Суспільство
У Києві заводську трубу перетворили на світлову інсталяцію
У Києві в інноваційному парку UNIT.City відкрили арт-об’єкт «Маяк», облаштований із 60-метрової заводської труби. Промінь світла, що прямує з труби, досягає 100 метрів, повідомляє Хмарочос.
Як зазначається, з настанням темряви запалюються вогні з двох сторін зовнішньої частини труби. Тут встановлено дві LED-смуги. Дві смуги світла поступово піднімаються вгору. Промінь досягає вершини і прямує в небо. Довжина променю світла досягає 100 метрів при діаметрі основи в 3,5 метра.
Що зробили з трубою?
На трубі на висоті 48 метрів обладнали металеву платформу. На ній розташовано три прожектори з галогеновими лампами потужністю 7,5 кВт кожен. Розроблено різні варіанти сценаріїв роботи труби, залежно від подій і сезонів.
Читайте також: Занедбану радянську спадщину перетворюють на арт-простір
На вершині труби також встановлені відповідні маячки для орієнтації літаків. Раніше Державна авіаційна служба дала дозвіл на створення світлової інсталяції.
Що цим хотіли сказати?
Проєкт розробив британський художник Себастьян Кайт.
«Я хотів створити об’єднавчий символ в епоху змін в українській історії. Символ поваги до минулого, землі, на якій він стоїть, та прагнення до майбутнього. Димохід, який колись символізував українську індустріалізацію, сьогодні, за допомогою універсальної мови світла, перетворюється в маяк надії», – пояснює Себастьян.
Як додає Хмарочос, ще раніше всередині труби облаштували щось на кшталт планетарію за технологією «Кінотеатр 360». Чотири проєктори спрямовуть зображення на купольний екран. Потрапити туди можна скляним коридором, який з’єднує два кампуси UNIT.City.
Суспільство
- від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
- від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.
Коментарі
Суспільство
У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.
Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)
Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik.
Коментарі