Суспільство
Екоактивістка відкрила перший в Одесі магазин «без упаковки» (ВІДЕО)
Вона привела агенцію NASA до Одеси. Завдяки їй українські дослідники розвивають космічні стартапи. А вона вирішила присвятити себе zero waste. І відкрила безсміттєву крамничку!
Це Марія Яроцька – підприємиця й активістка екоруху.
«Ми вдома вже декілька років сортуємо сміття. І якщо в Києві або у Львові це трошки легше. То в Одесі є тільки одна сортувальна станція. Ми туди їздимо, і це завжди пригода на весь день. Бо це на іншому кінці міста. Ми забиваємо машину сміттям і веземо все це. Я просто аналізувала звідки сміття з’являється вдома. І здебільшого це пакування від продуктів. Я підійшла до цієї проблеми, як підприємиця. Просто подумала, що якщо ми з цього рівняння виймемо пластик, виймемо первинне пакування і зробимо класичний zero waste магазин, може це буде комусь корисне», – каже дівчина.
І одесити оцінили ідею купувати товари без пакування. Сотням містян полюбилась «Банка. Свідомо без сміття». Тут можна купити не тільки макарони у свою баночку, а й гель для душу або крем.
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів
А Марія з командою не лише веде просвітницьку діяльність. А й розробляє перші в Україні таблетки для чистки зубів.
«В Україні зараз дуже гарний час, щоб бути жінкою-підприємицею. Тому що дуже багато програм, які підтримують жінок. Насправді, є цей булшит, коли тебе питають: А з ким дитина? І в мене вже є така заготована відповідь: «Я закрила її в шафі, вона вдома. Не переживайте, вона в безпеці». Я повернулась в Україну, тому що Україна для мене це країна можливостей. Якщо ти в Парижі хочеш відкрити, наприклад, кав’ярню, або магазинчик, то обираючи якусь вулицю треба знати, що там буде вже сім таких. В Україні, якщо ти обираєш щось що має хоч трошки унікальний концепт, то ти будеш першим. Ти будеш королева. І це такий блакитний океан, який дуже цікаво підкорювати», – впевнена екоактивістка.
Нагадаємо, на Рівненщині влаштували екоакцію заради зменшення одноразових стаканчиків.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі