Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

На Львівщині відтворили давнє городище в 3D-форматі

Опубліковано

У мережі опублікували першу 3D-реконструкцію древнього міста Пліснеськ VII-XIII століть, на території якого сьогодні розташовується село Підгірці, що на Львівщині. Відео розмістив Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ» у фейсбуці, передає Укрінформ

Як це виглядає

У 3D-реконструкції представлено понад 80 реконструйованих об’єктів оборонної, житлово-господарської та сакральної архітектури.

Робота в проєкті “3D-модель Стародавнього Пліснеська” в межах програми УКФ “Створюємо інноваційний культурний продукт” зайняла п’ять місяців.

3-D модель Давнього Пліснеська

Відтепер Пліснеськ у 3-D! За сприяння Український культурний фонд ми провели реконструкцію та здійснили 3-D візуалізацію планувальної структури Пліснеського археологічного комплексу впродовж VII-XIII століть.Що цьому передувало? ✔Більше 200 років археологічних досліджень Пліснеська✔ Більше 4 років діяльності Історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ” ✔ Більше 5 місяців праці в проекті “3-D модель Давнього Пліснеська” у рамках програми Створюємо інноваційний культурний продукт – програма УКФ✔ Більше 80 реконструйованих об’єктів оборонної, житлово-господарської та сакральної архітектури✔ Десятки нарад і сотні годин рендерингу 3-D візуалізаційРеалізація цього проекту була б неможливою без багатолітньої праці світлої пам’яті Михайла Филипчука, дослідження якого на Пліснеську стали підставовими для наших реконструкцій.Команда проекту:Автор ідеї: Віталій ЛяскаКоординатор проекту: Володимир ШелепНауковий супровід: Андрій Филипчук, Роман Радович, Віталій ЛяскаАрхітектори: Валерій Міщенко (Valeriy Mishchenko), Максим ЯсінськийДизайн: Лілія Якубовська, Galyna OtchychЗа допомогу та всебічну підтримку у реалізації проекту висловлюємо щиру подяку:Оксані Ткачук, Тарасу Возняку, о. Віктору (Батогу), Ігору Кавичу, Віктору Коцю, Олегу Рибчинському, Нестору-Миколаю Рибчинському, Ігору Бокалу, Галині Андрушкевич-Ардан, Інні Березніцькій, Аліні Броді, Захару Батченку, Оксані Якубовській, Богдану Гринюці та Олександру Дідику.#Пліснеськ_в_3D #УКФ #інновації #археологія #архітектура #культурна_спадщина #cловяни #середньовіччя #реконструкція #історія_для_всіх #ЗаПідтримкиУКФ #Український_культурний_фонд #Створюємо_інноваційний_культурний_продукт #Історико_культурний_заповідник_Давній_Пліснеськ #Підгорецькиймонастир #Реконструкції #Пліснеськ #Пліснесько

Geplaatst door Історико-культурний заповідник "Давній Пліснеськ" op Maandag 28 oktober 2019

У 3D-моделі відтворили різні періоди міста, починаючи від тих часів, коли тут було тільки святилище. А найповніше зображено слов’янський час – розквіт Пліснеська.

Довідково про Пліснеськ

Як повідомляє zaxid.net, давній Пліснеськ був одним із центрів Карпатських хорватів і за площею, що становила 250 гектарів, на ті часи належав до найбільших міст Східної Європи.

Після X століття місто занепало й розбудувалося заново трохи згодом, вже у часи Київської Русі. Втім, за розмірами городище було значно меншим за попереднє.

“Наша 3D-реконструкція базується, по-перше, на результатах 200-літніх археологічних розкопок, по-друге, це етнологічні реконструкції, які базуються на будівлях народного житла”, – пояснив автор ідеї проєкту Віталій Ляска.

Читайте також: Віртуальний музей князів Острозьких створили на Рівненщині

Створять музей під відкритим небом

Зазначається, що 3D-модель Пліснеська – перший крок до створення тут скансену: планують промаркувати стежки і відбудувати житла. Але найбільшою атракцією стане те, що тут знову завирує життя – реконструктори відтворять побут середньовіччя, тож відвідувачі зможуть, наприклад, самостійно приготувати їсти так, як це робили жителі давнього Пліснеська.

“Ми можемо не повністю робити відбудову, лише частково, а частково зробити доповнену реальність, частково можна зробити екскурсію віртуальну. І у цьому нам допоможе 3D-модель”, – зазначив директор історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ” Володимир Шелеп.

Нагадаємо, на Львівщині з’явився новий природний заповідник – “Торфовище Білогорща”.

Технології

За акваторією українського порту будуть стежити за допомогою дрону

Опубліковано

Для огляду акваторії порту «Ольвія» розпочали використовувати дрон. Про це повідомляє пресслужба Адміністрації морських портів України.

«В рамках реалізації пілотного проекту «Зелений порт», адміністрація спеціалізованого морського порту «Ольвія» розпочала взаємодію з портовим оператором ДП «Укроборонсервіс» в напрямі використання дрону держстивідора, з метою здійснення регулярного огляду акваторії порту, в тому числі якірної стоянки та підхідних каналів», — йдеться в повідомленні.

Навіщо це потрібно?

Зазначається, що такий вид моніторингу дозволить максимально оперативно виявляти, локалізувати і ліквідовувати забруднення по всій акваторії порту.

Нині моніторинг водної поверхні здійснюється за допомогою стаціонарних відеокамер встановлених вздовж причальної лінії та фото-, відеофіксації під час щоденного візуального огляду акваторії фахівцями відділу екологічної безпеки філії «Ольвія» ДП «АМПУ», а також щомісячного візуального огляду усієї акваторії за допомогою плавзасобу філії «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ».

Читайте також: Українські морпорти збільшили перевалку вантажів на 11%

“У 2021 році філія планує закупівлю засобів та обладнання для реалізації проекту «Зелений порт», що передбачає використання супутникового моніторингу, дронів, автоматичних датчиків контролю води та повітря, систему збору, аналізу даних та оповіщення, спеціалізоване обладнання для локалізації, збору та ліквідації забруднень тощо”, — підкреслив Андрій Єгоров, начальник адміністрації порту «Ольвія».

Крім того, стеження за допомогою дронів дозволить набагато швидше виявляти ймовірне джерело забруднення, реагувати і запобігати розливам забруднюючих речовин в акваторії гавані, встановлювати межі забруднення та фіксувати його площу, а також обмінюватися інформацією між суб’єктами господарювання, органами держнагляду і контролю, та залучати всі можливі сили і засоби в разі виявлення забруднень в акваторії порту.

Нагадаємо, 20 серпня в концесію на 35 років передали морський порт “Ольвія” в Миколаєві.

Фото: vcrti.com.ua

Читати далі

Технології

В Україні представили прототип плаваючого авто (ФОТО)

Опубліковано

Українські дизайнери представили концепт легкого плаваючого тактичного автомобіля для сил спеціального призначення, який також може використовуватися і в невійськових сферах.

Про це пише Спецтехніка в Україні.

Представлений концепт автомобіля має конструкцію, аналогічну конструкції автомобілям багі (кузов, змонтований на просторовій рамі). Фактично, автомобіль має три скріплені між собою та кузовом болтовими з’єднаннями рами: на нижній — змонтовано кузов і елементи трансмісії та підвіски, на внутрішній – сидіння та прилади та верхня, що являє собою каркас безпеки та основу для турелі;

Окрім того, кузов із поліетилену забезпечує:

 • необмежений термін служби,
 • нульову корозію,
 • високу ударну міцність,
 • позитивну плавучість (матеріал легший за воду),
 • стійкість до хімічно агресивних речовин.

Кузов також не потребує фарбування та є екологічно чистим і безпечним у виробництві й експлуатації. Кузов передбачається виробляти шляхом лиття.

Читайте такожБізнесмени на візках. Як працює крамничка товарів для людей з інвалідністю

Авто матиме:

 • систему відведення води з внутрішнього об’єму;
 • повний привід на всі колеса із блокуванням міжосьових і міжколісних (щодо задніх коліс) диференціалів;
 • три паливних баки – по бортах і під задніми сидіннями, що загалом дає можливість значної дальності ходу. При цьому бортові баки можуть бути замінені на баки для води чи інших рідин.

Автомобіль розрахований на перевезення п’ятьох осіб (включно з водієм) і вантажу. Опціонально автомобіль може бути обладнано електричними гребними гвинтами в кормі кузова.

Читайте такожPARTNERS IN CRIME: як не вбити кохання спільним бізнесом

Як фактор збільшення корисного навантаження автомобіль може пропонуватися з плаваючим причепом уніфікованої з автомобілем конструкції.

Нагадаємо, українcька армія випробовує новий мобільний пункт управління.

Як ми повідомляли раніше, Львівські прикордонники отримали нове обладнання.

Усі фото: specmachinery.com.ua.

 

Читати далі

Технології

Дорожнім рухом у Києві керуватиме «штучний інтелект»

Опубліковано

У Києві запустять систему керування дорожнім рухом зі «штучним інтелектом». Вона керуватиме світлофорами й аналізувати затори в столиці, повідомляє Хмарочос.

Як зазначається, програмне забезпечення та камери для аналізу поведінки автомобілів закупить КП «Центр організації дорожнього руху». Це вартуватиме приблизно за вісім мільйонів гривень. Тендери на закупівлю обладнання з’явились на сайті Prozorro.

Система працюватиме на базі штучного інтелекту та буде керувати світлофорами й аналізувати затори.

Читайте також: На Хрещатику відкрили підземний перехід

Як працюватиме система?

Киянин Сергій Пасюта у своєму дописі на Facebook розповів, що повинна «вміти» ця система:

 • Підраховувати в автоматичному режимі кількість автомобілів за напрямками руху в тому числі за умови змінного дорожнього покриття, відсутності маркування, погодних умов, часу доби, тощо впродовж 24 годин 365 днів на рік.
 • Забезпечувати підрахунок транспорту у заторі, тягучці, при проїзді розмежувальної лінії чи у випадку відсутності такої лінії, наявності великої кількості транспорту, одночасних напрямків руху (до сорока на одній камері включно).
 • Виявляти та характеризувати автомобілі за ключовими характеристиками (марка автомобіля, модель автомобіля, покоління автомобіля, колір кузова автомобіля, проміжок часу, адреса, джерело даних).
 • Розрізняти громадський транспорт та автоматично давати необхідну команду апаратному комплексу, який контролює перемикання кольору на світлофорному об’єкті.
 • Забезпечувати можливість перегляду отриманих даних і пошуку за зазначеними параметрами.  Зокрема, перегляд та експорт таблиці зі всіма визначеними характеристиками, зазначенням часу і місця фіксації, посиланнями на файл-джерело з відео (короткий відео-ролик 10 секунд до і після моменту фіксації), до таблиці додається фото об’єкта.
 • Забезпечувати можливість керування завданнями обробки даних, їх перегляду та аналізу, формування необхідних аналітичних звітів, таблиць, графічних ілюстрацій.
 • Аналізувати відео потоки з різних типів камер за їхніми якісними характеристиками (локація, кут огляду, тип картинки, розмір картинки, кількість кадрів за секунду часу, тип потоку передачі кадрів, тощо), а також, надавати можливість змінювати потоки або додавати нові потоки, камери, локації, тощо без необхідності виїзду на місце представника постачальника.

У Києві на двох локаціях в Оболонському районі підвищили безпеку на дорозі.

Фото: dim-bud.ua

Читати далі

Технології

На Київщині обстежили високовольтні лінії за допомогою всюдихода-амфібії (ФОТО)

Опубліковано

На Київщині протестували всюдихід SHERP українського виробництва для обстеження високовольтних ліній.

Про це пише ЦТС.

В результаті тестового огляду енергетики отримали дані про технічний стан 2 км ліній, розташованих у важкодоступній болотистій місцевості Бориспільського району.

“У 2020 році з партнерами SHERP і DroneUA ми тестуємо всюдиходи-амфібії для ремонту мережі в складних умовах. Під час пілотного проекту ми побачили, що машина легко може проїхати там, де не може пересуватися інший спецтранспорт. Для нашої роботи критично важливо дістатися до ліній швидко в момент аварії, особливо в важкодоступній місцевості або зимову пору року, коли дороги стають непрохідними після сильного снігопаду. В таких умовах звичайна техніка не справляється, а нам потрібно швидко повернути світло нашим клієнтам “, – розповів гендиректор “ДТЕК Київські регіональні електромережі” Віталій Шайда.

Читайте такожГлобальні зміни в житті. Три історії бізнесменів, які не планували відкривати власну справу

Під час тестового огляду на всюдиході ремонтна бригада переміщалася між прольотами опор важкодоступної болотистої ділянки і визначала стан електромережі. В цей же час дрони робили верховий огляд лінії і за допомогою тепловізійного контролю і визначали, чи є перегріви, які можуть спровокувати аварійне відключення.

В результаті тестового огляду на всюдиході фахівці компанії отримали дані про технічний стан 2 км високовольтної лінії за 1,5 години. При звичайному огляді було б потрібно чекати замерзання болотистій місцевості і огляд тривав би мінімум 12 годин.

Читайте також5 головних помилок рестораторів-початківців

Нагадаємо, український всюдихід Sherp вразив американців.

Як ми повідомляли раніше, рівненські рятувальники отримають всюдихід Sherp.

Усі фото: cfts.org.ua.

Читати далі
Суспільство12 хв. тому

Укравтодор оновлює дорогу з Житомира до Чернівців у трьох областях (ФОТО)

Суспільство42 хв. тому

У Києві запрацювало оновлене відділення екстреної медичної допомоги (ФОТО)

Технології1 годину тому

За акваторією українського порту будуть стежити за допомогою дрону

Суспільство2 години тому

В Україні записали 50 нових аудіоказок для дітей

Суспільство2 години тому

У Львові відкрили муніципальний мистецький центр: що там цікавого (ФОТО)

Суспільство3 години тому

У приватному секторі Одеси запрацювала новенька медамбулаторія (ФОТО)

Економіка3 години тому

З України планують запустити авіарейси в Батумі, Ларнаку і Прагу

Суспільство4 години тому

У Києві на Троєщині завершують ремонт вулиці Оноре де Бальзака (ФОТО)

Суспільство12 години тому

У Києві на Русанівці висадили плантани та сакури (ФОТО)

Суспільство13 години тому

В Україні змагаються кращі снайпери (ВІДЕО)

Суспільство14 години тому

В Україні створили дитячий застосунок про українську міфологію

Суспільство15 години тому

На Київщині відкрили нову сільську амбулаторію

Суспільство16 години тому

На Закарпатті презентували “Дорогу вина та смаку”

Суспільство16 години тому

Комбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

Суспільство17 години тому

У Києві з’явиться нова канатна дорога через Дніпро

Суспільство1 тиждень тому

Львівський дизайнер створює красу зі сміття (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Українці переробляють кавові стаканчики на устілки (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як українець автостопом доїхав до станції академіка Вернадського і чим там займався (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Майстер з Кіровоградщини створив повністю екологічний перший український веломобіль (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як киянин почав виробляти сидр і перетворив хобі на успішний бізнес

Суспільство2 тижні тому

Як українка заснувала бізнес через суперечку з чоловіком (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як український бізнес піклується про країну (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

У дитячу лікарню Львова завітали супергерої (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Бабуся влаштовує пенсіонерів на роботу нянями (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Два товариші на Львівщині випустили лінійку різнокольорових томатних соків (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як волонтер самотужки перетворив село на казку (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як зробити бізнес на фрешах з… пшениці (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як священник сам пече хліб і роздає нужденним (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Обираємо пальта від українських виробників (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як український пенсіонер продав майно і став яхтсменом (ВІДЕО)

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.