Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Легендарний Ленні Кравіц має українське коріння (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Прадід Ленні Кравіца – киянин! Сам Ленні Кравіц багато років мріяв приїхати в Україну. Про українське коріння співака розповідає ШоТам.

«Я уперше в Києві. Я в місті, де народився мій прадід. І я тут уперше», — Ленні Кравіц, музикант.

Так-так! Це легендарний Ленні Кравіц на вулицях Києва розказує про своє українське коріння!

Дідусь народився в Києві

«Я багато років мріяв приїхати в Україну. Адже, хоч я і не схожий на українця, в 1903 році мій дідусь народився саме тут, у Києві», — сказав Ленні Кравіц під час концерту в Києві 2008 року.

А Ленні народився вже в родині його онука Сеймура та акторки Роксі Роукер у США. Він змалечку виявив інтерес до музики: ритмічно барабанив по каструлях.

Батьки помітили його хист і прищепили смак до якісної музики. Опанувавши безліч інструментів, ще в юні роки Ленні здобув славу мультиінструменталіста.

А світове визнання прийшло 1989 року з першим його альбомом Let Love Rule. Він тонко поєднав джаз, соул, рок, реггі та фолк, змусивши тремтіти серця фанатів.

Читайте такожПримаченко чи Приймаченко? А хто це взагалі? 12 фактів-запитань про українську генійку наївного мистецтва

А одну з пісень альбому виконала сама Мадонна. Чотири роки поспіль Ленні отримував Греммі за найкращий чоловічий рок-вокал.

І, звісно, росіяни хотіли привласнити Ленні собі: запевняли, що він із роду російських євреїв. Так думала навіть мама Ленні, адже його дід по батьковій лінії нібито народився в Москві.

Однак сам Ленні Кравіц відповів так: «Я ніколи не був у Москві. Не знаю, чи є в мене там родичі. Мій дідусь народився в Києві, і я обов’язково туди поїду в рамках свого туру. Можливо, знайду своїх рідних, не знаю», — Ленні Кравіц, музикант, інтерв’ю виданню people.ru.

2008 дав концерт у Києві

І 2008 року співак таки приїхав до Києва з концертом, а наступного дня пішов гуляти містом та зустрів там киянина, який був на його концерті.

«Мені було років 13–14. Десь так… Я просто дивлюся й не можу повірити своїм очам, що бачу людину, в якої день тому був на концерті, йому аплодували», — Владислав Китайгородський, киянин.

Ту зустріч і той концерт Влад із захопленням згадує й досі, через 15 років…

«Він на концерті каже: «Я з України родом, моє коріння бере початок з України. Скажіть, чи є в залі хтось на прізвище Кравіц? Можливо, це мій родич, підніміть чесно руки!» І тут усі люди: «Ми-и-и-и!», — Владислав Китайгородський, киянин.

Дивіться відеоСвітова легенда поп-арту Енді Воргол: чи був він українцем?

Ленні живе з Україною в серці і після повномасштабного вторгнення росіян. Він неодноразово підтримував українців і закликав світ допомагати країні його предків.

Нагадаємо, ШоТам розповідав, як Квітка Цісик дала нове життя українській пісні.

Суспільство

Хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вона танцює війну і цим надихає не лише чоловіка на фронті, а й мільйони українців. Її рухи — про біль і силу, про безсонні ночі в очікуванні звістки і про непохитну віру в перемогу. Про історію кохання Соні та Василя розповідає ШоТам.

Вона зняла відео, щоб підтримати коханого, та її танець схвилював мільйони українців. До повномасштабної війни Василь і Соня знімали відео разом.

А коли чоловік пішов на фронт, Соня продовжила творити заради нього. Вони разом із 2014-го, того ж року Василь уперше пішов до армії.

Після закінчення служби вони мали кілька років щасливого сімейного життя. Разом почали записувати танцювальні відео, які згодом підкорять соцмережі. Та з наближенням 2022 року вони відчули: насувається велика війна. І вже тоді почали допомагати ЗСУ.

«Я показувала танцювальні рухи онлайн. Люди їх могли вивчити, і це був такий спільний флешмоб. Але для того, щоб узяти участь у цьому флешмобі, учасники мали задонатити на “Повернись живим”», — Соня Сафрюк, хореографиня.

Змонтувавши чергове відео, після 24 лютого Василь пішов до військкомату. Перші місяці Соня переживала й не могла творити: всі думки були з коханим.

А в листопаді знову повернулася сила та жага до танців. Відчула, це надихне і її, і чоловіка. Дівчина швидко навчилася власноруч, без Василя, знімати й монтувати відео.

Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

Емоційні та чуттєві, її роботи вразили не лише Василя, а знайшли відгук у серцях багатьох людей. А коли Василеві дали відпустку, в останній її день вирішили зняти спільне відео. Як раніше.

«Залишився один день, і ми такі: «Давай щось зробимо». Ми  скучили одне за одним, але так само і за цією нашою справою», — Соня Сафрюк, хореографиня.

Тепер Василь знову на фронті, і всі відео Соні — про нього та війну. Бо це болить найбільше. А її найрідніший підписник завжди знаходить хвилинку, аби залишити лайк і коментар.

«Максимально мотивує, коли я розумію, що йому сподобалося те, що я зробила, і це в якійсь мірі його підтримало, його моральний дух. Тоді хоч коли завгодно, ночами буду знімати відео, тільки б хоч трішки якихось сил йому передати», — Соня Сафрюк, хореографиня.

Соня і Василь вірять: скоро Перемога і вони знову танцюватимуть удвох.

«Думаю про нашу сім’ю, про плани на майбутнє… які наступні проєкти ми будемо робити. Я дуже скучив», — Василь Сафрюк, військовослужбовець ЗСУ.

Нагадаємо, школярка завоювала гран-прі міжнародного конкурсу з піснею про Україну жестовою мовою.

Читати далі

Суспільство

Міноборони Британії показало, як українські військові освоюють САУ AS90 (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Друга група українських артилеристів завершує навчання на 155-мм самохідній артилерійській установці AS90 в Великій Британії.

Про це повідомили у Міністерстві оборони Британії.

Зазначається, що понад 1000 британських військовослужбовців беруть участь у навчання, яке відбувається на об’єктах Міністерства оборони Великої Британії у кількох регіонах країни.

Навчання на AS90 проходить у спеціалізованому закладі під контролем Королівської школи артилерії та проводиться офіцерами та солдатами Королівського артилерійського полку.

Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Відзначається, що українські військовослужбовці пройшли спеціальне навчання з усіх аспектів експлуатації та обслуговування системи AS90. Артилеристи приїхали до Британії з різним досвідом: серед них є як досвідчені артилеристи, так і бійці з невеликим військовим досвідом або зовсім без нього.

AS-90 – самохідна артилерійська установка створена оборонно-промисловим комплексом Сполученого Королівства. Гармата САУ AS-90 з калібром 155 мм, довжиною 39 калібрів здатна зробити постріл звичайним снарядом на відстань 24,7 км, а з довжиною ствола 52 калібру – на 30 км.

Нагадаємо, британці показали навчання українських військових на танках Challenger 2.

Також ми розповідали, що в Естонії завершили військові навчання 600 українських військових.

Фото: defenceimagery.mod.uk.

Читати далі

Суспільство

Орландо Блум приїхав до Києва як посол доброї волі ЮНІСЕФ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Британський актор та посол доброї волі ЮНІСЕФ Орландо Блум приїхав до України та відвідав дитячу точку фонду «Спільно».

Про це він повідомив на своїй сторінці в Інстаграм.

«Я прибув до України вперше після  2016 року. Я ніколи не очікував, що війна може загостритися по всій країні. Але сьогодні мені пощастило почути дитячий сміх у центрі “Спільно”, який підтримує UNICEF, безпечному, теплому та затишному місці, де діти можуть грати, навчатися та отримувати психосоціальну підтримку», — написав Блум.

Блум не написав, яке саме місто відвідав, але в коментарях користувачі повідомили, що в Києві дитячі точки «Спільно» є у метро, одна з таких є на станції «Арсенальній».

Дивіться відео: 7-річна гімнастка після протезування повернулася до занять спортом

Він додав, що таких центрів в Україні функціонує понад 180.

«Той, який я відвідав сьогодні, був побудований глибоко в метро, щоб забезпечити їх безпеку. На кілька годин щодня батьки можуть залишити своїх маленьких дітей і дати їм відчуття нормальності, пограти в ігри та просто побути дітьми. Було також багато приладдя для творчості та матеріалів для рукоділля, що дає їм можливість творчо виражати себе. Дітям в Україні потрібно повернути дитинство», — переконаний Блум.

Нагадаємо, американський історик та професор Єльського університету Тімоті Снайдер відвідав Львів і посадив дерево на площі Ринок.

Фото: instagram.com/orlandobloom.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство3 дні тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство5 днів тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство5 днів тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...