Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Куди піти на День Незалежності в Києві: фестивалі, мистецькі виставки та інші культурні події

Опубліковано

Цими вихідними Київ стане епіцентром святкування Дня Незалежності України. У місті відбудуться численні події, серед яких Гала-концерт у Національній опері з прем’єрами класичних опер та балетів, масштабна міжнародна виставка «Діти війни» на ВДНГ, а також виставки українських митців.

ШоТам розповідає, куди піти на День Незалежності в Києві.

Фестиваль «Про Українське» в Українському Домі

фото: Український Дім

З 22 до 25 серпня в Українському Домі відбудеться фестиваль «Про Українське». Гості матимуть нагоду відвідати кінопокази, лекції, концерти, вистави, поетичні читання та зустрічі з культурними діячами. На фестивалі будуть представлені історичні кіноплакати від Довженко-центру, роботи сучасних художників, макети театральних вистав та обкладинки рідкісних платівок. Також працюватиме маркет дизайнерських робіт «Крам 33» та гастробар «КультМотив».

Учасники фестивалю: DakhTrio, ансамбль «Вільце», театр «Тіньова», Артистка Чуприненко. У кінопрограмі — підбірка українських короткометражок від KISFF та фільм «Вечір на Івана Купала» Юрія Іллєнка.

Вхід: від 250 грн.

Адреса: вул. Хрещатик, 2, Український Дім.

Коли: 23 серпня з 16:00, 24-25 серпня з 13:00.

Деталі можна дізнатися тут.

Фестиваль «Культура ЕТНО»

фото: Фестиваль «Культура ЕТНО»

Фестиваль «Культура ЕТНО» запрошує зануритися в магію народної музики та танців. На вас чекають майстер-класи з народного співу, танців, та виготовлення традиційних інструментів. Відкрийте секрети створення мелодій із природних звуків та відчуйте силу культурних традицій. У творчому просторі V’YAVA ви зможете насолодитися композиціями народних ансамблів і дослідити глибини української культури.

Вартість: від 250 грн.

Адреса: ВДНГ, Академіка Глушкова, 1.

Коли: 23 серпня 18:00, 23-25 серпня з 14:00.

Посилання на подію тут.

Виставка «Еволюція покоління: відвертість та перспектива»

фото: МКІП

Напередодні Дня незалежності України у Національній бібліотеці для дітей відкрилася виставка робіт харківської художниці Юлії Бєляєвої та її дочок Ірини й Анастасії Тронь. Експозиція з 20 картин підкреслює незламність родини, яка пережила втрату дому. Серед робіт особливо виділяється картина 12-річної Анастасії «Незламне сузір’я», створена в бункері під час обстрілів Харкова.

Вхід: безкоштовно.

Коли: виставка триватиме до 20 вересня.

Адреса: вул. Януша Корчака, 60.

Детальніше про подію ми писали тут.

Виставка до Дня Незалежності

фото: НСХУ

У Києві, в Центральному будинку художника, відкрилася виставка до Дня Незалежності, яка включає понад 300 робіт українських митців. Серед них – твори лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, створені з 1991 року. Експозиція об’єднує різні стилі та техніки навколо патріотичної теми.

Коли: виставка триватиме до 15 вересня.

Адреса: НСХУ, Центральний Будинок художника, вул. Січових Стрільців, 1-5.

Детальніше про подію ми розповідали тут.

Виставка «Українське сонце Криму не погасне, ні…»

фото: «Софія Київська»

У Національному заповіднику «Софія Київська» відкриється виставка, присвячена історії Криму від 1954 року, коли Кримська область увійшла до складу УРСР. Експозиція досліджує збереження та реставрацію кримських пам’яток. Назва виставки взята з вірша Юрія Кириченка «Кримська фреска».

Коли: виставка триватиме до кінця жовтня.

Адреса: Національний заповідник «Софія Київська».

Детальніше про подію ми писали тут.

Читайте також: «Все буде UA»: Укрпошта випускає нову марку до Дня Незалежності України

Виставка «Children of War»

фото: «Children of War»

24 серпня на ВДНГ відкриється міжнародна експозиція «Children of War», що включає 325 фотографій українських дітей, що постраждали від війни. Проєкт ініційовано Софією Чконією та французьким митцем JR. Фотографії, зроблені Марисею Карпій та Сашею Мазуром, демонструють стійкість та силу дітей-переселенців.

Коли: 24 серпня, 12:00.

Адреса: ВДНГ.

Детальніше з подієї можна ознайомитися тут.

Маркет «Всі.Свої» до Дня Незалежності

фото: Всі.Свої

На маркеті «Всі.Свої» понад 180 українських брендів запропонують одяг, взуття, аксесуари, декор та крафтові продукти. На святі буде патріотичний мерч, вироби з кераміки, дерева та текстилю.

24 серпня — кавер-вечір з Маргаритою Мелешко та Ярославом Джусем.

Вартість: безкоштовно.

Коли: 24-25 серпня з 10:00 до 20:00.

Адреса: D12, вул. Десятинна, 12.

Про маркет можна дізнатися більше за посиланням.

Спецпоказ фільму «Конотопська відьма»

фото: фільм «Конотопська відьма»

25 серпня в кінотеатрі «Жовтень» відбудеться спецпоказ нашумілого українського фільму «Конотопська відьма» з участю акторів і сценариста. Ви зможете поспілкуватися зі сценаристом Ярославом Войцешеком та акторами Сергієм Сосновцевим, Артемом Сагітовим, Ярославом Шахторіним і Микитою Слободенюком. Після перегляду фільму відбудеться обговорення у форматі запитань і відповідей.

Вартість: 170 грн

Коли: 25 серпня о 15:55

Адреса: кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26.

Квитки можна придбати тут.

Гала-концерт до Дня Незалежності

фото: Національна опера

24 серпня на День Незалежності в Національній опері відбудеться гала-концерт, який презентує світову та українську оперну і балетну класику. У програмі — опера Джузеппе Верді «Трубадур», балет «Марна пересторога» Фредеріка Аштона, «Варіації Доніцетті» Джорджа Баланчина і «Воєнний реквієм» Бенджаміна Бріттена.

Вартість: від 600 грн.

Коли: 24 серпня.

Адреса: Національна опера України, вул. Володимирська, 50.

Деталі – тут.

Читайте також: Мобільний пункт LifeSavingTruck для донорства крові подорожує Україною. Київські донори можуть приєднатися до акції на Контрактовій площі 24 серпня.

Фото обкладинки: Freepik

Коментарі

Суспільство

Садибу Барбана у Києві визнали об’єктом культурної спадщини: історія врятованої архітектурної памʼятки

Опубліковано

Садибі Барбана, що знаходиться на вулиці Обсерваторній, 6 у Києві, офіційно надали статус об’єкта культурної спадщини.

Про це повідомляє громадська організація «Цегла».

Фото: wikipedia.org

Занесення садиби до реєстру культурної спадщини означає, що її більше не можна зносити або замінювати сучасними житловими комплексами.

Активісти розповіли, що шлях до збереження будівлі був довгим і складним. Протягом трьох з половиною років небайдужі громадяни виходили на протести, перекривали рух транспорту, писали петиції, зверталися до прокуратури та навіть до президента України.

Ця безперервна боротьба завершилася перемогою – садибу було врятовано від знищення.

Фото: t.me/Tsegla_news

Читати також: На Вінниччині відкрили дві відремонтовані школи: там навчатимуться 700 учнів

Організація «Цегла» нагадала, що влітку 2023 року активісти встановили меморіальну табличку на честь письменника Джона Стейнбека, який свого часу відвідував садибу Барбана. Окрім цього, над входом до будівлі було вивішено український та американський прапори.

Важливим етапом у цій боротьбі стало оприлюднення наказу Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, згідно з яким садибу Барбана офіційно внесено до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Це рішення дозволить зберегти історичну будівлю для майбутніх поколінь.

Активіст Дмитро Перов розповів, що забудовник ще з 2021 року намагався знести садибу, аби побудувати на її місці новий житловий комплекс. Проте активісти не дали цього зробити. Для того, щоб захистити будівлю, довелося провести 23 акції протесту, організувати 6 громадських толок та залучити Раду національної безпеки і оборони.

Про садибу

Садиба Барбана, зведена у 1891 році, є зразком одноповерхового житла середнього класу кінця XIX століття з характерним цегляним декором. Хоча будівля була частково зруйнована у 2021 році, завдяки спільним зусиллям активістів її історичну цінність вдалося зберегти.

Ця перемога – черговий крок у боротьбі за збереження архітектурної спадщини Києва та нагадування про важливість активної громадської позиції.

Нагадаємо, що на Чернігівщині молодь відбудувала власний простір.

Фото: https://www.facebook.com/groups/sadyba.barbana/

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» анонсувала перший безбарʼєрний марафон: як взяти участь

Опубліковано

21-22 вересня в Києві на ВДНГ пройде «Перший безбар’єрний марафон Нової пошти», доступний для людей з інвалідністю та маломобільних груп.

Про це повідомляє «Нова пошта».

Локація марафону облаштована пандусами, адаптованими інформаційними вказівниками, місцями для дітей та тварин. Для учасників з порушенням слуху та зору передбачені альтернативні сигнали старту та жестова підтримка.

Читати також: «Нова пошта» встановила понад 600 «капсул безпеки» у відділеннях

Учасники можуть обрати дистанції від 5 км до 42 км, а також забіги для дітей. Реєстрація здійснюється через застосунок RaceNext. Мета марафону — зробити біг доступним для кожного, без бар’єрів.

«Мрія не має бар’єрів», — каже співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Зареєструватися на забіг можна тут.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розвиватиме логістичний хаб на заході України.

Фото: «Нова пошта».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На фестивалі «Книжкова країна» з’явиться павільйон, присвячений творчості ветеранів та військових

Опубліковано

На фестивалі «Книжкова країна», який проходитиме у Києві з 26 по 29 вересня, з’явиться особливий павільйон «#ФРОНТМЕНИ».

Про це повідомляє «Книжкова країна».

Тут відбудуться 33 події, буде представлено понад 100 експонатів, кіно, презентації, майстер-класи та тематична вітрина воєнліту від «book.ua».

Читати також: У Києві пройде всеукраїнський фестиваль ветеранської культури

Захід включатиме «Кураторський publictalk: Combat art — культура наближення контекстів буття» та презентацію антології мілітарної поезії.

Детальніше з програмою можна ознайомитися на сайті фестивалю.

Нагадаємо, що в Україні запустять ветеранські простори з юристами та психологами: подробиці.

Фото: «Книжкова країна».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...