Суспільство
Лікарі допомогли братам із Горлівки, які дев’ять років жили з болем внаслідок обстрілів (ВІДЕО)
У 2014 році Михайло та Кирило, втікаючи від російських снарядів, зачепили каструлю з окропом та сильно обпеклися. Через 8 років ворожа ракета вбила тата хлопчиків, а старшому, Михайлу, посікла уламками обличчя та шию. Зараз брати одужують у реабілітаційному центрі «Незламні»
Історію братів з Горлівки розповідає ШоТам.
Свій перший обстріл і панічну втечу в підвал Михайло з Кирилом пережили ще в 2014. Тоді Михайлику було 4 роки, Кирилові – 2, вони жили в Горлівці на Донеччині.
Тікаючи від російських снарядів, хлопчики зачепили каструлю з окропом і отримали жахливі опіки. Найбільше постраждав Кирило. Його тіло було уражене на 40%.
Тоді братів урятував батько – швидко доставив їх до лікарні. Але рубці на тілі завдавали чимало страждань Кирилові: він ріс, а обпечена шкіра ні. Хлопчик ледве ходив і постійно відчував нестерпний біль.
Родина виїхала до Бахмута, минали роки, і в 2022 Росія знову прийшла до них. На початку повномасштабного вторгнення російська ракета, яка прилетіла в їхній двір, убила тата.
Старшого братика Мишка відкинуло ударною хвилею, він отримав десятки уламків в обличчя та шию.
Дивіться відео: Перший «Незламний»: історія захисника, який надихнув лікарів на створення реабілітаційного центру
«Я бачу, що летить, хотів забігти. А в нас ручка вгору відкривається. Я хотів забігти, відкрив вниз. Вона не відчинялася, і мене з дверима вибило в коридор», – розповідає Михайло.
Один із уламків перекрив постачання крові до мозку і спричинив у хлопця інсульт. Інший уламок застряг упритул до сонної артерії – стан був критичний.
«Якщо б воно прошило сонну артерію наскрізь, він би загинув разом із батьком», – Анна, бабуся Кирила та Михайла.
Доки одні лікарі рятували Мишка, інші взялися за рубці молодшого – Кирила. Вони настільки боліли, що хлопчик міг ходити тільки на напівзігнутих у колінках ногах.
«Була проведена досить складна пластика, тому що рубці були глибокі, вони деформували значно м’які тканини, сухожилля, м’язи, нерви», – каже завідувач хірургічного відділення Олександр Калінчук.
Українські фахівці Лікарні святого Миколая провели операцію разом із пластичними хірургами зі США. І тепер Кирила більше не мучить біль. Одужує й Михайлик, він знову ходить і говорить після інсульту.
Разом брати проходять реабілітацію в центрі «Незламні». Але на тілах хлопчиків все ще лишаються рубці, які можна прибрати лише сучасним лазером.
На нього «Незламні» разом із ініціативою dobro.ua та «Київстар» запустили збір грошей. Ви можете долучитися до повної перемоги хлопчиків над опіками за покликанням.
Нагадаємо, Варшава виділила 2 млн злотих на центр «Незламні» у Львові.
Також ШоТам розповідав історію чоловіка, якому вперше в Україні імплантували протез у кістку.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»