Суспільство
Харківський завод Staleks релокувався і виготовляє продукцію світового рівня для майстрів манікюру (ВІДЕО)
Харківський завод Staleks переїхав до Вінниці і працевлаштував 200 місцевих робітників. Нині компанія навіть відкрила у Польщі нове підприємство і навчальний центр з манікюру.
Як завод світового рівня розвивається під час війни, розповідає ШоТам.
Staleks — один із найбільших у світі виробників продукції для б’юті-індустрії. До 24 лютого завод під Харковом виготовляв 30 000 одиниць продукції на день, 11 000 000 — за рік. Її продавали більш ніж у 30 країн світу. А колектив нараховував приблизно 1400 працівників.
Безперервні обстріли Харкова змусили керівництво Staleks піти на ризикований крок. Операцію «Релокація бізнесу» почали в середині березня.
«Тільки в одній Вінниці ми відвідали, 20-25 різних підприємств. Також були у Львові, у Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях. На початку квітня врешті визначилися з приміщенням, підписали договір і почали займатися релокацією», — розповідає заступник директора компанії Staleks Тимур Тодуа.
Читайте також: «Важливо виглядати гарно, щоб жити далі». Волонтерка-стилістка з Харкова одягає переселенців по всій Україні
На початку виживали завдяки іноземним клієнтам. Європейці на знак підтримки України збільшили обсяги закупівель. Це дало змогу працевлаштувати у Вінниці 200 робітників: місцевих та харків’ян.
«Коли в спокої твоя сім’я, є робота, є впевненість у завтрашньому дні — вже приємно. Хоч якийсь внесок можу зробити завдяки оплаті податків, а не просто сидіти в хаосі під обстрілами», — каже Ігор Лопатко, заточник манікюрних ножиць компанії Staleks
«Без людей, і особливо без тих, які були серйозно залучені до виробничого процесу, ми тут нічого не запустили б. Ми всім допомагали насамперед із житлом. Кожній людині. А їх зараз переїхало 100 осіб», — розповідає Тимур Тодуа, заступник директора компанії Staleks.
За 4 місяці Staleks вдалося вийти на 70% від довоєнного рівня завантаженості. Компанія навіть відкрила у Польщі новий завод і навчальний центр з манікюру. Усе — заради єдиної мети.
«Мрія кожного українця зараз — це перемога!», — Тимур Тодуа, заступник директора компанії Staleks.
Нагадаємо, громада на Волині шукає бізнеси, які готові працювати попри війну.
Також ШоТам повідомляв, як Краматорський артпростір переїхав до Дніпра і шиє спальні мішки ЗСУ.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі