Суспільство
Киян і гостей міста запрошують на презентацію путівника Сяніцьким повітом
У вівторок 28 вересня у Києві відбудеться презентація путівника Сяніцьким повітом.
Про це ШоТам повідомили в громадській організації «Вирій».
Команда ГО «Вирій» цьогоріч у червні провела другу в своєму роді пошукову експедицію «Стежками предків», основна мета якої — фіксація культурної спадщини українців, які до середини ХХ століття проживали на теренах сучасної південно-східної Польщі.
Учасники експедиції, відвідали Сяніцький повіт, де за 7 днів зробили фото- та відеофіксацію близько 100 існуючих та неіснуючих сіл, щоб згодом сформувати популярний путівник для туристів та краєзнавців.
Презентація відбудеться о 17:00 в Національному військово-історичному музеї України, вул. Грушевського, 30/1.
Захід організовують із дотриманням карантинних вимог.
Читайте також: Сміттєві полігони Донбасу заповнені на 90%. Як місцеві активісти вирішують проблеми поводження з відходами
Путівник розповсюджується безкоштовно під час презентацій. У презентації путівника візьмуть участь учасники експедиції та команда проекту:
- Роман Стрехалюк — керівник проекту «Стежками предків
- Оля Свідзинська — авторка текстів
- Тарас Радь – науковий редактор путівника, автор текстів
- Христина Дубницька – голова МГО «Вирій»
Команда провела вже чотири презентації у Львові (Україна), у Перемишлі, Мокрому, Сяноці (Польща).
У Польщі зустрілися з місцевими українцями (автохтонами), які проживають на території Сяніцького повіту.
Довідка
Громадська організація «Вирій» займається збереженням і популяризацією історії та культури українських етнічних земель за кордонами України.
Утворена у 2014 році у Львові учасниками міжнародного табору-експедиції «Вирій», який від 2009 року щороку відбувається на теренах Закерзоння (південно-східна Польща).
Об’єднує громадських активістів з різноманітних сфер суспільного життя, яким не байдуже збереження культурної спадщини і національної пам’яті українців за межами України.
Читайте також: Одеська «Жіноча майстерня меблів»: про запуск бізнесу з боргами, сексизм і роботу «душевненько»
У 2019 році організація розпочала проєкт «Стежками предків» та випустила путівник, присвячений українській культурній спадщині Любачівського повіту в Польщі.
У 2021 році команда проєкту «Стежками предків» видала другий путівник, присвячений українській культурній спадщині Сяніцького повіту в Польщі.
«Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду»
Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.
Подія у Facebook за посиланням.
Нагадаємо, вийшов проморолик про мандрівку «Сяніцьким повітом».
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі