

Суспільство
Український криголам «Ноосфера» вже дійшов до Канарських островів (ВІДЕО)
Українське науково-дослідне судно «Ноосфера» зробило першу зупинку на шляху до Антарктиди, повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Український криголам зайшов у порт Лас-Пальмаса (Канарські острови) для дозаправки пальним.
Загалом з Одеси до Лас-Пальмаса судно подолало 2880,84 морські милі (5335 км) з середньою швидкістю 9,2 вузли (17 км на годину). Успішно відбулося злагодження екіпажу.
Читайте також: Зберегти символ Карпат. Чому бурий ведмідь опинився на межі зникнення, та хто рятує українського хижака
Капітан «Ноосфери» Павло Панасюк розповів, що враження від судна дуже позитивні, воно – стійке, ним легко керувати.
«Перевірив особисто в протоці Босфор, оскільки вів судно на ручному управлінні», ― каже Павло Панасюк.

У Середземному морі криголам пройшов через шторм: хвиля була 5-6 метрів, а швидкість зустрічного вітру сягала 65 вузлів (33 м на секунду). Але судно стійко сприймало удари хвиль, це справжній морський вовк, загартований за багато років у морі.
Читайте також: «Перш за все, я спортсмен». Як двірник із Херсона у 49 років став чемпіоном світу з джиу-джитсу
Наступна зупинка «Ноосфери» планується після перетину Атлантики, в порту Пунта-Аренас (Республіка Чилі). Там на борт має піднятися команда морських дослідників, ще одна група сезонної експедиції та зимувальники 27-ї УАЕ, які замінять на станції команду 26-ї УАЕ.
Нагадаємо, криголам «Ноосфера» пройшов випробування перед виходом в Антарктичну експедицію.
Як ми повідомляли раніше, українські полярники провели онлайн-екскурсію дослідницьким криголамом «Ноосфера».
Фото: facebook.com/AntarcticCenter.
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука. Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Благодійна організація втілює проєкт спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани/ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці організатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року. Щоб долучитися, необхідно заповнити анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо. Щоб стати волонтером, надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних сил України, МВС України, Офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими