Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Інстаграм Інстаграм

Суспільство

Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів

Опубліковано

Екологічним бути модно і все більше людей усвідомлює, наскільки це необхідно. Проте й досі не всі розуміють, як правильно сортувати сміття, яка продукція є справді екологічною та що купувати, щоб зберегти довкілля. Ми зібрали для вас екоблогерів в Інстаграм, які своїм прикладом надихають на захист навколишнього середовища та свідоме споживання. Завдяки їм можна трохи більше розібратись у тому, куди здавати пластик і скло, чому екоторбинки – це добре та чому потрібно мати горнятка для кави з собою. 

1. Маріанна Бойко – надихає відмовитись від пластику

“Сталість, свідомість, екологічність, zero waste. Ці поняття впевнено входять в реалії нашого життя. Тепер не достатньо викинути сміття в сміттєвий контейнер. Потрібно розуміти, з чого складаються ці види відходів, чи можна їх правильно утилізувати, чи можна було взагалі їх уникнути”, – каже Маріанна Бойко, тренерка з екологічного стилю життя.

Вона веде свій блог в Інстаграмі та має сайт, де розповідає про екозвички, компостування та сортування відходів, навчає піклуватись про навколишнє середовище. Наприклад, блогерка радить користуватись бамбуковою щіткою та сухим шампунем, не купувати зайвого та завжди носити з собою торбу з тканини. Крім того, Маріанна зможе вас навчити, як виростити люфу (екологічна губка для миття посуду) власноруч!

Блогерка має свій магазин, де продає стильні екосумки. Також Маріанна є авторкою книги “104 дні без поліетилену”, у якій надихає відмовитись від пластику у побуті та почати компостування на балконі.

2.  Еколайфхаки в Інстаграм у Ольги Матюшенко

Це відома екотренерка, яка навчить вас правил сортування, розкаже, де придбати екотовари, а також як позбутися пластику у повсякденному житті. Ольга веде свій блог в Інстаграм та на Youtube, де розвінчує міфи. Наприклад, на її сторінках можна знайти багато інформації про те, чи екологічні феєрверки, що відбувається з повітряними кульками, які запускають у небо та чи дійсно в Австралії все так погано з пожежами. А ще у своєму блозі Ольга веде постійну рубрику “прийму – віддам”, де люди можуть обмінятись речами, або просто віддати непотрібне.

Вперше про сортування сміття та переробку Ольга дізналась з підручника фінської мови. А також дівчина побувала у Фінляндії та на власні очі побачила, як там відповідально ставляться до питань екології. Тоді ж вирішила почати сортувати сміття і в Україні. Тепер Ольга веде екологічний спосіб життя та навчає цьому майже 15 000 підписників.

Читайте також: Карантин – час жити екологічно. 8 побутових екотоварів на кожен день

На її сторінці можна знайти багато еколайфхаків – як зробити фестивалі екологічними, які мобільні додатки допоможуть зберегти довкілля та які фільми та книги подивитись, щоб стати більш екосвідомими.

3. Лєра Кіт – про проблеми відходів у Львові

“Живу в стилі екологічного мінімалізму і переконана, що мінімізувати можна все від речей до відходів”, – каже про себе екоблогерка Лєра Кіт. Жінка веде екологічний спосіб життя та розповідає екопринципи своєї родини у блозі в Інстаграм та на власному сайті. Крім того, Лєра займається проблемою відходів у Львові разом із “Zero Waste Lviv”. Тому пости про екологію від блогерки можна почитати і на сторінці організації. У блозі можна знайти багато корисного, наприклад, як зменшити кількість пластику у власному домі, де купити екологічні товари, як вибрати екоподарунок.

“Кількість викидів в атмосферу від домогосподарств (так-так, це коли ви свою хатку опалюєте чи освітлюєте), промисловості, транспорту, сільського господарства, спалення відходів та викидання органічних відходів у загальні смітники вже перевищує всі допустимі норми. Що ми з вами можемо зробити: 

  • Вимикайте світло, коли в ньому немає потреби.
  • Закривайте кран, коли вам не потрібна вода (наприклад, під час чищення зубів).
  • Користуйтесь електротранспортом.
  • Пересувайтеся містом на велосипеді чи пішки.
  • Зменште споживання м‘яса (хоч трошки).
  • Компостуйте органічні відходи.
  • Якщо побачите, як хтось палить траву чи листя, зупиніть і поясніть чому це погано
  • Мінімізуйте кількість відходів. Можна почати з одноразового пластику, який не переробляється, бо спалення – не вихід з ситуації”, – пише Лєра у своєму блозі. 

Крім того, блогерка разом із чоловіком створила проєкт “NABAZARI”, де продають органічні крафтові та фермерські продукти. 

4. Наталі Литвин – сортування сміття у власній квартирі

Наталі Литвин – відома тернопільська блогерка, за життям якої щодня спостерігає 1 млн підписників. Дівчина пише про моду, лайфстайл, подорожі, а також часто підіймає у блозі важливу тему – екологію. На початку карантину Наталі почала сортувати сміття. У власній квартирі разом з чоловіком блогерка розмістила коробки для пластику, паперу та скла. Перед відправкою сміття у спеціально відведені місця, подружжя миє пластик та упаковки і лише після цього відправляє на перероблення чи знищення. Весь процес Наталі демонструє у своєму блозі, тим самим спонукаючи підписників до екологічного способу життя.

Читайте також: Україномовні блогерки-мільйонники: на кого варто підписатись в Інстаграм

“Я прагну до #zerowaste. І це не про сортування сміття, це про НУЛЬ відходів. Це такий набір принципів, які спрямовані на зведенні до мінімуму кількості сміття шляхом повторного використання речей чи відмови від них. Звісно, не від усього можна відмовитись. Але є те, що кожному під силу. Наприклад, брати какао з собою можна не в одноразовий паперово-пластиковий стаканчик, а у свою термочашку; пити коктейль можна без трубочки або носити свою металеву; непотрібні речі не у смітник, а потребуючим людям, на olx, гаражний розпродаж; пляшка для води може бути використана безліч разів”, – пише Наталі у своєму блозі. 

Крім того, дівчина разом з партнеркою по бізнесу запустила власний екобренд. Це одяг, який на 100% складається з натуральних або перероблених матеріалів –  ґудзики – зі шкаралупи кокоса, з мушлі, з переробленого пластику, тканина – з переробленого океанічного сміття та листя евкаліпту, шкіра – з ананаса, бирка – з океанічного сміття. 

5. Лада Полтавська – про свідоме споживання і еконовини

Блог Лади Полтавської про усвідомлене споживання і slow living – рух про розмірений спосіб життя, який закликає людей вчитися заново радіти простим речам. Екоактивістка має свій відомий телеграм-канал @myecoroutine, а також блог в Інстаграм.

Лада почала говорити про екологію у 2013 році. До цього часто писала про моду, етичність. У її блогах може знайти купу інформації, яка допоможе вам у прагненні до екологічності.  Тут і про власний досвід ведення свідомого життя,  і про останні еконовини, і про лайфхаки, які допоможуть довше зберігати овочі свіжими, і про способи запобігання імпульсивних покупок, і про корисні посилання.

Читайте також: Як стати еко-френдлі: правило “п’яти R”

Блог Лади – приклад того, як жити комфортно без зайвих речей. Вона часто пише про eco-friendly заклади, вінтажні, благодійні магазини та майстерні у столиці та в інших європейських містах. Також на телеграм-каналі Лади можна знайти інформацію про закордонний досвід переробки та повторного використання речей. Загалом, дуже корисний екологічний блог.

6.  100 екозвичок разом з Олесею Вершигорою

Олеся Вершигора – відома екоактивістка, засновниця бренду AVOSKA, керівниця sustainable-консалтингу в Ozero. Блогерка веде екологічний спосіб життя, виступає за свідоме споживання та розказує про це іншим на своїй сторінці в Інстаграм. 

“Якщо ви вирішили перейти на сторону екологічного способу життя, саме ці 10 zero waste товарів стануть вам у пригоді: багаторазова чашка, авоська або шопер, багаторазові тканеві мішечки, багаторазова захисна маска, носовичок бавовняний, твердий шампунь, паста в пігулках, багаторазова пляшка, бамбукова зубна щітка, люфа”, – пише Олеся на своїй сторінці в Інстаграм.

Читайте також: Не гірша за корейську. Шість брендів української натуральної косметики

У блозі Олесі можна знайти практичні поради, як прикрасити стіл без пластику, як утилізувати батарейки та де придбати екологічні товари. Крім того, дівчина веде свій гайд #мої100екозвичок, де майже щодня ділиться з аудиторією про своє екологічне життя. Наприклад, відмовитись від шкіри, дарувати живі квіти, купувати тільки базовий гардероб,  користуватись безфосфатними пральними засобами чи не покривати нігті гель лаком.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі