Технології
Львівський музей Грушевського відтепер у 3D: подробиці (ВІДЕО)
У Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові створили проєкт доповненої реальності. Відтепер можна віртуально мандрувати всіма приміщеннями дому Грушевських, “оживлювати” експонати з листівок, передає Укрінформ.
Як це зробили
Найперше львівські IT-фахівці відсканували саму будівлю – зовні й усередині, використавши для цього кілька технологій.
“Зробили геодезію, після чого було сканування 3D-сканером самого фасаду будинку, потім сканування всередині кожної кімнати. І останній етап — це була фотограмметрія, тобто фотографування, коли вже на оцю модель наклали світлини”, – розповів учасник проєкту Роман Метельський.
Як відвідати віртуальний музей
Для віртуальної екскурсії треба завантажити на смартфон чи планшет безкоштовний додаток DMH Lviv AR і навести камеру на листівки, які роздають у музеї. Так, можна заглянути у кожну кімнату, навіть туди, куди відвідувачів музею не впускають.
“Можемо потрапити у підвали, на горище, у кабінет директора, у канцелярію. Тобто там, де не ходять відвідувачі”, — розповіла координаторка проєкту, вченасекретарка музею Софія Легін.
Відскановані раритети
Окрім того, в межах проєкту відсканували понад 20 раритетів, особистих речей Грушевських – треба навести смартфон на листівку, і зображення стає об’ємним. Так можна побачити пам’ятник Михайлові Грушевському, горнятка, підсвічник, порцеляну, печатки часів УНР.
“До прикладу, один із відсканованих експонатів – куманець – належав не просто Михайлові Грушевському, а його батькові Сергію Федоровичу. Така родинна реліквія”, — зауважила Легін.
Читайте також: Створили першу в усій Україні віртуальну екскурсію (ВІДЕО)
Чим важливий проєкт
Творці проєкту зазначають, що він дає змогу потрапити у музей, не виходячи з дому. Насамперед, це буде корисно для людей з інвалідністю або тим, кому більше до вподоби мандрувати віртуально.
“Інновація полягає в тому, що музеї починають говорити з сучасними молодими людьми їхньою мовою. Ми не розказуємо: ось колись було так чи так – на тобі твій телефон, в якому ти живеш, вивчай експонат”, – додав Роман Метельський.
Нагадаємо, на Львівщині відтворили давнє городище в 3D-форматі.
Коментарі