Технології
Київська заводська труба потрапила до переліку кращих світлотехнічних арт-об’єктів світу (ФОТО)
Арт-об’єкт труба-маяк у Києві на Дорогожичах стала переможцем міжнародного конкурсу LIT Lighting Design Awards в номінації Light Art Project, потрапивши в список кращих світлотехнічних проектів з усього світу. Про це повідомляє The Lighting Designer, інформує Рубрика.
Світлова інсталяція «Маяк» була відкрита в жовтні минулого року. Це 60-метрова труба, з якої виривається промінь світла, – вона знаходиться на території старого мотоциклетного заводу, який тепер перетворився в інноваційний парк UNIT.City. Промінь світла, що прямує з труби, досягає 100 метрів.
«Громадська пам’ятка, привабливо домінуюча над містом», – пише про арт-об’єкт The Lighting Designer, додаючи, що він уособлює епоху змін: як символ поваги до минулого, землі, на якій він стоїть, і прагнення до майбутнього.
Що зробили з трубою?
На трубі на висоті 48 метрів обладнали металеву платформу. На ній розташовано три прожектори з галогеновими лампами потужністю 7,5 кВт кожен. Розроблено різні варіанти сценаріїв роботи труби, залежно від подій і сезонів.
Читайте також: Занедбану радянську спадщину перетворюють на арт-простір
На вершині труби також встановлені відповідні маячки для орієнтації літаків. Раніше Державна авіаційна служба дала дозвіл на створення світлової інсталяції.
Що цим хотіли сказати?
Проєкт розробив британський художник Себастьян Кайт.
«Я хотів створити об’єднавчий символ в епоху змін в українській історії. Символ поваги до минулого, землі, на якій він стоїть, та прагнення до майбутнього. Димохід, який колись символізував українську індустріалізацію, сьогодні, за допомогою універсальної мови світла, перетворюється в маяк надії», – пояснює Себастьян.
Ще раніше всередині труби облаштували щось на кшталт планетарію за технологією «Кінотеатр 360». Чотири проєктори спрямовуть зображення на купольний екран. Потрапити туди можна скляним коридором, який з’єднує два кампуси UNIT.City.
Коментарі