Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Криголам «Ноосфера» почав третій антарктичний сезон

Опубліковано

Флагман українського науково-дослідного флоту – криголам «Ноосфера» – вирушив до Антарктики для виконання нової місії.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти та науки України.

Експедиція «Ноосфери» є українсько-польською і частково фінансується Польською антарктичною програмою. Капітан судна — Олександр Гришко. Попереду в «Ноосфери» довга дорога через Атлантичний та Південний океани

З Південно-Африканської республіки судно прямує спершу до польської антарктичної станції «Арцтовський» на острові Кінг Джордж, а потім — до української станції «Академік Вернадський» на острові Галіндез, щоб доставити команди полярників та вантажі.

Читайте також: «Один вінок — це 1000 дрібних елементів»: на Одещині майстриня відроджує забуті весільні традиції

На «Вернадський» їде сезонна експедиція, яка має завершити модернізацію станції, розпочату ще до повномасштабної війни. Треба замінити системи водопостачання, реконструювати причал.

До нового антарктичного сезону криголам вдалося значно вдосконалити: на судно встановили нове навігаційне обладнання, здійснили капітальний ремонт, модифікували систему охолодження енергетичних установок.

Судно має дістатися Антарктики вже в грудні 2023 року. Це буде третій антарктичний сезон криголама під синьо-жовтим прапором.

Особливість криголаму

«Ноосфера» — це справжній «плавучий інститут», який дозволяє охопити дослідженнями 90% площі океанського дна. На його борту — вісім лабораторій, де одночасно можуть працювати до пів сотні науковців. На ньому можна здійснювати роботи в будь-якій точці Світового океану й прокладати довгі маршрути завдяки автономності плавання до двох місяців.

Крім того, на палубах є можливість розташувати додатково п’ять лабораторій у морських контейнерах із забезпеченням їх електрикою та всім необхідним. По всіх лабораторіях і житлових каютах протягнуто Ethernet, тому працювати на ноутбуці можна ледь не з кожного куточка судна. Одночасно на борт можна прийняти до 50 науковців, які матимуть комфортні умови роботи та відпочинку, адже на ньому є не тільки кают-компанія, яку можна перетворити на імпровізований конференц-хол, а й навіть бібліотека.

Читайте такожЗберегти символ Карпат. Чому бурий ведмідь опинився на межі зникнення, та хто рятує українського хижака

Особлива гордість судна — дві лебідки, що дозволяють занурювати різноманітні прибори на кабель-тросах на глибину до восьми кілометрів і керувати ними на цій глибині. За робочими характеристикам — це справжній криголам, який може проходити крізь суцільний лід.

Нагадаємо, перший антарктичний сезон «Ноосфери» відбувся з кінця січня до кінця травня 2022 року. Криголам забезпечив ротацію полярників на станції «Академік Вернадський» та перезмінку полярників на польській станції «Арцтовський», а також проведення досліджень з вивчення Південного океану.

Як ми повідомляли раніше, українські полярники провели онлайн-екскурсію дослідницьким криголамом «Ноосфера».

Фото: Міносвіти України.

Коментарі

Суспільство

В Україні запрацює е-система для відстеження шляху медичного канабісу

Опубліковано

З жовтня в Україні запрацює електронна система для контролю медичного канабісу, яка дозволить відстежувати його шлях від вирощування до ліків.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на eHealth Summit пояснив, що ця система забезпечить пацієнтам доступ до важливих ліків, необхідних при онкології, психічних розладах та інших хворобах.

Електронні рецепти допоможуть контролювати весь процес – від призначення лікарем до отримання ліків в аптеці.

Ляшко також анонсував нові електронні сервіси, які з’являться за 3-6 місяців:

Читайте також: Легалізація медичного канабісу в Україні: що далі? 

  • електронні направлення на реабілітацію;
  • записи про стаціонарну медичну допомогу та лабораторні дослідження;
  • медичні висновки для усиновлення, отримання водійських прав;
  • електронний контроль за ліками від закупівлі до розподілу;
  • черга на ендопротезування;
  • рейтинг для розподілу в інтернатуру;
  • реєстри для харчових добавок, лікарських засобів і ліцензій на медичну практику;
  • електронний кабінет пацієнта, доступний через «Дію».

Нагадаємо, 16 серпня набув чинності закон про легалізацію медичного канабісу, який регулює його використання виключно в медичній, промисловій та науково-технічній діяльності. Цей закон запроваджує чіткі правила для обігу канабісу, зосереджуючи увагу на забезпеченні безпеки та контролю на всіх етапах, від вирощування до використання в медичних цілях.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українці отримають компенсацію за пошкоджене або знищене житло

Опубліковано

Розпочато практичну реалізацію проєкту «HOME: Компенсація за знищене житло» за підтримки Банку розвитку Ради Європи. У межах даного проєкту власники житлових сертифікатів, отриманих за державною програмою компенсацій за пошкоджене та знищене житло, зможуть придбати нові оселі замість знищених через російську агресію. 

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад.

Проєкт буде реалізовано у два етапи до кінця цього року.

«За два місяці плідної співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства фінансів України та Банку розвитку Ради Європи ми зробили низку важливих кроків для старту проєкту і запуску нової бюджетної програми. Це дає змогу учасникам бойових дій, захисникам, людям з інвалідністю та багатодітним сім’ям отримати нове житло за допомогою житлових сертифікатів», – сказала заступниця міністра Наталія Козловська.

Читайте також: Україна отримала $49,4 млн від Японії на відновлення житла

Наразі до реєстру пошкодженого майна внесено понад 372 тисячі об’єктів. Держава продовжує допомагати людям, постраждалим від війни.

За програмою «єВідновлення» майже три тисячі родин отримали нове житло, а більше ніж 62 тисячі змогли відремонтувати свої домівки.

Нагадаємо, Єврокомісія виділить Україні €40 мільйонів на відновлення енергетичної інфраструктури.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві пройде всеукраїнський фестиваль ветеранської культури

Опубліковано

22 вересня в Києві відбудеться фестиваль «Коло ветеранів». За словами організаторів, це «перший захід в Україні, який по-справжньому об’єднає військових і цивільних».

Організатори фестивалю — Український ветеранський фонд. Вони зазначають, що місією заходу, окрім надання моральної підтримки та створення можливості для реінтеграції ветеранів, також є демонстрація поваги та міцного зв’язку з боку цивільного суспільства для тих, хто пережив воєнні дії.

Фото: Український ветеранський фонд

Про фестиваль

У фестивалі «Коло ветеранів» візьмуть участь ветерани та ветеранки, учасники й учасниці бойових дій, їхні родини, а також усі небайдужі українці. Він є майданчиком, де ветерани зможуть провести разом час, обмінятися досвідом і просто відволіктися від буденних проблем, а цивільні — ближче познайомитися з ветеранською спільнотою та зміцнити соціальні зв’язки. 

«Коло ветеранів» — це подія всеукраїнського масштабу, на яку ми хочемо зібрати не тільки ветеранів, а створити коло разом з цивільними. Україна має всі шанси стати країною з найбільшою кількістю ветеранів і ветеранок у світі. За останніми даними Міністерства у справах ветеранів, сьогодні ветеранами та ветеранками є 1 млн 200 тисяч українців. До кінця війни прогнозують, що ця цифра разом з їхніми родинами зросте до 5-6 млн. Тому ми запрошуємо на фестиваль усіх ветеранів та їхні родини, сім’ї загиблих воїнів і цивільних для об’єднання та взаємодії», — коментує очільниця Українського ветеранського фонду та ветеранка Юлія Кіріллова.

Програма

На фестивалі буде шість інтерактивних зон. Зокрема, це локація з адаптивними видами спорту (стрільбою з лука, волейболу сидячи, баскетболу на кріслах колісних тощо), де можна виграти безліч призів. Також буде літературний простір, ярмарок з товарами ветеранських бізнесів, на якому можна презентувати свої ідеї потенційним інвесторам. На гостей чекають фото- й артлокації, де можна створити щось особливе своїми руками.

У мистецькій зоні пройдуть майстер-класи з деревообробки, кераміки, малювання — на них можна розвинути навички, що стануть основою для нових кар’єрних можливостей.

Читайте також: Ветерани та ветеранки можуть працювати на держслужбі: запустили новий проєкт

Не обійдеться й без конкурсів та цікавого дозвілля у дитячій зоні, де на маленьких учасників чекатимуть цінні призи й нові знайомства. А в літературному просторі відбуватимуться презентації книг ветеранів і читання віршів ветеранки Олени Герасим’юк та інших відомих авторів.  

На локації психологічної підтримки триватиме лекція про те, як впоратися з викликами повернення до цивільного життя. Одним з найбільш очікуваних гостей дня — музикант і військовослужбовець YARMAK. 

Реєстрація

Вхід на подію безкоштовний, але з міркувань безпеки потребує обов’язкової попередньої реєстрації, після якої гостям повідомлять час і місце події.

Зареєструватися можна за посиланням.

Довідка

Український ветеранський фонд — це експертна платформа розвитку можливостей для підтримки ветеранів та їхніх родин, а також сімей загиблих. Фонд забезпечує ветеранам можливості й ресурси для продуктивної реінтеграції в цивільне життя, а також активно виступає за захист прав та інтересів ветеранів, представляючи їх перед державними структурами, організаціями та суспільством.

За два роки фонд профінансував 857 ветеранських бізнесів на суму 432 мільйонів гривень, надав близько 3 тисяч юридичних консультацій та обробив 33 456 запитів на гарячій лінії кризової допомоги. 

Нагадаємо, у ЦУМі встановили особливі манекени для висвітлення історій ветеранів і ветеранок.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: