Ви читаєте:
Екопарк прийняв на реабілітацію понад тисячу червонокнижних кажанів
5хв на читання
Назад
Екопарк прийняв на реабілітацію понад тисячу червонокнижних кажанів
5хв на читання

Екопарк прийняв на реабілітацію понад тисячу червонокнижних кажанів

22 Грудня 2020, 23:50
Марина Конопльова
Поділилися
0

Понад 1000 червонокнижних кажанів прийняв “Фельдман Екопарк” на реабілітацію, що розміщений на Харківщині.

Про це пише Укрінформу з посиланням на співзасновницю Центру реабілітації кажанів Олену Прилуцьку.

“1200 кажанів – тисяча з Дніпра і більш як 200 із Харкова – поповнили в грудні кількість мешканців нашого Центру. А загалом тут утримується понад 1,5 тисячі червонокнижних пацієнтів”, – сказала Прилуцька.

Читайте такожКупуй українське. Сім крутих виробників нічників та світильників

За її словами, зиму ці тварини проведуть у холодильниках, де вони впадають у сплячку, а навесні їх повернуть в природні умови існування.

“Рукокрилі надходять до нашого Центру майже щодня. Зараз у них період зимового сну, і як сховища вони часто вибирають у містах багатоповерхові будинки, які для них схожі на природні скелі – з печерами та ущелинами. Однак сусідство з людиною часом призводить до трагедії. Кажани, яких розбудили під час, скажімо, ремонту, заміни вікон чи балконів, приречені на загибель від холоду і голоду”, – зазначила зоозахисниця.

Читайте такожЖиві ялинки у горщиках: чому це екологічніше, скільки коштує та як доглядати

Вона додала, що в багатьох містах є волонтери і просто небайдужі люди, які збирають постраждалих тварин і передають до Центру.

За її словами, кожного врятованого рукокрилого оглядають на предмет наявності травм, зважують (вага від 35 г і більше), поять, годують за допомогою пінцета – і тільки потім відправляють спати в холодильник.

“За низької температури життєві процеси у кажанів сповільнюються, зокрема серцебиття. Це дає їм шанс пережити сувору зиму за температури в холодильнику плюс 2 градуси Цельсія”, – пояснила Прилуцька.

За її словами, догляд за рукокрилими потребує чимало часу, і допомагають співробітникам Центру студенти біофаку університету імені Каразіна.

Читайте такожФлейти для медитації: як майстер з України підкорив своїми виробами Європу та Тибет

“Наша зоозахисна організація спеціалізується на порятунку кажанів. За останні 10 років вона врятувала близько 15 000 цих тварин, всі види яких в Україні занесені до Червоної книги”, – додала Прилуцька.

Нагадаємо, у парку на Прикарпатті сфотографували рідкісного птаха.

Як ми повідомляли раніше, українські зірки знялись у соціальній рекламі про тварин.

Усі фото: feldman-ecopark.com.

Тварини
По темі
Читайте також

Пережив 326 днів у полоні, а тепер — реабілітує побратимів. Історія військового лікаря з «Азовсталі»

Олександр Наговіцин важив менше 50 кілограмів, коли повернувся з російського полону. За 326 днів він пройшов через...
25 Лютого 2026
01:50
Договір оренди квартири в Україні: права орендаря і захист

Договір оренди квартири в Україні: права орендаря і захист

10 годин тому
01:39
5 слів, яких насправді не існує в українській мові, але їх часто використовують

5 слів, яких насправді не існує в українській мові, але їх часто використовують

10 годин тому
Відкрив кав’ярню спогадів у пам’ять про загиблого брата
02:46

Відкрив кав’ярню спогадів у пам’ять про загиблого брата

Культура пам'яті в Україні змінюється просто зараз. Це вже не про чорні таблички чи гранітні стели в скверах. Це нові практики, які…
26 Лютого 2026