

Культура
«Слідча» та оскароносна «Емілія Перес»: що подивитися на Київстар ТБ у квітні
Київстар ТБ пропонує свіжу добірку новинок — від українських прем’єр і світових хітів до захопливих та масштабних спортивних трансляцій. Вибір за вами — обирайте найцікавіше!
Українські фільми і серіали
«Реал»
Воєнна документальна драма, знята безпосередньо під час бою режисером Олегом Сенцовим.
Фільм переносить глядача на передову літа 2023 року, де камера випадково фіксує півтори години хаосу війни після підбиття БМП. Без монтажу й спецефектів, «Реал» передає атмосферу справжнього бою, в якому складно розібратися і майже неможливо вплинути на події. Стрічка стала частиною благодійної ініціативи на підтримку сімей загиблих воїнів.
Фото: Київстар ТБ
«Мавка»
Казка про любов і жертви, що виникають на межі між реальним світом і міфічними істотами.
Лукаш — сільський коваль, чиї мелодії на сопілці зачаровують мешканців лісу, несподівано привернув увагу Мавки. Зачарований її красою, він закохується, але змушений вибирати між її чарами й матеріальними прагненнями своєї матері та багатої нареченої Килини. Під впливом тиску Лукаш порушує обіцянки, і, опинившись у пастці власних рішень, Мавка прагне спасіння, яке може дати тільки справжнє кохання.
«Слідча»
Драмеді про двох слідчих, що змушені працювати разом попри абсолютно різні характери.
Серіал уже встиг здобути популярність у соцмережах. За його сюжетом майор Анастасія Ясинська, нова голова слідчої групи, і капітан Кирило Старлей — абсолютні протилежності, які швидко з’ясовують, що працювати пліч-о-пліч буде непросто. Чим більше справ вони розслідують, тим більше між ними зростають почуття. Анастасія намагається встояти перед його чарами, але чи вдасться їй не піддатися?
Фото: Київстар ТБ
«Будиночок на щастя» (Сезон 6)
Комедійний серіал про міське подружжя, яке тепер адаптується до життя в селі, де їх чекають нові виклики й непередбачувані пригоди.
Максима несподівано звільняють з роботи, і він вирішує здійснити свою давню мрію — переїхати до села й відкрити страусину ферму. Однак його дружина Маша, яка звикла до комфортного міського життя, не в захваті від цієї ідеї. Як вона прилаштується до нового способу життя?
«Розтин покаже» (Сезон 4)
Кримінальний детективний серіал, що розкриває справжню силу судово-медичної експертизи.
Головний герой знає: мертві не брешуть, а істина прихована в деталях. Коли розслідування заходить у глухий кут, він продовжує шукати відповіді там, де інші вже здалися. Але цього разу все складніше — невідомий ляльковод загрожує знищити судово-медичне бюро, залишаючи хибні сліди й маніпулюючи свідками. Загроза зростає, брехня охоплює все навколо…
Світові прем’єри
«Хороша погана дівчинка»
Драма про жінку, яка вирушає на шляхи самопошуку через інтимні стосунки й особисті вибори.
Ромі, впливова генеральна директорка, відчуває, що її інтимне життя з чоловіком, театральним режисером Джейкобом, не приносить їй задоволення. Познайомившись із зухвалим і значно молодшим інтерном Семюелом, вона починає з ним палкі стосунки, сповнені елементів садомазохізму, що ставлять її перед важким вибором між пристрастю і моральними межами.
Фото: Київстар ТБ
«САС: Невідомі герої»
Історія про відважного офіцера та його революційну стратегію в часи Другої світової війни.
Події серіалу розгортаються в Каїрі в сороковому році, де молодий офіцер Девід Стірлінг після поранення розмірковує над ситуацією в армії. Нудьгуючи у шпиталі, він приходить до висновку, що загони командос потребують кардинальних змін. Стірлінг розробляє радикальний план, що суперечить традиціям війни, щоб створити загін із найсміливіших і найнебезпечніших бійців. Протистоячи нацистській Німеччині та фашистській Італії в Північній Африці, вони кидають виклик системі, використовуючи тактику диверсій і несподіваних атак, що змінюють хід війни.
«Емілія Перес»
Трилер про адвокатку, яка опиняється між моральним вибором, світлом і темрявою кримінального світу.
Рита, адвокатка в компанії, що часто допомагає злочинцям уникати покарання, відчуває, що її кар’єра не приносить задоволення. Та одного дня вона отримує несподівану пропозицію — допомогти лідеру наркокартелю втекти з кримінального світу й здійснити амбітний план: стати жінкою, як він завжди мріяв бути. Тепер Рита стоїть перед вибором, який визначить не тільки долю злочинця, а й її майбутнє.
Фото: Київстар ТБ
Спортивний контент
Формула-1
Палаючий асфальт, ревіння моторів і швидкість, що захоплює дух! Старт нового сезону Формули-1 подарував неймовірні емоції на Гран-прі Австралії й Китаю. Захопливі перегони, стратегічні битви в боксах і боротьба за чемпіонство — усе це не залишило байдужим жодного глядача. Якщо ви пропустили пряму трансляцію — дивіться запис цієї унікальної гонки на Setanta Sports+ на платформі Київстар ТБ і насолоджуйтесь неймовірними моментами гонок!
Міжнародний турнір WWFC 24
29 березня відбувся міжнародний турнір WWFC 24, який став однією із найяскравіших подій нового сезону Ліги WWFC. В октагоні зійшлися найкращі бійці з України, Молдови та Азербайджану. Головна інтрига вечора — поєдинок між чемпіоном Молдови Владом Брагаренком і українським чемпіоном Європи Андрієм Місюком. Також у бою зустрілися Руслан Маммадов і Дмитро Орлов, а на додаток — 12 напружених поєдинків з міжнародними зірками MMA. Дивіться запис трансляції ексклюзивно на платформі Київстар ТБ!
Про платформу
Київстар ТБ — спільний проєкт Київстар та 1+1 media, заснований 11 грудня 2019 року. Це платформа кіно та телебачення, що надає користувачам доступ до сотень тисяч годин вітчизняного та закордонного контенту, прямоефірних програм і регулярно пропонує ексклюзивні допрем’єрні покази проєктів. Платформа містить понад 430 телеканалів і VOD-бібліотеку із 20 тис. фільмів, серіалів, мультфільмів і шоу. Додаткова інформація: tv.kyivstar.ua
Увесь контент на платформі можна переглядати у високій якості на шести пристроях одночасно: телефоні, планшеті, ноутбуці, SMART TV, ігровій консолі Xbox і медіаприставці. Платформа кіно та телебачення доступна для всіх мобільних операторів й інтернет-провайдерів.Новим користувачам варто просто авторизуватись, вказавши власний номер телефону.
Культура

Українськомовні аудіогіди з’явилися в музеї Трої в Чанаккале та в Археологічному музеї Стамбула. Це дев’ятий і десятий гіди в Туреччині, які стали частиною проєкту з українізації провідних культурних пам’яток світу.
Про це повідомила перша леді Олена Зеленська.
У музеї Трої експозиція охоплює артефакти, пов’язані з легендарним містом, реальність якого довели археологи ще у XIX столітті. Аудіогід допоможе українським відвідувачам ознайомитися з відкриттями, зробленими на місці давнього поселення.
Археологічний музей Стамбула зібрав у своїй колекції предмети з багатьох історичних періодів і культур, які існували на території сучасної Туреччини. Відтепер їхню історію можна почути й українською мовою.
Читайте також: Як зберегти українську культуру: 18 проєктів та ініціатив, до яких можна доєднатися
Обидва аудіогіди стали частиною ініціативи, яка поступово наближається до своєї першої сотні. Переважну більшість україномовних гідів у музеях світу запустили після початку повномасштабного вторгнення рф.
«Туреччина цінує мову культури та історії. І Україна цінує те саме. Це означає, що наш діалог триватиме, і ми завжди почуємо одне одного», — зазначила Олена Зеленська.




Нагадаємо, що в музеї давньоримського міста Помпеї запрацював аудіогід українською мовою (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Сикстинській капелі та Папських апартаментах створили вісім українських аудіогідів (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Олени Зеленської
Культура

З 22 квітня в Україні почав працювати Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. До листопада 2025 року реєстр функціонуватиме в тестовому режимі.
Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
Реєстр працює повністю в цифровому форматі — подати заявку можна онлайн без паперових документів або особистого звернення. Відкрита частина реєстру доступна кожному і містить актуальну інформацію про учасників книжкового ринку.
Система також взаємодіє з іншими державними реєстрами, зокрема Єдиним держреєстром юридичних осіб.
Новий електронний інструмент створили відповідно до законодавчих змін, затверджених у жовтні 2024 року. Його адмініструє Державний комітет телебачення і радіомовлення, а власником виступає Міністерство культури та стратегічних комунікацій. Переглянути реєстр можна за посиланням.
Читайте також: Як зберегти українську культуру: 18 проєктів та ініціатив, до яких можна доєднатися

Розробкою програмного забезпечення займалося Міністерство цифрової трансформації разом із Фондом Східна Європа. Ініціативу підтримали в межах програми міжнародної технічної допомоги «ІнноЛабЄС» за участі GIZ.
Нагадаємо, що студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik
Культура

В Україні діють багато культурних ініціатив та організацій, які допомагають зберігати й розвивати національну культурну спадщину. Щоб кожен охочий міг знайти ініціативу, яка йому цікава та яку він може підтримати, ШоТам підготували добірку можливостей. Долучайтеся!
«Мапа Реновації»
Це громадська організація, яка займається збереженням і відновленням історичних будівель України. Вона документує стан занедбаних об’єктів і проводить просвітницькі заходи та мистецькі акції для привернення уваги громадськості до нашої архітектурної спадщини.
Як доєднатися: щоб стати волонтером організації, треба заповнити форму.
Фото: «Мапа Реновації»
DIY Ukraine
Організація, яка займається трансформацією українських міст через тактичний урбанізм та залучення громадян. Її діяльність спрямована на покращення міського середовища та підвищення якості життя людей.
Як доєднатися: ви можете стати волонтером організації.
Фото: фейсбук організації
«Спадщина. Київ»
Спільнота небайдужих киян, об’єднаних для захисту та збереження культурної спадщини міста. Організація займається виявленням, документуванням і популяризацією історичних пам’яток Києва, а також проводить заходи, на яких розповідає громадськості про важливість їхньої охорони.
Як доєднатися: у своєму інстаграмі спільнота ділиться тим, як долучитися до організації як активіст чи волонтер.
«Справжній Київ»
Організація займається висвітленням маловідомих історичних фактів про архітектурні пам’ятки та культурні об’єкти столиці, привертає увагу громадськості до їхнього значення та необхідності збереження.
Як доєднатися: до реставрації можна долучитися через чат у телеграмі, де учасники обговорюють всю актуальну інформацію.
Фото: інстаграм організації
«Зберегти Квіти України»
ГО «Зберегти Квіти України» створена для захисту та збереження модерністської будівлі «Квіти України» в Києві. Організація об’єднує громадян, які виступають проти її реконструкції.
Як доєднатися: ви можете приходити на акції активістів, які ті анонсують в інстаграмі.
«Спільний спадок»
Ініціатива займається пошуком, викупом і передачею старовинних речей до музеїв, зокрема до Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» в Києві. Мета проєкту — врятувати унікальні артефакти, які можуть бути втрачені або вивезені за кордон, та зробити їх доступними для дослідження й експозицій.
Як доєднатися: долучитися до спільноти можна тут.
Фото: фейсбук організації
«Обличчям до культури»
Організація об’єднує зусилля для надання гуманітарної допомоги та розвитку культури в Україні. Її діяльність охоплює закупівлю та доставку продуктів і медикаментів до лікарень постраждалих регіонів, а також організацію культурних заходів для популяризації українського мистецтва.
Як доєднатися: долучайтеся до волонтерської діяльності, допомагаючи в організації та проведенні заходів або в логістиці гуманітарної допомоги. Звʼязатися з проєктом можна через форму на сайті.
Фото: сайт організації
Українське товариство охорони пам’яток історії та культури (УТОПІК)
Організація займається тим, що залучає населення до вивчення, збереження й популяризації пам’яток історії та культури України.
Як доєднатися: ви можете підтримати діяльність УТОПІКу, долучившись до їхніх культурних ініціатив з реставрації та консервації пам’яток чи беручи участь у культурно-просвітницьких заходах. Детальну інформацію про поточні проєкти можна знайти на сайті.
«12 Вартових»
Фонд спочатку зосереджувався на відродженні культурної спадщини України, займаючись відновленням таких об’єктів, як Шарівський палац у Харківській області та Мисливський палац графа Шувалова в Черкаській області. З початком повномасштабної війни він розширив свою діяльність, включивши до неї гуманітарну допомогу цивільним, військовим і переселенцям.
Як доєднатися: можна стати волонтером або партнером організації.
Фото: «12 Вартових»
«Архаїка»
Організація спеціалізується на цифровому збереженні пам’яток, використовуючи методи фотограмметрії, лазерного сканування й аерофотозйомки. Серед її проєктів — Preserving Ukrainian Legacy, спрямований на оцифрування археологічних артефактів, та 3D History for Ukraine, метою якого є створення цифрових копій об’єктів археологічної спадщини під час війни.
Як доєднатися: ви можете підтримати діяльність «Архаїки», долучившись до проєктів як волонтер. Для цього звʼяжіться з організацією.
Фото: фейсбук «Архаїки»
«Будуємо Україну Разом» (БУР)
Волонтерська організація, заснована у 2014 році, яка створює для молоді можливості брати участь у відновленні та розвитку громад по всій Україні. Вона проводить будівельні табори, під час яких волонтери відновлюють житлові будинки, школи, молодіжні центри й інші об’єкти соціальної інфраструктури. Окрім цього, БУР проводить освітні та культурні заходи, спрямовані на розвиток громадянського суспільства та активізацію молоді.
Як доєднатися: доєднатися до БУРу можна як волонтер.
Фото: сайт БУРу
«Відродження»
Одним з ключових напрямків фонду є підтримка проєктів зі збереження та відновлення культурної й архітектурної спадщини країни. Основною метою організації є розвиток відкритого суспільства в Україні через підтримку громадських ініціатив у сферах демократії, прав людини, соціального капіталу та європейської інтеграції.
Як доєднатися: якщо ви хочете подати свій проєкт, відповідну заявку можна заповнити на офіційному сайті. Також фонд періодично відкриває вакансії та пропонує програми стажування — актуальні пропозиції теж публікують на сайті.
Ukraїner
Команда проєкту здійснює експедиції різними регіонами країни, документуючи унікальні історії людей, місць і подій. Мета Ukraїner — показати багатогранність України та сприяти розвитку відкритого суспільства за допомогою висвітлення важливих тем і збереження культурної спадщини.
Як доєднатися: ви можете стати частиною команди Ukraїner або волонтером.
Фото: Ukraїner
«Бекет»
Онлайн-ресурс, присвячений збереженню та популяризації історико-культурної спадщини України. Сайт містить інформацію з генеалогії, краєзнавства, археології та туризму, структуровану за регіонами та населеними пунктами. Особливу увагу тут приділяють маловідомим селам і зниклим поселенням, аби відновлювати та зберігати їхні історії.
Як доєднатися: якщо у вас є документи, фотографії або інші матеріали, пов’язані з історією населених пунктів України, ви можете поділитися ними для поповнення бази даних. Знайти контакти організації можна на офіційному сайті.
«Україна Інкогніта»
Незалежний краєзнавчий проєкт, створений ентузіастами для популяризації культурної та природної спадщини України. Портал публікує статті, фотоматеріали та відео про історичні пам’ятки, природні об’єкти й маловідомі куточки країни. Метою проєкту є збереження та поширення знань про українську спадщину, а також сприяння розвитку внутрішнього туризму.
Як доєднатися: ви можете долучитися до проєкту як автор, надсилаючи власні матеріали про цікаві місця України.
Фото: Дмитро Полюхович
«Сміливі відновлювати»
Організація об’єднує волонтерів, професійних будівельників та архітекторів для відновлення міст і сіл, які постраждали внаслідок російської агресії. З моменту заснування в травні 2022 року фонд займається розчищенням завалів, ремонтом пошкоджених житлових будинків, шкіл, лікарень та інших соціальних і культурних установ.
Як доєднатися: приєднатися до команди волонтерів можна, заповнивши відповідну форму на сайті. Організація запрошує до співпраці як професійних будівельників, так і людей без спеціальних навичок, готових допомагати у відновленні зруйнованих об’єктів.
Фото: сайт благодійного фонду
«Музей сучасного мистецтва»
Організація займається підтримкою та розвитком мистецького середовища. У травні 2023 року ГО «МСМ» заснувала Український музей сучасного мистецтва (UMCA), який функціонує як мережа автономних інституцій у різних регіонах України, об’єднаних спільною місією та цінностями.
Як доєднатися: ви можете підтримати діяльність ГО, долучившись до її проєктів як волонтер. Також слідкуйте за анонсами акцій, в яких можете взяти участь як активіст.
Фото: фейсбук ГО
Український культурний фонд (УКФ)
Фонд підтримує культурні ініціативи та мистецькі проєкти в семи секторах: аудіальне, візуальне, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, а також культурні та креативні індустрії. Місія УКФ на 2024–2027 роки — допомогти відновити сучасну екосистему культури та креативності в Україні.
Всі актуальні конкурсні програми доступні на офіційному сайті фонду.
Як доєднатися: на початку сезону можна стати експертом УКФ, заповнивши відповідну форму на сайті.