

Суспільство
Київський фонтан встановив національний рекорд України
Київський фонтан, розташований у парку Партизанської слави, внесли до Національного реєстру рекордів України як найвищий світловий пішохідний фонтан.
Про це повідомили у пресслужбі КМДА.
Зазначається, що світловий пішохідний фонтан є одним із елементів входу до парку. П’ять арок заввишки від 6 до 7,7 метрів створюють водоспад, а між струменями води, що підіймаються знизу, можна пройтися. Для створення водного малюнка було встановлено 464 форсунки. У вечірній час фонтан підсвічується за допомогою LED-світильників, які відтворюють 16,7 млн відтінків. Крім того, є інтерактивний режим – можна самостійно змінювати сценарій водограю.
Читайте також: Квитанція електронною поштою або в месенджер: як підприємці зможуть зекономити на покупці РРО?
Фонтан працює щодня з 10:00 до 15:00, та у вечірній час з 18:00 до 23:00, крім вівторка (технічний день), коли фонтан чиститимуть та перевірятимуть справність усіх систем.

Довідка
Парк Партизанської слави був створений у 1970 році. На його території знаходиться ландшафтний заказник місцевого значення «Червонохутірські озера». Парк унікальний поєднанням різних типів садово-паркових ландшафтів.
Цього року завершився масштабний капітальний ремонт парку. Облаштовано майже 10,4 тис. кв. м. доріжок з ФЕМ, встановлено по 114 паркових лав та урн для сміття, відремонтовано громадську вбиральню та бюветний комплекс, збудовано дитячий майданчик з гумовим покриттям на площі 490 кв. м. Для прогулянок біля водойм створено дерев’яний оглядовий майданчик. На вхідній групі влаштовано відеоспостереження. Було замінено 67 світильників на сучасні світлодіодні.
Читайте також: “Клуб 5 ранку”. Як ранні підйоми допоможуть вам покращити своє життя
Щоб додати кольору вхідній групі, було висаджено 97 дерев, серед них клен Фрімана «Armstrong», береза корисна «Doorendos», давідія обгорткова, магнолія «Blue Opal», сакура, вишня кущова «Umbraculifera», слива розчепірена, ліквідамбар смолоносний. Крім того, для озеленення території висадили майже 700 кущів, як хвойних, так і листяних. Для влаштування квітників використали багаторічні квіти, у тому числі, злакових порід. Також було влаштовано 5 га газону.

Читайте також: “А шо ж мужик твій не полагодив?” Як Феміністична майстриня рятує одиноких жінок від домагань майстрів
Нагадаємо, у Києві гумову фабрику перетворили на бізнес-центр.
Як ми повідомляли раніше, у київському метро почав курсувати арт-поїзд #ШахрайГудбай.
Усі фото: kyivcity.gov.ua.

Суспільство

Вийшла у світ книга про українську армію для підлітків «Шлях українського воїна».
Про це пише Український мілітарний портал.
Книга для дітей та юнацтва про українську армію створена у формі ілюстрованого видання для більш зручного сприйняття у такому віці.

Зміст книги «Шлях українського воїна» дозволить дізнатися про структуру і завдання сучасної української армії.
Читайте також: Монах-блогер Падре Серж: як священник на Тернопільщині підкорив YouTube
Армії, яку створювали наші предки, починаючи від походів князів Олега та Святослава. Армію, слава якої гриміла з часів Війська Запорізького до партизанів Повстанської армії. Це нащадки тих воїнів, які встали на захист Вітчизни в 2014 році і до цих пір несуть службу в лавах об’єднаних сил.

Книжка видана українською, кількість сторінок – 111, обкладинка тверда.
Читайте також: Книги для дітей з аутизмом: як «ДивоГра» рятує український ринок від браку інклюзивної літератури

Читайте також: Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів
Нагадаємо, українська письменниця стала фіналісткою премії «Посол нової Європи».
Як ми повідомляли раніше, оприлюднили перелік найкращих українських книжок 2020 року.
Усі фото: mil.in.ua.
Суспільство

На одному з полігонів в районі проведення операції Об’єднаних сил морські піхотинці вдосконалювали навички з водіння та практичного виконання вправ стрільб на бронеавтомобілях «Козак-2».
Про це повідомили у пресслужбі Командування морської піхоти ВМС ЗС України.
Зокрема, заняття з бойової підготовки проводились з навідниками та водіями.

«Протягом двох днів з нашим підрозділом проводились заходи бойової підготовки у межах допідготовки водіїв та навідників бронеавтомобілів «Козак-2», які ми нещодавно отримали на озброєння, – зазначив керівник занять».

Морпіхи здійснили багатокілометровий марш до визначеного району, де відпрацювали вправи стрільб з обладнаних та необладнаних позицій, а також під час руху.
Читайте також: Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Крім того, свої навички вдосконалювали командири машин, які мали здійснювати управління рухом та вогнем в умовах обмеженої видимості.Слід зауважити, що отримана техніка розширила бойові можливості морських піхотинців. За словами ж самих військових, ці машини мають певні переваги у порівнянні з іншими подібними зразками.
Читайте також: Роблять килимки та віддають на благодійність: як у соціальному магазині «Ласка» дають друге життя старим речам
У них краща прохідність, підвищений рівень комфорту для водія, командира машини та десанту, тощо. Пресслужба командування морської піхоти.

Нагадаємо, в Україні стартував проєкт підтримки ветеранів та ветеранок V-Corp.
Як ми повідомляли раніше, Україна та Йорданія започатковують військове співробітництво.
Усі фото: facebook.com/kmp.vmsu.ua.
Суспільство

Дайвери відсвяткували Старий Новий рік під водою, встановивши ялинку на глибині затопленого Новомиколаївського кар’єра на Дніпропетровщині.
Про це пише Укрінформ.
“Ялинка в глибині кар’єру, а значить, почався таки Новий, надихаючий і цікавий рік! Бути добру і комфорту, дайвери, і не забудьте загадати бажання”, – написав один із учасників.

У зимовому зануренні взяли участь 10 драйверів. Самій традиції 15 років.
Читайте також: Роблять килимки та віддають на благодійність: як у соціальному магазині «Ласка» дають друге життя старим речам
Дерево прикрасили дощиком і кульками. Прикраси закріпили, щоб їх не знесло водою. Ялинку встановили на глибині 32 метри, поряд з сейфом і старою друкарською машинкою.

Дайвери поводили хоровод навколо ялинки і залишили під водою подарунок іншим любителям підводного спуску – пляшку шампанського в сітці. Щоб не забруднювати довкілля, ялинку з прикрасами через деякий час обіцяють прибрати.

Довідка
Новомиколаївський кар’єр отримав свою назву через однойменне село поблизу. Він знаходиться на виїзді з Дніпра (у бік Сурсько-Литовського), а в ньому утворилося незвичайне озеро. Раніше в кар’єрі видобували граніт, доки не дійшли до ґрунтових вод. До того ж через потужну зливу прорвало греблю на річці Мокра Сура. Так і з’явилося незвичайне озеро, глибина якого сягає 50 метрів.
Читайте також: В Андріївській церкві виконали одну із найвідоміших колядок (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Тернополі відкрили найбільший у країні Різдвяний вертеп.
Як ми повідомляли раніше, показали новорічний феєрверк в Ужгороді з висоти пташиного польоту.
Усі фото: ukrinform.ua.
-
Суспільство19 години тому
Оголосили прийом проєктів документалок на Ukrainian Doc Preview: що пропонують
-
Суспільство18 години тому
Роблять килимки та віддають на благодійність: як у соціальному магазині «Ласка» дають друге життя старим речам
-
Суспільство11 години тому
Морські піхотинці вдосконалювали навички стрільб на «Козак-2» (ФОТО)
-
Суспільство10 години тому
Вийшла книга про українську армію для підлітків