

Технології
Сад рослин у Парижі модернізують за допомогою українських безшовних труб
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Компанія Сентравіс з Нікополя виготовила і поставила безшовні нержавіючі труби для Саду рослин у Парижі. Всього було відвантажено близько 40 тонн.
Про це ШоТам повідомили у компанії.
Українські труби призначаються для модернізації комплексу.
Про сад рослин у Парижі
Сад рослин у Парижі було започатковано у XVII столітті. Це найстаріший ботанічний сад французької столиці і перший відкритий для публіки. Протягом багатьох століть у ньому саджали рідкісні рослини з усіх куточків світу.
Сад рослин входить у склад Національного музею природознавства. На його території знаходяться чотири великі відділи – музей мінералогії, музей палеонтології, музей ентомології та велика галерея еволюції. А також зоопарк та акваріум.

Особливою гордістю паркової зони Саду рослин вважаються оранжереї, перші з яких були побудовані ще в XIX столітті зі скла та металу, і в той час вважалися найбільшими у світі. Саме вони стали прототипом сучасних теплиць та оранжерей. Підтримка постійної температури дає можливість вирощувати тут рідкісні види, що не ростуть у Франції.
Читайте також: Називають це місце домом та продовжують вірити в дива. На Київщині для літніх людей збудували безкоштовне «Чудо містечко»
Наразі Сад рослин є впізнаваним та популярним місцем серед мешканців та гостей Парижу.
«Ми з радістю беремося за цікаві та знакові проєкти, які допомагають робити цей світ кращим. Для нас це додаткове джерело мотивації і свідчення, що українські рішення та товари можуть конкурувати з кращими світовими виробниками», – прокоментував виконання замовлення директор з продажів Сентравіс Артем Атанасов.

Також нещодавно компанія повідомляла про участь у ще одному відомому світовому проекті – будівництві міжнародного експериментального термоядерного реактора (ITER).
Про компанію
Сентравіс входить в десятку найбільших світових виробників безшовних нержавіючих труб. Наразі компанія має офіси у США, Німеччині, Італії, Швейцарії, Польщі, Об’єднаних Арабських Еміратах та співпрацює з Benteler Automotive, Buhlmann Group, Webco, – різними компаніями на різних континентах. У 2023 році Сентравіс увійшов до 50 найбільших українських експортерів.
Нагадаємо, українська компанія Сентравіс налагодила експорт безшовних труб для Британії.
Також ми розповідали, що українська компанія Сентравіс відкриває трубне виробництво в Ужгороді.
Фото: надані ШоТам.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Львівщина стала першою областю, де на приміських та міжміських автобусах запрацювала безготівкова оплата.
Про це на своїй сторінці повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
Щоб скористатися послугою, заходячи в автобус та виходячи з нього, потрібно прикласти до валідатора банківську картку чи будь-який пристрій з функцією NFS. Таким чином пасажир платить виключно за ту відстань, яку проїхав.
«На впровадження е-квитка у Львівській області не витратили жодної копійки – ні з державного, ні з обласного, ні з місцевих бюджетів. Близько 40 млн гривень на втілення проєкту скерував інвестор – «Смарт-Тикет Технолоджи». Єдине незмінне завдання для громад, – компенсація вартості проїзду пільговим категоріям. Пільговики можуть користуватися громадським транспортом на тих умовах, що й раніше», – зазначає Максим Козицький.

Обладнання для безготівкової оплати за проїзд встановили у всіх 1050 автобусах, які курсують на території Львівської області. Наразі триває перехідний період – у приміських та міжміських автобусах Львівщини можна розрахуватись і готівкою, і безготівково.
Безкоштовна Гаряча лінія щодо роботи е-квитка у приміських та міжміських автобусах Львівської області: 0 800 300 844.

Нагадаємо, у застосунку «Київ Цифровий» можна створити QR-квиток з лімітованих проїзних.
Раніше ми повідомляли, що у Чернівцях з 1 червня переходять на безготівкову оплату в електротранспорті. Як платити за проїзд.
Фото: Максим Козицький.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Український стартап AiSDR братів Юрія та Олега Заремб отримав $3 млн інвестицій від інкубатора Кремнієвої долини Y Combinator, українських фондів Flyer One Ventures, SID Venture та інших.
Про це повідомляє Forbes.
Стартап AiSDR займається розробкою інструменту на основі штучного інтелекту, що створює персоналізовані електронні рекламні кампанії та організовує зустрічі з потенційними клієнтами.
Наразі стартап залучив $3 млн від американських Y Combinator, Rebel Fund, Pioneer Fund, Bluepointe Ventures, українських SID Venture Partners, Flyer One Ventures, британського SCM Advisors, керуючого партнера DST Global Рахула Мехти, COO Rippling Метта МакІнніса, інвестора Figma та Notion Терренса Рохана, а також керуючого партнера 408 Ventures Ніка Білогорського.
AiSDR планує розширити свою команду, яка поки що складається з п’яти осіб, включаючи співзасновників, а також досягти $2 млн ARR протягом наступних 12 місяців.
Читайте також: Змінила ІТ на сільське господарство. Як фермерка з Бучі відновлює бізнес після окупантів
Cтартап має на цю мить 45 клієнтів, більшість із яких це B2B-бізнеси зі США.
«Ми розробили інструмент, який може взаємодіяти з потенційними клієнтами до моменту відеодзвінка, стягуючи лише 10% від звичайної вартості такого фахівця», – зауважують брати Заремба.
За допомогою продукту AiSDR клієнти писали таким компаніям як Goldman Sachs, Bank of America, Nike, PepsiCo, Volkswagen-Audi Group тощо, та отримували відповіді.
Про стартап
AiSDR заснований у серпні 2023-го українцями Юрієм та Олегом Зарембами у США. У 2017 вони році заснували стартап AXDRAFT, який надає послуги з автоматизації юридичних документів. У квітні 2019 року AXDRAFT закрив раунд фінансування на суму $1,1 млн. У межах раунду проєкт оцінили у $10 млн.
У грудні 2020 року AXDRAFT продали міжнародній legaltech-компанії Onit. Після продажу Юрій Заремба залишався у стартапі на посаді генерального менеджера. Проте згодом брати вирішили залишити стартап, щоб почати новий проєкт.
Нагадаємо, американець запустив фонд Green Flag Ventures для інвестицій в українські стартапи.
Також ми розповідали, як українська компанія Mosqitter, яка спеціалізується на виробництві технологічних засобів для боротьби з комарами, залучила $200 000 інвестиції.
Фото: forbes.ua.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Процес синхронізації енергосистем України та ЄС повністю завершено, можливості для імпорту електроенергії з Європи збільшено до 1700 МВт.
Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
«Зізнаюся, я довго чекав на можливість сказати ці слова публічно: процес синхронізації української та європейської енергосистем повністю завершено», — наголосив Кудрицький.
Він повідомив, що європейська мережа операторів ENTSO-E збільшила на 500 МВт технічну можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови – до 1700 МВт.
Таке рішення ухвалили українські партнери після відповідних досліджень безпечної та стабільної синхронної роботи української та європейської енергосистем.
Читайте також: «Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює
«Це суттєвий внесок у стійкість нашої енергосистеми під час холодів та можливих атак ворога на енергетичні об’єкти», – написав Кудрицький.
Крім того, ЕNTSO-E визнало, що Укренерго виконало ключові технічні заходи, необхідні для постійної синхронізації української та європейської енергосистем.
Нагадаємо, у березні 2022 року Україна екстрено приєдналась до європейської енергосистеми. Для того, щоб перейти з екстреної на постійну синхронну роботу з ENTSO-E «Укренерго» мало завершити виконання всіх технічних умов, про які Україна домовилась з європейськими колегами ще у 2017 році.
Раніше ми повідомляли, що українські енергооб’єкти отримали три рівні захисту.
Фото: Укренерго.