Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Клуб 5 ранку”. Як ранні підйоми допоможуть вам покращити своє життя

Опубліковано

Місто спить, прокидаються жайворонки. Все більше людей практикують ранні підйоми. Річард Бренсон, Ілон Маск, Тім Кук, Бенджамін Франклін, Марк Волберг – всіх цих людей об’єднує не лише успіх, а й те, що вони використовують унікальний інструмент – прокидаються о 5 ранку. Доведено, що люди, які прокидаються рано є більш продуктивними, креативними, оптимістичними та успішними в бізнесі. Київські підприємці Михайло Данильчук, Тарас Дроворуб та Сергій Шустов також практикують ранні підйоми і навіть створили “Клуб 5 ранку” в Україні.

Про те, як лише одна звичка може допомогти стати системним, продуктивним і успішним – розповів співзасновник Клубу Михайло Гайчук.

Михайло Гайчук

Михайло Гайчук

Підприємець, співзасновник компанії Sales Generation та співзасновник “Клубу 5 ранку”.

Все почалось з книги та суперечки

Книга Роберта Шарми ”Клуб 5 ранку” – це те, що змінило наше життя. Автор розповідає про людей, які використовують 5-6 ранку для свого розвитку, адже генії та найуспішніші люди мали відмінний рівень концентрації саме завдяки тому, що виділяли годину до світанку лише на себе. Першим книгу прочитав мій товариш Тарас і він розпочав свій особистий челендж – 66 днів поспіль прокидатися о 5 ранку. Саме книга говорить про те, що нова звичка формується 66 днів – 22 дні руйнується стара, 22 дні формується нова звичка і 22 дні вона інтегрується у твоє життя. Крім того, у першу годину після пробудження потрібно проводити певні ритуали – 20 хвилин займатись спортом, 20 хвилин медитації і 20 хвилин саморозвитку.

Спочатку я підбурював товариша збитись зі шляху, але коли побачив значний ріст активності, то вирішив і сам долучитись. Пізніше до нас приєднався ще наш друг — Сергій Шустов. І вже разом ми почали проходити 66-денний челендж без вихідних і перерв.

💥 Once upon a time три бизнесмена Михаил Гайчук, Тарас Дроворуб и Sergey Shustov поспорили, что 66 дней подряд будут…

Geplaatst door Клуб 5 утра op Donderdag 4 juni 2020

Я зробив у Фейсбуці пост і закликав людей проходити челендж разом. Тоді відгукнулось 125 людей, після ознайомлення з правилами залишилось близько 50 і тільки деякі змогли дійти до кінця. Ми створили окремий чат у Телеграмі, куди потрібно було написати відразу після пробудження – надіслати селфі і який день челенджу. Тільки коли ми самі пройшли челендж 66 днів побачили, наскільки наше життя круто змінюється. А перша година дозволяє по-іншому подивитись на своє життя.

Зробили бізнес з 5 ранку

Коли клуб почав займати багато часу і ми почали бачити, які результати він приносить, вирішили зробити цей проєкт комерційним. Тому вигадали абсолютно нову для ринку модель бізнесу – заробляти на дисципліні людей. Для того, щоб стати учасником, потрібно зареєструватись і пройти два пробних дні. А далі вже потрібно внести ціну свого слова – $50. І найголовніше – ці кошти людина може повернути, якщо повністю пройде челендж 66 днів без зривів. Якщо людина “обнулилась”, то втрачає кошти. Але можна почати челендж  знову з першого дня, проте новою ціною слова.

У нас є спеціальний телеграм-чат, куди учасники надсилають свої селфі після пробудження. Фото має прийти не пізніше 5:40, а звіт про пробудження – до 5:10. Обдурити систему не вийде, бо час пробудження фіксує чат. Хоча, були й ті, хто намагався це зробити. Але довго не витримали – це обман не лише нас, а й самого себе. Та і який сенс?

Якщо прочитати книгу “Клуб 5 ранку”, то там є чітка інструкція ритуалів ранку. А ми даємо людині інструменти у вигляді чату, який вас контролює, у вигляді ціни слова, яка драйвить, у вигляді ком’юніті, яке підтримує.

Читайте також: Сучасний світ створений для жайворонків. Ось що треба робити, якщо ви сова

Після успішного проходження челенджу всі учасники стають повноцінними членами Клубу і переходять в окремий чат Легенд. Тут вже починають працювати над власними цілями. У нас вже більше 30-ти легенд. Всі вони змінили своє життя на краще і ще ніхто не повернувся до свого колишнього способу життя. Загалом у нас є більш як 200 підприємців з трьох країн – Україна, Росія, Казахстан. Плануємо виходити на Європу.

Переваги раннього пробудження

Наш Клуб – це не тільки про ранні підйоми, це ком’юніті однодумців, які роблять своє життя кращим. Для себе я побачив лише позитивні зміни – почав займатись спортом, правильно харчуватись, став більш спокійним завдяки щоденним медитаціям.

Читайте також: Як почати медитувати, якщо ніколи цього не робив? Поради від засновника banda Павла Вржеща

Що ще дали мені ранні підйоми?

  • Навчився відчувати життя. Більшість з нас живе в шаленому ритмі, постійною погонею за чимось. Я почав кайфувати від звичайних речей і насолоджуватись моментом тут і зараз.
  • Став більш системним. До цього прагне більшість підприємців. Внаслідок того, що кожний ранок я перемагаю себе – я став системним, можу дивитись на процеси з боку та правильно планувати своє навантаження. Пробудження, спорт, медитація, самоосвіта і активність – роблять тебе системним.
  • Став щасливим. Кожного дня ти перемагаєш свою лінь та самого себе. Відчуваєш себе чемпіоном. І можу з упевненістю сказати, що на 66 день ви себе не впізнаєте. Той я, який був на початку і той я, який став після 2, 5 місяців челенджу – зовсім інші люди.
  • Відчуваю енергію сонця. Коли ти спостерігаєш світанок, то заряджаєшся його чарівністю. Ти розумієш, що ти – один з сотні, хто може це бачити.
  • Відсутність втоми та сонливості протягом дня. Я все життя вважав себе совою. Але прокидаючись о 5 ранку відчув, що висипаюся набагато краще, ніж коли я міг спати довго.
  • Більше часу для родини. Це такий мій особистий інсайд, адже тепер я кожного ранку зустрічаю дружину кавою і маю час погратись зі своїми трьома синами.
  • В бізнесі справи пішли вгору. Це все індивідуально, але дуже пов’язано. Наші учасники теж помітили, що після нової звички змогли збільшити свій дохід втричі.

Поради для тих, хто хоче прокидатись о 5 ранку

Звісно, спочатку буде важко прокидатись рано – відчуття температури, а мозок всіляко намагатиметься укласти назад в ліжко. Але, трошки зусиль і все вийде. От кілька порад.

1. Найголовніше – зрозуміти внутрішнє “навіщо”. Ви повинні усвідомити для себе, навіщо вам прокидатись о 5 ранку – стати ефективнішим, змінити себе, бути системним, заряджатись правильною енергією щоранку. Аргументів купа. Але якщо їх не буде, то дуже легко зірватись. Як отримати своє “навіщо”? Прочитати книгу. Вона допоможе.

2. Дайте публічну обіцянку. Це допоможе перемогти внутрішню лінь і впоратись, коли ти поставив собі ціль. Можна написати у соціальних мережах, що ви проходите челендж і провести серед підписників опитування – вірять вони чи ні, що ви впораєтесь. Я так зробив і отримав близько 200 відгуків. А 45% людей вважали, що я не впораюсь. І це мене дуже дражнило – довести собі та всім, що я зможу.

3. Знайдіть однодумців. Зранку до нас в чат прилітає купа повідомлень і фото. І ти думаєш – вони змогли, а я не зможу? І в цьому величезна перевага мати таке ком’юніті поруч, адже ти розумієш, що ти не один. Або можна посперечатись з друзями.

4. Вчасно лягайте спати. Інакше прокидатись рано просто нереально. Щоб навчитись цьому, просто пару днів лягайте як зазвичай, але вставайте рано. Але, не потрібно досипати вдень! Так, буде тяжко, але вже о 21:00 вам захочеться спати.

5. Не діліть людей на сов і жайворонків. Це виправдання лінощів. Я вже казав, що все життя вважав себе совою і потрібно було більше часу, щоб виспатись. Але згодом зрозумів, що немає нічого краще ранніх підйомів.

6. Будьте готові, що вам буде важко. Якщо ви звикли прокидатись пізно. На початку буде здаватись, що у вас температура і бажання лягти назад в ліжко не буде покидати цілий ранок. Але після 66 днів ви не захочете повернутись до попереднього режиму.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі