Суспільство
Лікарка з віддаленого села на Харківщині створила сучасну приватну практику
Сімейна лікарка з маленького села Козіївка Харківської області Алла Столова відкрила приватну практику і попри поважний вік і труднощі створила для сільських пацієнтів комфортні умови, не гірші, ніж у місті.
Про це пише Слобідський край.
Алла Столова тривалий час працювала лікаркою в Козіївці. Спочатку – дільничним терапевтом, потім головним лікарем сільської лікарні. Згодом медзаклад у селі перетворилася на амбулаторію.
Коли почалася медична реформа, Алла Столова першою в районі набрала мінімально необхідну кількість пацієнтів – 1800. Згодом пацієнтів було понад 2000. І хоча лікарка вже була на пенсії, у 2018-му вона вирішила піти «у вільне плавання».
Читайте також: Відроджуємо дух ремісництва. Як любов до крафту перетворилася на виробництво свічок
Алла Олександрівна стала цікавитися темою реформи, спілкувалася з однокурсниками, колегами з інших міст. Лікарка згадує, як у 2018 році потрапила на конференцію, що перевернула її уявлення про сімейну медицину та стала відправною точкою для прийняття рішення створити ФОП. Тоді у Львові зібралося засідання, присвячене оновленню медичної класифікаційної програми, приїхали представники з Євросоюзу, північних країн, Австралії та інших куточків світу.
На конференцію після великого відбору запросили 50 лікарів первинної ланки з усієї України. Запрошення отримала і Алла Столова.
«Це була дуже надихаюча подія. Я тоді зрозуміла, що нема нічого неможливого. Треба тільки дуже цього хотіти», – згадує лікарка.
«Я тоді вже була пенсіонеркою і мала б сидіти на місці. А мені хотілося змін. У повітрі висіло це відчуття невідворотних змін», – додала пані Алла.
Читайте також: Фішинг-туризм в Україні. Куди їхати за вдалим уловом?
Тоді Алла Олександрівна вперше подумала, чи не відкрити їй приватну справу. Але заважало багато страхів: відсутність прикладу в нашому регіоні, страх починати щось нове, та ще й умов для цього в маленькому селі зовсім не було.
Але далі справа реформи набирала обертів і на Харківщині, почали створюватися ФОПи, деякі лікарі укладали декларації, і це додало лікарці з Козіївки впевненості у своїх силах.
Наприкінці 2018 року Алла Столова дізналася, що Харківщина єдина з усієї України долучилася до Швейцарсько-німецького проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», що фінансується ЄС.
Лікарка отримала запрошення на програму для лікарів, які хочуть відкрити приватну практику. І із задоволенням занурилась у навчання.
Читайте також: Озеленення замість бетону. Євгенія Кулеба про те, як створити сквер у великому місті
Для лікарів були організовані семінари, тренінги, практикуми. З ними ділилися досвідом їх колеги, експерти розповідали про світові практики та про те, як саме відкрити приватну практику в первинній медицині.
Алла Олександрівна із захватом розповідає про своїх колег, які також училися за цією Програмою та надихали її своїм прикладом.
Після завершення програми Алла Столова почала створювати свою приватну практику. Процес цей був нелегким. І на цьому шляху їй продовжували допомагати експерти Програми консультаціями і порадами. Тільки на отримання ліцензії пішло три місяці. Усіма документами жінка займалася сама. Довелося опанувати комп’ютер, навчилася користуватися Інтернетом. Удень вона займалася пацієнтами, а вночі – документами. Вивчала, читала, друкувала, шукала інформацію, редагувала і знову відправляла документи в Київ.
Читайте також: Одна здача крові може врятувати три життя. Історії українців, які стали донорами
Але найскладніше було знайти приміщення для приватного кабінету. За словами Алли Столової, вона отримала багато відмов. Чомусь не підтримували в селі її ініціативу. Довелося тимчасово орендувати приміщення, яке згодом виявилося замалим для лікарської амбулаторії.
І тоді Алла Столова взяла в оренду напівзруйнований колгоспний готель. Ремонтувати там довелося все: від покрівлі до підлоги. Увесь ремонт лікарка робила за власні кошти. Допомагала жінці тільки її родина. Робили так, щоб затишно було і людям похилого віку, і немовлятам.
Навіть приміщення для очікування називають у цьому закладі не приймальним відділенням, а вітальнею. Дитячий куточок, м’які меблі, телевізор і кулер з джерельною водою – очікуючи прийому лікаря, пацієнти одночасно і відпочивають. Крім вітальні, є два оглядові кабінети і санвузол.
Читайте також: «Індекс допомагає молоді бути почутою». Як завдяки опитуванню змінюються українські міста
Після того, як приміщення було готове, лікарка закупила обладнання для надання первинної допомоги: апарати для вимірювання тиску, пульсоксиметри, безконтактні та електронні термометри, обладнання для маніпуляційного кабінету, кардіограф тощо.
А вже згодом уклала договір з Національною службою здоров’я на пакет послуг з первинної медицини. До речі, цей пункт підготовки був найпростішим, згадує лікарка.
У 2020-му жінці вдалося втілити свою мрію – відкрити ФОП. На сьогодні з лікарем загальної практики – сімейним лікарем Аллою Столовою уклали декларації 1553 пацієнти. З усіма ними вона працює сама. Допомагає медсестра, а незабаром почне працювати ще одна помічниця.
Нагадаємо, на Житомирщині відкрили нове відділення екстреної медичної допомоги.
Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині відкрили новий кардіоцентр
Усі фото: slk.kh.ua.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі