Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

«Культурний десант» випустив пісню «Поговорімо» — звернення військового до цивільних, які втомилися від війни

Опубліковано

Об’єднання «Культурний десант» презентувало кліп на пісню «Поговорімо», написану військовим Валентином Ільчуком. Композиція розповідає про різницю у досвіді військових і цивільних під час війни та закликає до діалогу.

Відео: Cultural Forces Music

Історія створення

Автор пісні — Валентин Ільчук на псевдо «Буржуй», командир екіпажу операторів FPV-дронів «Група Тора» у складі Патрульної поліції України. Він — ветеран російсько-української війни з 2014-го року. В 2022-2024-х роках брав участь у бойових діях на Херсонському, Донецькому та Запорізькому напрямках.

Фото: Валентин Ільчук на псевдо «Буржуй», командир екіпажу операторів FPV-дронів

Пісня народилася після випадку, який «Буржуй» описує як приклад несправедливості:

«Ми поверталися з бойового завдання в районі Роботиного й почули новину про можливе бронювання працівників індустрії гемблінгу, тобто казино, а також бронювання працівників цирку. І після цього стали ще більш очевидними два протилежні процеси. Частина громадян ігнорують свій обов’язок із захисту Батьківщини, тоді як військові — виснажені, багато хто поранений чи загинув. Як ми взагалі можемо перемогти, коли в суспільстві відбуваються такі речі? Вони точно не допомагають наблизити перемогу».

Читати також: «Неможливо стримати сліз»: військовий записав на фронті колискову для доньки

Пісню Валентин написав за одну годину — записав її на телефон та відправив в сімейний чат, а потім виклав у Фейсбуці. Далі Миколай Сєрга та Саша Чемеров запропонували записати цю пісню в професійній студії. У анімаційному кліпі, створеному військовослужбовцем Андрієм Клименком та ілюстраторкою Тетяною Ваврик, передано контраст між повсякденним тиловим життям і важкою реальністю фронту. Відео показує емоції болю і втрат, які переживають військові.

«Ця пісня — крик душі, який розуміє кожен з побратимів, — каже Ільчук. — Якщо ми воюємо як одна країна, то маємо всі разом робити свій внесок у боротьбу».

Про «Культурний десант»

Проєкт «Культурний десант» об’єднує творчих військових та митців, які покращують моральний дух військових на передовій. Щомісяця вони проводять близько 200 виступів, зокрема, й для поранених бійців у шпиталях, а також забезпечують воїнів книгами й організовують записи музики прямо з передової.

В 2023-му році «Культурний десант» розпочав проект «Книга на фронт» який забезпечує воїнів у зонах бойових дій необхідною літературою. Кілька великих мереж книгарень доєдналися до цієї ініціативи. За перший рік проєкту українці придбали близько 26 тисяч книг для бійців, які були передані на фронт. 

В 2024-му році «Культурний десант» запустив проект «Фронтова студія». Це мобільна студія для запису музичного альбому з передової. Було записано 14 пісень, створених військовослужбовцями. У записі пісень взяли участь близько сотні музикантів. Серед записів — романси, рок-балади, колискові, панк, опера та реп.

Усі проєкти допомагають не лише військовим, але й суспільству загалом, адже зміцнюють зв’язки між фронтом і тилом.

Дивіться кліп на пісню «Поговорімо» на ютуб-каналі CulturalForcesMusic.

Фото: «Культурний десант».

Коментарі

Культура

У Львові вперше проведуть міжнародний фестиваль «Земля Поетів»: його програма та особливості

Опубліковано

У Львові вперше пройде дводенний фестиваль «Земля Поетів», який проведуть 9 та 10 листопада. Подію організовують під гаслом «Поети творять націю», щоб започаткувати нову традицію в сучасній українській культурі.

Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

Програма фестивалю

Дводенна програма фестивалю буде проходити в п’яти тематичних залах, названих на честь українських поетів-пророків: «Шевченко», «Франко», «Леся», «Стус» і «Антонич». Окрім поетичних читань, відбудуться музичні виступи, зокрема Юрія Андруховича і «Карбідо», Віктора Морозова і «Четвертого кута», гуртів «Мертвий півень», «Пиріг і Батіг», «Кому Вниз» та «NAZVA».

Програма фестивалю також містить творчі лекторії, театральні перформенси, інтерактивні зустрічі з лідерами думок, культурологами, філософами та іншими знаковими діячами української культури. До участі у заході також приєднаються поети з Польщі, Литви та Хорватії.

Дізнатися більше про програму та замовити квитки можна на сайті фестивалю.

Відео: ютуб-канал Холдинг емоцій !FEST

Читайте також: На Київщині перероблюють будівельне сміття, з якого робитимуть дороги та річкові укріплення

Про значення та мету заходу

За словами організаторів, фестиваль «Земля Поетів» — це платформа, де кожен зможе долучитися до розвитку української культури та вшанувати українське слово під час війни в країні.

«Наша місія — бути ґрунтом, з якого проростають важливі сенси. Ми запросили на наш фестиваль поетів усіх поколінь, аби нагадати, що культура – це те, за що точаться війни та триває боротьба. Зрештою, «Земля Поетів» — це наша країна, яка тримається завдяки українському війську. Кожен, хто прийде на поетичний фестиваль, стане частинкою нової важливої традиції. Поети творять націю: сіють важливі українські сенси, які проростають міцною вірою в нашу Перемогу!» — розповіла засновниця фестивалю Мар’яна Савка.

Нагадаємо, що в Україні зацифрували 300 творів Івана Франка, їх представили у вільному доступі.

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Культура

В Україні зацифрували 300 творів Івана Франка: їх представили у вільному доступі

Опубліковано

Твори зацифрували фахівці Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка. Наразі колекція складається з 300 прижиттєвих видань Івана Франка.

Про це повідомили представники музею виданню Читомо.

Які видання опублікував музей

Зацифровані видання можна переглядати, досліджувати, читати і навіть завантажувати для зручного користування. Разом із оригінальними творами Франка зацифрували і його переклади, наукові та публіцистичні видання, збірки прозових і поетичних творів, а також книжки, де Іван Франко виконав роль редактора, упорядника або автора передмови, післямови, приміток чи коментарів.

Фото: представники музею

Читайте також: Українська студія випустила гру, де користувач грає за душу головного героя (ВІДЕО)

Видання, які нині є в цифровому форматі, належать до музейної та інститутської колекцій, а також фондам двох львівських бібліотек — Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка та Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника.

Переглянути зацифровані прижиттєві видання Івана Франка можна за посиланням.

Фото: представники музею

Відреставровані видання літератора

У межах проєкту «Весь Франко: читай, слухай, дивись» відреставрували 30 видань Івана Франка, що видали за його життя. Ці книжки зберігають у фондах «Дому Франка» та Інституту франкознавства ЛНУ імені Івана Франка.

Нагадаємо, що в Україні випустять повне зібрання Василя Стуса в 15 томах.

Фото: представники музею

Коментарі

Читати далі

Культура

Найкращий дебютний фільм: «Татова колискова» здобула нагороду на міжнародному фестивалі в Португалії

Опубліковано

Дебютний повнометражний фільм української режисерки Лесі Дяк здобув нагороду NEW TALENT TVCINE CHANNELS AWARD на Міжнародному кінофестивалі Doclisboa у Португалії

Про це повідомили у Державній агенції з питань кіно.

Фото: Держкіно

Сюжет фільму

«Татова колискова» розповідає історію ветерана Сергія, який намагається відновити стосунки з дружиною та трьома синами після повернення із зони бойових дій. Фільм неочікувано набуває нового виміру, коли Сергій спрямовує камеру на саму режисерку, створюючи можливість для відвертої розмови про любов, втрати та людські стосунки.

Відео: ютуб-канал Нове українське кіно

Читайте також: Українка Таня Муіньо зняла кліп до нової пісні Леді Гаги (ВІДЕО)

«Ми радіємо можливості привернути увагу міжнародної спільноти до труднощів українського ветерана, який повертається додому після трьох років служби на російсько-українській війні», — поділилася Леся Дяк.

Про фестиваль

Doclisboa — один із провідних фестивалів документального кіно, який цього року проходив у Португалії з 17 по 27 жовтні, привертаючи увагу до актуальних соціальних і політичних питань сучасності.

Журі відзначило майстерність режисерки у зображенні вразливості чоловіка, на долю якого війна залишила глибокі шрами.

Нагадаємо, що в Україні відреставрували картину, яка стала найкращим мультиком 1993 року, із голосом Ади Роговцевої

Фото обкладинки: Держкіно

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 години тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство6 днів тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...

Суспільство2 тижні тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...