Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

В Україні запускають сервіс «е-Риба»: для кого стане в нагоді?

Опубліковано

В Україні починають впроваджувати експериментальний проєкт щодо промислового рибальства в електронній формі.

Про це повідомили пресслужба Мінагрополітики.

Зазначається, що Кабмін прийняв постанову № 1076 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження декларування права на промислове рибальство та дослідний вилов в електронній формі».

Відтепер суб’єкти рибного господарства, які планують рибалити у промислових масштабах або здійснювати дослідний вилов зобов’язані щороку до 1 листопада декларувати право на це шляхом подання відповідної електронної декларації.

Читайте такожВертикальна ферма, або Як виростити 600 кг салату без землі та пестицидів? Кейс успішного родинного бізнесу з Вінниці

Як пояснюють у відомстві, декларація на промислове рибальство та дослідний вилов формується, підписується та подається в автоматичному режимі до «е-Риби».

Реалізація експериментального проєкту триватиме протягом двох років.

Чому це важливо?

У Мінагрополітики переконані, що новий сервіс зменшить адміністративне навантаження на суб’єкти рибного господарства шляхом спрощення процедури отримання ними документів дозвільного характеру.

Крім того, запровадження можливості надання/отримання адміністративних та інших послуг галузі рибного господарства в електронній формі мінімізує корупційні ризики.

Про початок роботи системи «е-Риба» повідомлять на інформаційних ресурсах Держрибагентства.

Нагадаємо, в Україні запустили експериментальний проєкт із розвитку марикультури.

Також ми розповідали, як український мандрівник Віктор Стинич показав ферму у селищі Буштин на Закарпатті, де вирощують найдавнішу рибу на Землі, а саме форель та осетрів.

Фото: АР.

Економіка і бізнес

Українська компанія HIMERA залучила $150 000 для розвитку тактичних систем зв’язку

Опубліковано

Український стартап HIMERA, який спеціалізується на розробці інноваційних систем тактичного зв’язку для цивільного використання та надзвичайних ситуацій, отримав $150 000 у другому раунді інвестицій від українського ангельського клубу United Angels Network.

Про це представники компанії повідомили виданню Vector.

Цей раунд доповнив попередню інвестицію у $225 000, здійснену UAN у березні 2024 року. Таким чином, загальний обсяг фінансування від United Angels Network досяг $375 000.

Підтримка інновацій для оборони

«Ми пишаємося тим, що учасники United Angels Network інвестують у компанії, які змінюють реальність та роблять вагомий внесок у захист України. HIMERA — це приклад стартапу, який перетворює інвестиції на критично важливі продукти для наших захисників», — зазначив засновник United Angels Network та військовослужбовець ППО Іван Дмитрасевич.

Читати також: Демонтовані у Києві МАФи передають військовим для оборони

Пріоритети розвитку

Отримані кошти HIMERA спрямовує на два ключові напрями:

  • розробка нових продуктів у рамках системи тактичного зв’язку;
  • розширення бізнесу на українському та міжнародному ринках.

Співзасновник HIMERA Міша Рудомінський підкреслив важливість цієї підтримки: «Інвестиції дозволяють нам постачати до Сил оборони України найбільш актуальні й сучасні системи зв’язку, зберігаючи їх доступність. Кожна додаткова рація — це можливість для наших захисників отримати життєво важливу інформацію у найскладніший момент, що буквально рятує життя».

Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

Фото: HIMERA.

Читати далі

Економіка і бізнес

У Фастові з’явиться завод із переробки сміття та виробництва біометану

Опубліковано

У Фастові побудують сміттєпереробний завод, який перетворюватиме відходи на корисні ресурси та вироблятиме біометан.

Про це повідомляє Фастівська міська рада.

Зараз триває погодження документації для будівництва підприємства. Уже розроблено проєкт землеустрою для розміщення заводу в промзоні Завокзалля. Остаточне рішення прийматимуть на сесії міської ради 23 січня.

Читати також: На Житомирщині будують новий завод із переробки технічних конопель (ФОТО)

На заводі займатимуться глибоким сортуванням відходів, зокрема виділятимуть ресурсноцінні матеріали — металобрухт, скло та пластик. Також передбачено виробництво біометану, що стане додатковим внеском у зменшення залежності від традиційних енергоресурсів.

Нагадаємо, що 50 підприємців вчитимуться у чемпіонів виходу на світові ринки: як доєднатися.

Фото: Freepik.

Читати далі

Економіка і бізнес

«Нова пошта» відкрила перше відділення у британському місті Манчестер

Опубліковано

Нове відділення стало першим, яке розташоване не в Лондоні. Загалом у Сполученому Королівстві працює три відділення української компанії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

У відділенні в Манчестері клієнти можуть відправляти й отримувати посилки, документи та вантажі до 100 кілограмів. Новий пункт працюватиме щодня за адресою: 149 Cheetham Hill Rd, Cheetham Hill, Manchester. Посилки доставлятимуть в Україну від п’яти днів.

Наразі у Сполученому Королівстві працює кур’єрська доставка з будь-якої адреси та є можливість викликати кур’єра для посилок, які вже оплачені й запаковані.

Також у країні можна відправляти й отримувати замовлення через сім тисяч поштоматів InPost для посилок до 15 кілограмів.

Нагадаємо, що «Нова пошта» доставила рекордні 480 мільйонів посилок за 2024 рік.

Фото обкладинки: пресслужба НП

Читати далі

Шопочитати