Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили гранти для громад на реінтеграцію українських ветеранів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

В Україні оголосили гранти для громад з метою сприяння зусиллям Уряду України у забезпеченні сталої реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України.

Конкурс проєктів проводять Міжнародна організація з міграції, Представництво в Україні, за фінансової підтримки Європейського Союзу – вони оголошують конкурс для громад, зацікавлених в участі у проєкті, що розпочався у січні 2021 року та триватиме до травня 2022 року. Дедлайн подачі заявки – 26 березня 2021 року. 

Завдання проєкту

 • Сприяння активній участі ветеранів та членів їхніх сімей у соціально-економічному житті громад в Україні;
 • Поліпшення психосоціального благополуччя ветеранів та ветеранок та членів їхніх сімей у період реінтеграції до цивільного життя; 
 • Сприяння Уряду України у стратегічному плануванні програм допомоги, що засновані на інформації про становище ветеранів.

Запрошуються до участі громади у яких:

 • кількість зареєстрованих ветеранів(ок) конфлікту на сході України становить не менше 100 осіб;
 • є ініціативна група у кількості щонайменше 15 осіб (група обов’язково має також включати представників соціально уразливих груп, таких як ВПО, національні меншини, люди з інвалідністю та ін., а також представників різних професійних груп, місцевої влади, людей різного віку та інших активних мешканців громади).  Обов’язкова кількість ветеранів(ок) конфлікту на сході України у складі ініціативної групи має становити не менше ніж 50% від загальної кількості.
 • або є громадська організація, програмна діяльність якої спрямована на поліпшення якості життя ветеранів(ок) у громаді (пріоритет буде надаватися організаціям, очолюваним жінками та організаціям, які працюють у сфері забезпечення гендерної рівності).
 • наявний попередній план та ідеї із соціальних, культурних, освітніх заходів соціального згуртування, включно із заходами, спрямованими на захист прав ветеранів(ок) конфлікту на сході України, підтримку реінтеграції та зменшення стигматизації ветеранів(ок) конфлікту на сході України.
 • наявний діючий об’єкт соціальної інфраструктури у комунальній власності або на балансі ГО, якщо вона виступає бенефіціаром проєкту, що надає соціальні послуги населенню та широко використовується усіма представниками громади (ветеранами конфлікту на сході України, місцевими жителями, ВПО, національними меншинами, людьми з інвалідністю та ін.);
 • розвинений активний діалог з органами місцевої влади, представники якої будуть залучені до роботи ініціативної групи

Як взяти участь?

Для участі у конкурсі ініціативна група має заповнити аплікаційну форму, та надіслати її підписану та відскановану копію у термін до 26 березня 2021 року (включно) на електронну адресу iomkievcomm@iom.int, вказавши при цьому в темі електронного листа «Аплікаційна форма від громади (вказати назву громади)».  

МОМ відбиратиме громади для проведення оціночного візиту (громади-переможці будуть визначені за результатами візиту) по мірі надходження заявок. Дата і час візиту будуть узгоджені з відповідною ініціативною групою.

Громади, які будуть відібрані для участі у проєкті, будуть залучені до наступних кроків реалізації проєкту:   

МОМ проводитиме серію тренінгів для ініціативної групи з питань розвитку громади та соціальної згуртованості. Під час тренінгів члени ініціативної групи та активні члени громади матимуть змогу отримати необхідні знання щодо написання грантів, мобілізації ресурсів, створення команди, проведення оцінки потреб громади, ведення діалогу та вирішення конфліктів всередині громади. Зверніть увагу, що постійна участь у тренінгах протягом дії проєкту є обов’язковою вимогою та впливатиме на рішення щодо розміру гранту!

Після тренінгу громади почнуть розробку плану заходів соціального спрямування та згуртування. Всі заходи мають бути направлені на інтеграцію ветеранів(ок) конфлікту на сході України, захист їхніх прав та зменшення стигматизації, залучення до активного громадського життя членів громади, включано з національними меншинами, які мешкають у межах громади, а також з людьми з інвалідністю.  

Діяльність громади може включати:

 • заходи, які сприятимуть інтеграції ветеранів(ок) конфлікту на сході України, ВПО, національних меншин, а також людей з інвалідністю, наприклад проведення фестивалів, навчальних поїздок, виставок, концертів тощо;
 • започаткування нових соціальних послуг для всіх жителів громади (дитячої кімнати на об’єкті соціальної інфраструктури, інноваційних послуг на базі бібліотеки, кімнати психологічного розвантаження, соціального простору для громади та громадських організацій на базі культурного центру чи іншого об’єкта тощо);
 • започаткування волонтерських ініціатив (щомісячного прибирання місцевого парку, самостійне фарбування паркану біля школи тощо);
 • заходи, спрямовані на адаптацію оточуючого середовища для осіб з інвалідністю;
 • послуги із перенаправлення щодо юридичних аспектів до чинних організацій, які надають такі послуги у громаді;
 • адвокаційні кампанії, спрямовані на захист прав ветеранів(ок) конфлікту на сході України;
 • заходи, які сприятимуть впровадженню гендерно-чутливих підходів та недискримінаційних практик;
 • заходи, які сприятимуть розвитку молодіжних та інклюзивних ініціатив тощо.

Максимальний розмір гранту для підтримки заходів соціального згуртування становитиме до 8 000 євро. МОМ надасть перевагу планам соціальних заходів, які найбільше відповідають вищезазначеним критеріям, на конкурсних умовах. Фінальний розмір гранту буде визначено МОМ із урахуванням  участі членів ініціативної групи у тренінгах, загальної мотивації учасників та учасниць.

Проведення будь-яких очних заходів має відбуватися з дотриманням усіх карантинних вимог, оскільки безпека та здоров’я учасників проєкту є пріоритетними.

Читайте такожІграшки з 90-х та власні сни: шість українських музеїв, до яких хочеться повертатися

Члени громад, які будуть відібрані для участі в проєкті, матимуть змогу безкоштовно отримати психологічну допомогу. Проєктом передбачені такі заходи:

 • індивідуальні та сімейні консультації ветеранів(ок) конфлікту на сході України та їхніх сімей;
 • групові тематичні консультації для ветеранів конфлікту на сході України, присвячені вирішенню конкретних проблем;
 • психосоціальна діяльність на рівні громади: сесії з діалогу, сеанси арт-терапії, семінари з подолання стресу тощо;
 • тренінги для волонтерів за методикою «рівний – рівному».
 • психологічний ретрит для родин ветеранів із залученням міжнародних експертів.

Нагадаємо, USAID почав приймати заявки на гранти у межах підтримки економіки Донбасу.

Головне фото: loda.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Суспільство

На Черкащині створять заказник «Дзензіри» для збереження червонокнижних квітів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

На Черкащині створять ботанічний заказник місцевого значення «Дзензіри» з метою збереження рідкісних червонокнижних квітів-рябчиків.

Про це пише viche.ck.

Загальна площа заказника – 18, 6 га. Ареал – долина річки Гнилий Тікич.

В Україні цих квітів росте 8 видів, з них 4 занесені до Червоної книги України – рябчик шаховий, руський, малий та гірський.

Читайте такожЯк екоактивісти «Друкарні» рятують водойму у Слов’янську (ВІДЕО)

На Катеринопільщині Черкаської області зростає рябчик малий. На жаль, засухи й любителі весняних букетів останніми роками добряче спустошили популяцію цих квітів. Якщо колись ними були рясно встелені місцеві луки, то тепер трапляються лиш поодинокі острівки.

Загалом у світі рослина потерпає від збирання в букети, викопування цибулин, розорювання і осушування луків, витоптування худобою. Цвіте у квітні – травні, плодоносить у червні. Розмножується насінням та цибулинами.

В Україні рябчик росте переважно на Донеччині та Луганщині, є у біосферному заповіднику «Асканія-Нова» та в Київському ботанічному саду. Рябчик малий не поїдається худобою, оскільки він отруйний для корів.

«Необхідно контролювати стан популяцій, створювати нові природо заповідні території, в місцях зростання виду. Заборонено збирання рослин, розорювання річкових заплав, надмірний випас худоби, викошування лук у першій половині літа», – йдеться в Червоній книзі України.

Нагадаємо, на Луганщині і Донеччині екологи рятують унікальні українські степи.

Як ми повідомляли раніше, в Україні запустили мапу екологічних проблем Донбасу.

Фото: viche.ck.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Як би виглядав Київ, дружній до людей з інвалідністю (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Команда Урбан-бюро Big City Lab провела дослідження і на п’яти локаціях Києва показала, чого бракує для доступності міському простору: дерев, ліхтарів, тактильної плитки, фонтанів із питною водою та паркомісць для людей з інвалідністю.

Про це ШоТам повідомили автори дослідження.

Читайте такожНеймовірна сила волі: дівчина з ДЦП опанувала хворобу тренуваннями і відкрила школу з комунікації (ВІДЕО)

Тактильна плитка

НСК Олімпійський може прийняти тисячі гостей, але далеко не всім буде комфортно на площі поруч з ним, адже там відсутня контрастна тактильна навігація для людей з порушеннями зору. Тактильна плитка скеровує напрям руху і попереджує про об’єкти на шляху, допомагаючи людям з порушеннями зору орієнтуватися в просторі. 

Дерева для затінку

На київській набережній практично неможливо знайти затінок, щоб заховатися від літнього спекотного сонця. А це надважливо для людей з аутизмом та різними ментальними порушеннями. Для них можливість перепочити у комфортному просторі просто необхідна, інакше у них може трапитися сенсорне перевантаження у гучному метушливому місті.

Питна вода у фонтанах

Питна вода у парках та скверах потрібна всім: людям, які пересуваються у візку, туристам, бігунам, малозабезпеченим. Поява такого надважливого об’єкта продемонструє, що публічні простори мають бути комфортними для всіх незалежно від віку, соціального статусу, роду занять, зросту та витривалості.

Вуличне освітлення

Недостатнє вуличне освітлення, особливо в місцях, де часто гуляють в темну пору доби, стає перешкодою для усіх жителів. Зокрема простір стає небезпечним для людей з порушеннями зору та слуху, а занадто яскраве чи тьмяне освітлення викликає сенсорне перевантаження у людей з аутизмом.

Доступні паркомісця

Проблема доступних паркомісць відчувається біля фондів соціального захисту людей з інвалідністю, куди не можуть потрапити власне їхні відвідувачі. Чому вони не можуть паркуватися деінде? Тому що для зручності паркомісця для людей з інвалідністю ширші за звичайні: вони займають не менш як 3,5 метри та розташовуються не далі ніж 50 метрів до входу в будівлю.

Наголошується, що щоденна взаємодія маломобільних груп населення з містом у більшості випадків перетворюється на постійне протистояння з ним.

Мета дослідження доступності міських просторів — привернути увагу до проблем недоступної міської інфраструктури і підказати, чого не вистачає місту, аби бути комфортним для всіх. Ознайомитися з дослідженням можна за посиланням.

Нагадаємо, Львівський Музей Пінзеля стане бербар’єрним.

Як ми повідомляли раніше, в Україні запустили безкоштовний відеокурс про коректне ставлення до людей з інвалідністю.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

До Одеси привезли новий трамвай «Еталон» (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

В Одесі випробовують новий український трамвай від корпорації «Еталон», пише Пасажирський транспорт.

Зазначається, що трамвай пройшов в Одесі приймальні випробування у рамках процедури перед сертифікацією.

Трамвай TR3100 виробництва «Еталон» був виготовлений ще у 2019-2020 роках. На заводі у Чернігові із серпня 2021 році він проходив випробування у Києві.

Завод-виробник пропонує три варіанти постачання своїх трамваїв цієї моделі. Також виробник пропонує різні варіанти компонування салону. У салоні 34 сидячі місця, салон досить просторий.

Читайте такожРідні сумнівалися в його «крейзі-ідеї». Історія смаколиків на проростках Ineo products, яка почалася з 400 гривень

Наразі трамвай є власністю заводу-виробника. Міські комунальні підприємства вже ведуть переговори про його введення в експлуатацію в Одесі.

Довідка

«Еталон» — одна з найбільших корпорацій серед українських виробників автомобільної техніки. До складу корпорації «Еталон» входить 21 підприємство, основними напрямками діяльності яких є: виробництво автобусів, тролейбусів, вантажних автомобілів, комплектуючих для автомобільної промисловості, складська логістика.

Виготовлення автомобільної техніки корпорації «Еталон» забезпечують підприємства: ПрАТ «Бориспільський автозавод» та «Чернігівський автозавод». Підприємства корпорації виробляють і реалізують автобуси малого та середнього класів різних типів: міський, приміський, міжміський і туристичний. Також є виробництво вантажних автомобілів та тролейбусів.

Нагадаємо, Україна отримає €200 млн на оновлення громадського транспорту у містах.

Фото: traffic.od.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Шопочитати

Суспільство9 години тому

Рідні сумнівалися в його «крейзі-ідеї». Історія смаколиків на проростках Ineo products, яка почалася з 400 гривень

Харків’янин Андрій Євтушенко ще зі студентських часів прагнув знайти роботу, яка буде приносити не лише...

Суспільство1 день тому

Байкери-волонтери. Як львівська «МотоДопомога» підстраховує «швидку» та рятує травмованих у ДТП

Прибути на місце ДТП за лічені хвилини – ще той виклик для екстрених служб. Особливо...

Родина Свічинських Родина Свічинських
Суспільство2 дні тому

$2 млн за життя. Як порятунок малюка з Одеси перетворився на всеукраїнський рух допомоги дітям із рідкісною хворобою СМА

Навесні 2021 року родині Свічинських вдалося зібрати понад два мільйони доларів на порятунок сина. У...

Суспільство3 дні тому

«Нам просто хотілося жити». Як благодійна організація «100% життя» вже 20 років рятує ВІЛ-позитивних українців

На початку 2000-х Дмитро Шерембей дізнався про свій позитивний ВІЛ-статус. До вірусу імунодефіциту додалися туберкульоз...

Суспільство4 дні тому

#ЩедрийВівторок. Як українські діти долучаються до благодійності та допомагають іншим

Здавалося б, робити добрі справи, допомагати та змінювати світ на краще можуть здебільшого дорослі, адже...