усю силу на допомогу військовим. Але йому здавалося, що робить замало…
Мене не полишало відчуття того, що все надто якось комфортно для мене. Тобто я прокидався зранку, йшов, пив каву і, поки п’ю каву, розумів, що зараз на сході, на півдні, на півночі, в центрі хлопці мерзнуть голодні під обстрілами, — Павло Прижегодський, аеророзвідник і музикант.
У квітні хлопець мобілізувався й поїхав у зону бойових дій на Донеччину. Служив в аеророзвідці, а першу пісню написав через трагічні події на фронті…
«Унаслідок обстрілу загинуло 12 хлопців із нашої бригади. Приїхали, побачили руїни вже. По долині пролягав дим від нічної пожежі, і я, поки ми їхали, на телефон записав перші рядки: Дим від пожежі влягає долиною. Сипляться межі, що звуть Україною. Спи, поки грім не вщухне, спи», — розповідає Павло Прижегодський, аеророзвідник і музикант.
Дивіться відео: Оркестр Міноборони запалює драйвовою музикою з окопів
Павло облаштував невелику музичну студію прямо в підвалі, де живе зі своїми побратимами. На запитання, як побратими реагують на студію, Павло відповідає, що деякі спотикаються через мікрофонні стійки, коли лягають спати. Ставляться добре, тому що в кожного є своє захоплення.
На війні я зрозумів, що в нас життя одне і треба робити в цьому житті те, що насправді тобі подобається, – Павло Прижегодський, аеророзвідник і музикант.
Коли є вільний час, Павло пише пісні та дає онлайн концерти для підписників. А ще Павло відкрив збір на потреби своєї аеророзвідувальної групи.
«Станом на зараз найбільші потреби, найчастіше які виникають, це технічне обслуговування автомобілів і ремонт їх», — каже Павло Прижегодський, аеророзвідник і музикант.
Павло планує написати ще багато пісень і буде захищати Україну й після Перемоги. А якщо ви захочете задонатити на аеророзвідувальну бригаду Павла, це можна зробити за посиланням.
Нагадаємо, майстри з Приазов’я виготовляють старовинний музичний інструмент.
Також ми розповідали, як литовський рок-музикант Андрюс Мамонтовас переспівав свій хіт українською мовою.
Суспільство

З 21 березня 2025 року наземний громадський транспорт у Києві зможе продовжувати рух після оголошення повітряної тривоги.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
Очільник КОВА розповів про нові правила для комунального та приватного транспорту. Він зазначив, що транспорт зупинятиметься біля укриття за маршрутом руху, щоби пасажири могли за бажання залишити салон.
Читайте також: 8 літературних подій у Києві: куди сходити цього тижня
Водії повідомлятимуть пасажирам про можливість подальшого руху. Після цього транспорт рухатиметься далі за маршрутом. Ткаченко додав, що відповідні зміни внесуть до посадових інструкцій водіїв.
«Це не просто зміна правил — це логічний і необхідний крок до нормального функціонування міста. Київ має рухатися!» — написав Тимур Ткаченко.
Нагадаємо, що у Києві будують перший в Україні двоповерховий тунель метро.
Фото обкладинки: Андрій Харьковий
Суспільство

Благодійний бренд Animalism від організації UAnimals і творче об’єднання «МУР» створили колаборацію «МУРРРРР». Увесь прибуток від продажів передадуть UAnimals.
Про це повідомили в Animalism.
«Колаборація “МУРРРРР” благодійного бренду Animalism та українського творчого об’єднання “МУР” — це про котяче мурчання, нескінченну шерсть на одязі, любов до котів та муррррр у квадраті! Нехай любов до котів поширюється зі швидкістю світла разом із лонгом, який вміє мурчати!» — написали в Animalism.
До презентації одягу долучився засновник проєкту «МУР» Олександр Хоменко, а також режисерка монтажу Марія ОʼРайлі. Увесь прибуток з продажів переказуватимуть організації UAnimals, що допомагає тваринам в Україні.
Читайте також: Український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО)
Довідка про «МУР»
«МУР» створили під час повномасштабної російсько-української війни митцями з Києва та Донецька. До складу об’єднання входять:
- Олександр Хоменко (режисер, актор, сценарист та автор текстів);
- Віктор Ткаченко (композитор та актор);
- Микола Шмундир (актор);
- Марія ОʼРайлі (режисерка монтажу);
- Олександр Заїка (виконавець та автор пісень).
Нагадаємо, що UAnimals запустила благодійну крамницю для допомоги безпритульним тваринам.
Фото обкладинки: інстаграм Animalism
Суспільство

Онлайн-меморіал «ЗавдЯки» випустив стрічку-портрет про Максима Мединського — полеглого журналіста, комунікаційника та військового, який добровільно став на захист України.
Про це повідомили автори проєкту.
У фільмі зібрали спогади рідних друзів, архівні кадри та відеозаписи. Усі ці матеріали дозволять глядачам відчути, якою людиною був Максим, що його надихало, які мав плани на майбутнє, та чому приймав ті чи інші рішення.
«Це історія, яка розповідає про життя: про мрії, боротьбу, цінності та силу духу. Як і кожна, ця історія створена, щоб розповісти людям про людей. Та надихати. Загалом проєкт створений, щоб нести світлу пам’ять про життя полеглих, не про втрату, що і так очевидно, а про те, якими вони були за життя», — написали творці фільму.
Читайте також: Військовий повернувся з полону та власноруч зняв свій банер з Алеї зниклих безвісти (ВІДЕО)
Що відомо про платформу
Проєкт створили для того, аби розповісти історії полеглих військових. «Завдяки» розкривають особистості захисників, їхній життєвий шлях, а також цінності, які вони транслювали у світ.
Платформа дозволяє рідним або знайомим військових заповнити анкету про полеглих, які перетворюються в персональний профіль. Також за згоди близьких команда проєкту знімає документальний фільм про героя.
«ЗавдЯки» — це хроніка, яка через роки допоможе встановити справедливість, зафіксує імена, історії та мрії тих, кого забрала війна. Ми збираємо реальні обличчя реальних людей, щоб їхній голос звучав і надалі», — зазначили у команді проєкту.
Дізнатися більше про платформу можна за посиланням. Перший фільм команда проєкту створила про Яра Батога. Він був добровольцем та командиром розвідувальної групи ЗСУ. Стрічку випустили у лютому, її можна переглянути на ютуб-каналі платформи.
Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Завдяки»