Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/iVdqcqNbrxwSSSSSS

Суспільство

Лікарняна клоунеса «Бу» допомагає одужувати дітям з «Охмадиту» (ВІДЕО)

Опубліковано

Таких, як вона, лише восьмеро на всю Україну. Ольга Булкіна має унікальну професію! Вона —дипломована лікарняна клоунеса.

Що спонукало дівчину отримати таку незвичайну професію, розповідає ШоТам.

Це фахівець, який не просто веселить, а допомагає в лікуванні. Завдяки таким клоунам діти легше адаптуються до лікарні та долають стрес під час терапії.

Оля має диплом Італійської професійної школи лікарняної клоунади. І вже тривалий час допомагає одужувати дітям з Охматдиту.

Дівчина більш ніж 10 років будувала кар’єру на телебаченні. Але її життя кардинально змінилося після хвороби тата — 5 років тому в нього діагностували рак.

Оля весь час була поруч з батьком та навіть свій день народження святкувала в лікарні.

Читайте також: Ми лікуємо захисників «Азовсталі». Як працює перший в Україні добровольчий хірургічний шпиталь? Інтерв’ю із засновником проєкту

«Я прийшла, принесла картонні ковпачки, надягла на себе ковпачок, на тата надягла. І сиділа там на підлозі у цьому ковпачку. І зайшов лікар і каже: “О, я бачу у вас тут вечірка!”. І почали сміятися всі. Онкологічна реанімація — дуже важке місце, і наскільки там все так пуф! Наскільки Зовсім змінилася там атмосфера», — Ольга Булкіна, співзасновниця Бюро усмішок і підтримки.

Згодом Олин тато перейшов у ремісію, а дівчина за час його хвороби зрозуміла, що хоче допомагати іншим.

Відвідувала дітей в Охматдиті і саме так народилася клоунеса Бу. А далі дізналася про Італійську професійну школу лікарняних клоунів та пройшла навчання.

«Одним із напрямків роботи є налагодження комунікаційного місточка між лікарем та піцієнтом. Ми можемо супроводжувати дітей на маніпуляції, на операції, на медичні процедури. Урочисто зустрічати парадом після якихось процедур цього супергероя сміливого», — Ольга Булкіна, співзасновниця Бюро усмішок і підтримки.

Після вторгнення Оля вирішила залишитися в Києві, бо не могла покинути малечу. Завершила роботу на телебаченні та повністю присвятила себе улюбленій справі.

У цьому році разом із напарницею створила БУП — Бюро усмішок та підтримки.

«Наше бюро існує завдяки підримці фонду “Таблеточки”. Ми на цьому місці роботи розвиваємо волонтерське ком’юніті, робимо школу, виховуємо нових волонтерів і регулярно працюємо в лікарні», — Ольга Булкіна, співзасновниця Бюро усмішок і підтримки.

Дивіться відео: Лікарі допомогли братам із Горлівки, які дев’ять років жили з болем внаслідок обстрілів

Клоунеси Бу та Люся перейняли європейський досвід — відвідували шпиталі у Ватикані та Флоренції.

«Навіть надважка дитина, коли там кажуть, що вона або не їла вже дуже довго, або не могла в туалет сама сходити чи ще щось. І після того, як ми прийшли, мама нам каже: “Дуже дякую вам, тому що дитина їсти сама почала або почала там в туалет ходити”. Ну, і я максимально щаслива, тому що ми максимум зробили з того, що могли зробити», — Марина Бердар, співзасновниця Бюро усмішок і підтримки.

А найменший волонтер БУПу й товариш усіх діток — це Олин песик Дуглас.

«Якась між ними така магія відбувається: між Дугласом і дитиною, можливо, тому що він з інвалідністю, відчуває, що їм погано. На якомусь енергетичному рівні. Але там щось таке, що у них свій контакт, фантастичний абсолютно», — Ольга Булкіна, співзасновниця Бюро усмішок і підтримки.

Дівчата вже заснували власну школу, де готують нових лікарняних клоунів. Та готові приїхати до будь-якого міста України, де є охочі здобути таку професію.

«Ми можемо підтримати, надихнути, навчити, ну, взагалі все, що в нас є — ми можемо цим щиро ділитися», — Марина Бердар, співзасновниця Бюро усмішок і підтримки.

Нагадаємо, у Львові в Охматдиті запрацювала новітня клініка з реабілітації дітей.

Також на Львівщині відкрили центр реабілітації для дітей із проблемами опорно-рухового апарату.

Суспільство

Євробачення-2024: alyona alyona та Jerry Heil виступили в першому півфіналі (ВІДЕО)

Опубліковано

У місті Мальме, Швеція, проходить перший півфінал Євробачення 2024, де виступають 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. Грандіозне шоу почалось о 22:00 за київським часом. Проголосувати з України можна за будь-якого учасника, крім представника своєї країни.

За першим півфіналом слідкує редакція ШоТам.

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

В кінці свого номеру сказали: “Дякую за підтримку України”.

Зазначимо, що у півфіналах можуть голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: