Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Купуй українське. Сім крутих виробників нічників та світильників

Опубліковано

Що може краще прикрасити інтер’єри, ніж стильний світильник? З кераміки, фанери, старих автозапчастин та навіть з солі – українські бренди світла дивують своєю унікальністю. До того ж на носі свята, а світильники та нічники – це чудовий варіант подарунку. Тому пропонуємо познайомитись з найсильнішими українськими брендами світла.

1. LiSova – світлова казка у вашій кімнаті

“Мікс традицій та сучасності” – так говорять про свій бренд засновники LiSova. Це унікальний український виробник нічників та декору з фанери. Завдяки таким різьбленим світильникам у вашій кімнаті з’являться силуети дерев, птахів та зірок.

Молода команда з чотирьох друзів проєктує ці унікальні світильники. Вони шукають оригінальні візерунки та форми у стародавніх українських символах і транспортують знайдене у витвори з фанери. Нічні світильники граються з тінями та наповнюють кімнату справжньою казкою. Ви можете самостійно вибрати необхідні візерунки, але і коштувати це буде дорожче – +50% до вартості. Самі світильники коштують 500 гривень.

Такий ліхтарик стане чудовим подарунком, адже вдало доповнить будь-який інтер’єр. Та ще й навіює новорічний настрій.

2. Pride&Joy – світильники з автозапчастин та металобрухту

Хто сказав, що старим автозапчастинам місце тільки на звалищі? Дизайнер Едуард Костюк переконаний, що брухт та автозапчастини можуть стати фішкою бренду. Саме тому створює з них унікальні світильники.

“Ми виготовляємо стильний домашній декор, меблі і аксесуари, в яких поєднуємо метал, шкіру, дерево, скло і елементи автодеталей, після чого вони стають яскравим акцентом в дизайні затишного будинку або фішкою твого артпростору” – каже засновник бренду “Pride&Joy”.

Читайте також: Сучасна українська кераміка: топ-8 українських виробників посуду

Ідея створювати такі унікальні речі виникла у 2016 році. За словами засновника, він сам палкий прихильник автомобілів, тому за основу бренду взяв саме автозапчастини. Тепер кожна його робота містить хоча б одну маленьку автодеталь, а деякі, повністю виготовлені з них. Ціни на такі стильні світильники, в середньому, 3000 грн.

3. Лампи з солі від Lampovo

Lampovo – це український виробник світильників з солі. Так, з найсправжнісінькою! Лампу можна навіть спробувати на смак та лизнути, але, не дуже захоплюйтесь. У формі гори, яйця дракона, ракети та з дерев’яним декором – такі унікальні сольові лампи створює бренд з Бахмуту.

“Lampovo – проєкт, що створений для людей і тільки. Ми – найкращі друзі. Завжди допоможемо і принесемо комфорт та турботу. Lampovo – як теплий плед і філіжанка кави”, – кажуть засновники бренду.

До того ж лампи з солі – це не лише декоративний світильник, а й корисний девайс, який долає стрес, розслабляє, покращує сон та нейтралізує шкідливе випромінювання. Всі світильники від Lampovo створюються вручну, тому є неповторними. А їх ціна – від 500 до 1290 грн.

4. Стильні світильники у GAFF

Ця дизайн-студія виросла на базі лінійки світильників T&М objects. Gaff Design Studio проєктує і створює сучасне актуальне освітлення – декоративні настільні лампи, люстри, торшери та трекові світильники.

“Головним завданням студії є створення елементів інтер’єру згідно з останніми тенденціями в дизайні. Наша команда може як запропонувати готове рішення, так і розробити унікальний продукт, який задовольнить сучасного цінителя стилю і естетики. Багаторічний досвід роботи з деревом та іншими матеріалами проявляється в кожному новому виробі студії”, – кажуть засновники бренду.

Читайте також: Мосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції

Компанія оснащена найсучаснішим європейським обладнанням і її штат складається з професіоналів у сфері дерева і металообробки. А ще тут можуть створити світильник за вашим ескізом. Вироби від бренду Gaff зроблять стильним будь-який інтер’єр. Вони також створюють і керамічні вироби у колаборації з відомими керамістами. Ціни на світильники від бренду Gaff, в середньому, 1500 грн.

5. Лампи з фар мотоциклів від Motolamp

Якщо десь у вашому гаражі залежалась фара з раритетного мотоцикла – не поспішайте викидати у смітник. Адже бренд Motolamp може зробити з неї стильну лампу з вашою особистою історією. Оригінальний стиль 60х-80-х років, ексклюзивний дизайн, якісна реставрація – і все це зі старих частин мотоциклів. Торшери, бра, люстри та настільні світильники від Motolamp стануть ідеальним доповненням інтер’єрів  в стилістичних інтерпретаціях ретро-футуризму або модернізму.

“Просто дивовижно, які емоції можна відчути, взявши в руки деталь, яка старша за вас. Ви маєте можливість вдихнути в неї нове життя, використовуючи її в зовсім іншому призначенні. Красива вінтажна фара від мотоцикла 50х-80х років з лаконічними формами має другий шанс отримати всю увагу, якого вона заслуговує!” – кажуть засновники бренду.

Світильники з мотозапчастин можна придбати у різних кольорах, а їх ціна – від 5000 грн. 

 6. Pikart Lights – світильники як з Пінтересту

Вироби цього бренду нагадують картинки з Пінтересту. Тут створюють унікальні та стильні люстри, бра, торшери.  Компанія “Pikart” заснована у Львові 2000 року. З моменту заснування основним профілем компанії є ливарне виробництво художніх виробів, а протягом останніх п’яти років тут ще створюють освітлювальні вироби за проєктами архітекторів та дизайнерів.

Читайте також: З ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок

“Гарна оселя варта гідного освітлення – це наше переконання. А ще якісного та функціонального. Ідеальний світильник бездоганно впишеться в інтер’єр, додасть елегантності простору, розставить акценти та створить необхідну атмосферу”, – кажуть засновники бренду Pikart. 

Латунь і мідь, рецепти зістарення виробів та об’ємні деталі – завдяки цим матеріалам і технологіям світильники бренду виглядають автентично та доречно у різних інтер’єрах. У Pikart кожен знайде собі стильний варіант освітлення. Ціни різні – від 2000 до 20 000, залежно від моделі. 

7.  Створи світильник сам з KUST ceramics

KUST ceramics – це унікальний бренд керамічних виробів. Його засновником є Віктор Кущенко з Донецька. Чоловік створює з глини китів, кашалотів, косаток, незвичайні ліхтарі у вигляді коралу та інші вироби для декору. А також допомагає іншим прикрасити свій дім власними руками.

У бренду є окрема колекція фантазуючих світильників Liquid.  Їх поверхня при світлі ламп переливається різнокольоровими глазурями.

Читайте також: Бонги для айтішників та “повітряні кити”: донецький архітектор створює унікальні глиняні фігури

“Багато людей хотіли наших китів, але не всі могли дозволити купити готовий виріб. Тому ми вирішили зробити майстер-класи, де можна зробити такого ж кита чи світильник власними руками, але дешевше”,- розповідає Віктор Кущенко.

Так у бренду KUST ceramics з’явилась освітня платформа, де кожен охочий може створити ексклюзивну річ власними руками. Вартість залежить від вибраної скульптури, наприклад, світильник у вигляді коралу – 1000 гривень. Є формат занять, коли людина робить свій виріб з нуля. Для проходження цього курсу знадобиться 10 днів і близько 6000 гривень.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі