Суспільство
Лікарняна клоунеса «Бу» допомагає одужувати дітям з «Охмадиту» (ВІДЕО)
Таких, як вона, лише восьмеро на всю Україну. Ольга Булкіна має унікальну професію! Вона —дипломована лікарняна клоунеса.
Що спонукало дівчину отримати таку незвичайну професію, розповідає ШоТам.
Це фахівець, який не просто веселить, а допомагає в лікуванні. Завдяки таким клоунам діти легше адаптуються до лікарні та долають стрес під час терапії.
Оля має диплом Італійської професійної школи лікарняної клоунади. І вже тривалий час допомагає одужувати дітям з Охматдиту.
Дівчина більш ніж 10 років будувала кар’єру на телебаченні. Але її життя кардинально змінилося після хвороби тата — 5 років тому в нього діагностували рак.
Оля весь час була поруч з батьком та навіть свій день народження святкувала в лікарні.
Читайте також: Ми лікуємо захисників «Азовсталі». Як працює перший в Україні добровольчий хірургічний шпиталь? Інтерв’ю із засновником проєкту
«Я прийшла, принесла картонні ковпачки, надягла на себе ковпачок, на тата надягла. І сиділа там на підлозі у цьому ковпачку. І зайшов лікар і каже: “О, я бачу у вас тут вечірка!”. І почали сміятися всі. Онкологічна реанімація — дуже важке місце, і наскільки там все так пуф! Наскільки Зовсім змінилася там атмосфера», — Ольга Булкіна, співзасновниця Бюро усмішок і підтримки.
Згодом Олин тато перейшов у ремісію, а дівчина за час його хвороби зрозуміла, що хоче допомагати іншим.
Відвідувала дітей в Охматдиті і саме так народилася клоунеса Бу. А далі дізналася про Італійську професійну школу лікарняних клоунів та пройшла навчання.
«Одним із напрямків роботи є налагодження комунікаційного місточка між лікарем та піцієнтом. Ми можемо супроводжувати дітей на маніпуляції, на операції, на медичні процедури. Урочисто зустрічати парадом після якихось процедур цього супергероя сміливого», — Ольга Булкіна, співзасновниця Бюро усмішок і підтримки.
Після вторгнення Оля вирішила залишитися в Києві, бо не могла покинути малечу. Завершила роботу на телебаченні та повністю присвятила себе улюбленій справі.
У цьому році разом із напарницею створила БУП — Бюро усмішок та підтримки.
«Наше бюро існує завдяки підримці фонду “Таблеточки”. Ми на цьому місці роботи розвиваємо волонтерське ком’юніті, робимо школу, виховуємо нових волонтерів і регулярно працюємо в лікарні», — Ольга Булкіна, співзасновниця Бюро усмішок і підтримки.
Дивіться відео: Лікарі допомогли братам із Горлівки, які дев’ять років жили з болем внаслідок обстрілів
Клоунеси Бу та Люся перейняли європейський досвід — відвідували шпиталі у Ватикані та Флоренції.
«Навіть надважка дитина, коли там кажуть, що вона або не їла вже дуже довго, або не могла в туалет сама сходити чи ще щось. І після того, як ми прийшли, мама нам каже: “Дуже дякую вам, тому що дитина їсти сама почала або почала там в туалет ходити”. Ну, і я максимально щаслива, тому що ми максимум зробили з того, що могли зробити», — Марина Бердар, співзасновниця Бюро усмішок і підтримки.
А найменший волонтер БУПу й товариш усіх діток — це Олин песик Дуглас.
«Якась між ними така магія відбувається: між Дугласом і дитиною, можливо, тому що він з інвалідністю, відчуває, що їм погано. На якомусь енергетичному рівні. Але там щось таке, що у них свій контакт, фантастичний абсолютно», — Ольга Булкіна, співзасновниця Бюро усмішок і підтримки.
Дівчата вже заснували власну школу, де готують нових лікарняних клоунів. Та готові приїхати до будь-якого міста України, де є охочі здобути таку професію.
«Ми можемо підтримати, надихнути, навчити, ну, взагалі все, що в нас є — ми можемо цим щиро ділитися», — Марина Бердар, співзасновниця Бюро усмішок і підтримки.
Нагадаємо, у Львові в Охматдиті запрацювала новітня клініка з реабілітації дітей.
Також на Львівщині відкрили центр реабілітації для дітей із проблемами опорно-рухового апарату.
Суспільство
Мета проєкту
Основні функції Інституту
- Дослідження та аналітика:
Інститут слугуватиме дослідницьким, аналітичним та інноваційним хабом. Він проводитиме загальнонаціональні опитування, збиратиме дані про наявний житловий фонд, включно із соціальним та доступним житлом, особливо у найбільш постраждалих регіонах. - Онлайн-платформа:
Зібрана інформація буде доступна на спеціальній онлайн-платформі, що допоможе у пошуку житлових рішень для національних, місцевих та міжнародних партнерів. - Консультації та підтримка:
Інститут також діятиме як дорадчий орган при Уряді України, вивчатиме чинне житлове законодавство, надаватиме консультаційну підтримку щодо реформ і долучатиметься до розроблення відповідних програм.
Коментарі
Суспільство
Що саме змінилося
Дарницький район:
- Вулицю Івана Тургенєва перейменували на вулицю Миколи Волковича.
Дніпровський район:
- Вулиця Петра Чаадаєва отримала назву вулиця Єлизавети Шахатуні.
Подільський район:
- Вулиця Брюсова стала вулицею Валентини Радзимовської.
- Парку біля кінотеатру Тараса Шевченка присвоїли назву «Гірка Крістера».
Печерський район:
- Вулицю Станіславського перейменували на вулицю Богдана Ступки.
Святошинський район:
- Парк «Юність» переназвали на парк «Гамбурзький».
- Вулиця Жовтнева стала вулицею Сулимівською.
- Вулицю Сергія Єсеніна перейменували на вулицю Скарбова.
- Парку на вулиці Михайла Котельникова, 26-32, присвоїли ім’я Михайла Реуцького.
Солом’янський район:
- Вулиця Боткіна стала вулицею Професора Павловського.
- Безіменну площу між вулицями Січеславською та Георгія Кірпи назвали «площею Північноатлантичного альянсу».
Шевченківський район:
- Провулок Бехтерівський отримав назву провулок Варязький.
- Сквер на вулиці Прорізній (між будинками №3 та №5) назвали «Українського радіо».
Коментарі
Суспільство
Розклад
- Поїзд №767 відправляється з Варшави Всходньої щодня о 21:31, Люблін 23:27—23:40, Рава-Руська 05:15 (проводиться прикордонно-митний контроль у поїзді). Пересадковий поїзд №867/868 вирушає з Рави-Руської о 06:15, Львів 07:47—08:02, Івано-Франківськ 11:12—11:16, прибуття в Коломию о 12:00.
- Зворотно поїзд №867/868 відправляється з Коломиї о 03:06, Івано-Франківськ 03:55-04:00, Львів 06:58—07:14, прибуття до Рави-Руської о 08:38. Поїзд №767 вирушає з Рави-Руської о 10:15 (проводиться прикордонно-митний контроль у поїзді), Люблін 13:50—14:11, прибуття на станцію Варшава Всходня о 16:01.
Коментарі