Технології
На Львівщині відтворили давнє городище в 3D-форматі
У мережі опублікували першу 3D-реконструкцію древнього міста Пліснеськ VII-XIII століть, на території якого сьогодні розташовується село Підгірці, що на Львівщині. Відео розмістив Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ» у фейсбуці, передає Укрінформ.
Як це виглядає
У 3D-реконструкції представлено понад 80 реконструйованих об’єктів оборонної, житлово-господарської та сакральної архітектури.
Робота в проєкті “3D-модель Стародавнього Пліснеська” в межах програми УКФ “Створюємо інноваційний культурний продукт” зайняла п’ять місяців.
У 3D-моделі відтворили різні періоди міста, починаючи від тих часів, коли тут було тільки святилище. А найповніше зображено слов’янський час – розквіт Пліснеська.
Довідково про Пліснеськ
Як повідомляє zaxid.net, давній Пліснеськ був одним із центрів Карпатських хорватів і за площею, що становила 250 гектарів, на ті часи належав до найбільших міст Східної Європи.
Після X століття місто занепало й розбудувалося заново трохи згодом, вже у часи Київської Русі. Втім, за розмірами городище було значно меншим за попереднє.
“Наша 3D-реконструкція базується, по-перше, на результатах 200-літніх археологічних розкопок, по-друге, це етнологічні реконструкції, які базуються на будівлях народного житла”, – пояснив автор ідеї проєкту Віталій Ляска.
Читайте також: Віртуальний музей князів Острозьких створили на Рівненщині
Створять музей під відкритим небом
Зазначається, що 3D-модель Пліснеська – перший крок до створення тут скансену: планують промаркувати стежки і відбудувати житла. Але найбільшою атракцією стане те, що тут знову завирує життя – реконструктори відтворять побут середньовіччя, тож відвідувачі зможуть, наприклад, самостійно приготувати їсти так, як це робили жителі давнього Пліснеська.
“Ми можемо не повністю робити відбудову, лише частково, а частково зробити доповнену реальність, частково можна зробити екскурсію віртуальну. І у цьому нам допоможе 3D-модель”, – зазначив директор історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ” Володимир Шелеп.
Нагадаємо, на Львівщині з’явився новий природний заповідник – “Торфовище Білогорща”.
Технології
Як це працює:
- Відкрийте розділ «Незламність» у «Дії»;
- увімкніть фільтр «Банкінг»;
- дія покаже банки поблизу, доступні навіть у разі знеструмлень;
Що ще важливо
Коментарі
Технології
Про розробку
Як працюватиме система
Переваги DOT-Chain Defense
- Точність постачання. Підрозділи самостійно формують заявки, що відповідають їхнім реальним потребам.
- оптимізація часу. Система автоматизує подачу, моніторинг і звітність, звільняючи військових від зайвої паперової роботи.
- швидкість. Скорочення часу між заявкою і доставкою усуває затримки через бюрократію.
- прозорість. Виробники чітко розуміють потреби ЗСУ, що дозволяє вдосконалювати продукцію та пришвидшувати її виготовлення.
Коментарі
Технології
Як працюватиме нова система
- медичний огляд — у цивільних закладах охорони здоров’я;
- адміністративна частина — обробка результатів у системі Міністерства оборони.
Коментарі