Суспільство
Форум Future of Work змінив уявлення молоді про майбутнє роботи
Всеукраїнський онлайн-форум про майбутнє роботи «Future of Work: бачення нового покоління» зібрав 11 грудня молодь та експертів з ключових галузей майбутнього. Понад 100 учасників форуму обмінялись своїм баченням майбутнього роботи та освіти, щоб допомогти молодим українцям свідомо вибирати професію. Запис відеотрансляції форуму доступний у Facebook.
«Молодь – особливі учасники ринку праці, бо, з одного боку, вона амбітна, мобільна, швидко адаптується до змін, цінує власну свободу, сама готова творити зміни, але з іншого – часто не може оцінити відповідність своїх знань і навичок сучасному ринку праці. Також через брак досвіду роботи молоді непросто на рівних умовах витримувати конкуренцію. Саме тому дуже важливо, щоб держава в партнерстві з освітнім сектором і роботодавцями створювала можливості отримати знання та навички для вибору професії і розвитку кар’єри. Тоді молодь матиме змогу в умовах жорсткої конкуренції продемонструвати свій потенціал роботодавцю та отримати бажану роботу, яка буде приносити не лише гідний заробіток, а й відчуття щастя від неї», – заявила Марина Попатенко, заступниця міністра молоді та спорту України.
Читайте також: Міжнародний день людей з інвалідністю: як активісти Доступно.UA роблять міста та заклади доступними
«До 2025 року 50% усіх працівників потребуватимуть перекваліфікації, а більше 85 мільйонів робочих місць можуть бути замінені роботами. Діджиталізація змінює те, як буде виглядати робота і професії. Це означає, що молоді варто вибирати професії, орієнтуючись на майбутні зміни, а не на вчорашні тренди. Тому Форум є першим заходом великої 5-річної програми «Мріємо та Діємо» (UNITY), в рамках якої ми змінимо уявлення молоді про свою майбутню професію», – засвідчила Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ».
«Нам не потрібно озиратися на 200 років назад, щоб побачити, як змінився ринок праці. Впровадження технологій та глобалізація змінили ринки праці по всьому світу, включно з Україною. Саме тому важливо усвідомлювати нові можливості», – зазначив Марк Еллінгстад, директор офісу USAID з питань демократії та врядування.
Майбутнє роботи очима молоді
За результатами опитувань під час форуму українська молодь асоціює роботу майбутнього з комунікацією, творчістю, вірністю державі, самореалізацією та можливостями. Серед ключових галузей майбутнього учасники форуму назвали IT, аграрну сферу, екологію, енергетику та освіту. Найважливішими навичками 2030 молодь вважає креативність, комунікабельність, гнучкість, толерантність, відповідальність і критичне мислення.
Цікаво, що результати опитування молоді про навички перегукуються з науковими даними Державного інституту сімейної та молодіжної політики України, які озвучила на форумі заступниця директора інституту з наукової роботи Наталія Тілікіна.
Найголовнішими навичками ХХІ століття було названо гнучкість, креативне мислення, самонавчання і саморозвиток, медіаграмотність, емоційний інтелект, комунікативність, тайм-менеджмент і вміння працювати в команді.
Можливості кар’єрного розвитку для молоді
На форумі презентували можливості для молоді від експертної платформи з планування кар’єри та працевлаштування молоді Career Hub і програми «Мріємо та Діємо»:
- «Карти професій» про 8 професійних сфер, навички і кар’єру для школярів, студентів, вчителів і батьків доступні онлайн
- Skills Lab – програма з розвитку навичок молоді для успішного працевлаштування і онлайн-курс «Skills Lab: Успішна кар’єра»
- Каталог кар’єрних можливостей для молоді work.careerhub.in.ua
- Безкоштовні кар’єрні консультації
- Форуми, тренінги та вебінари.
У 2021 році відкриється фізичний простір кар’єрних можливостей для молоді Career Hub на базі Всеукраїнського молодіжного центру.
Пакт заради молоді-2025
Під час форуму відбулась церемонія підписання Пакту заради молоді в Україні, який об’єднує зусилля компаній, держави та освіти для професійної реалізації молоді. Пакт заради молоді-2025 підписали юридична компанія Arzinger, Credit Agricole Bank, логістична компанія «Рабен Україна», компанія Procter & Gamble і компанія EY в Україні.
Читайте також: Як у 23 роки стати керуючою готелем Reikartz? Досвід Карини Ходіс
Зобов’язання Пакту до 2025 року:
1. Спільно з іншими підписантами Пакту заради молоді сприяти створенню 20000 місць для стажування та роботи молоді в Україні.
2. Сприяти створенню 1000 партнерств між бізнесом та освітнім сектором щодо якісної освіти та розвитку молоді в Україні.
3. Надати 1500 молодим людям менторську підтримку з питань професійної реалізації, залучивши більше 1000 представників/ць компаній у якості менторів/ок.
Нагадаємо, Пакт заради молоді-2020 підписали 148 українських роботодавців.
Сareer Talks: галузі майбутнього
На форумі «Future of Work: бачення нового покоління» з молоддю поспілкувались топ-менеджери та експерти з ключових галузей майбутнього: фармацевтики і охорони здоров’я, аграрної сфери, інформаційних технологій, енергетики, легкої промисловості та інфраструктури. Баченням майбутнього своїх галузей поділились виконавчий голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків, директор департаменту інновацій МХП Микола Такзей, віце-президент зі стратегії і технологій в IT-компанії GlobalLogic Андрій Яворський, начальниця відділу аналітики та міжнародних досліджень НЕК Укренерго Наталія Слободян, співзасновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська і голова комітету Smart City громадської ради при Міністерстві цифрової трансформації, голова Smart City.UA Юрій Назаров.
У програмі інтерактивного форуму «Future of Work: бачення нового покоління» були також дискусія за участю молоді, квіз, розіграш призів серед учасників і нетворкінг на ZOOM-afterparty.
Організаторами форуму є Career Hub і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України, Всеукраїнським молодіжним центром та міжнародною організацією IREX в межах програми «Мріємо та діємо» (UNITY). Програма «Мріємо та діємо» (UNITY) фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується IREX разом з Центром «Розвиток КСВ». Медіапартнерами онлайн-форуму є медіа для оптимістів ШоТам та Освіта.ua.
Довідка: Career Hub – експертна платформа Центру “Розвиток КСВ” з кар’єрного консультування та працевлаштування, що має на меті сприяти кар’єрному розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі