Суспільство
Двоє українців потрапили у топ-50 вчителів світу
У міжнародному конкурсі Global Teacher Prize у списку із 50 фіналістів опинилися двоє українських вчителів – Олександр Жук із Запоріжжя та Наталя Гладких із Києва.
Про це повідомляє ВВС Україна.
Зазначається, що загалом на звання кращих претендували понад 12 тисяч вчителів зі 140 країн.
Читайте також: Якщо не я, то хто? Як відкрити та утримувати притулок для тварин у райцентрі
Пан Жук ставав найкращим вчителем України у 2018 році. Він викладає інформатику в запорізькій школі-інтернаті “Джерело”. Щоб спілкуватися з учнями, викладач вивчив мову жестів і навіть співає із ними пісні жестовою мовою. Детальніше про нього можна почитати тут.
Вчителька Наталя Гладких у 2017 так само боролася за звання вчителя року в Україні, але перемоги не здобула – дійшла до фіналу. Вона працює в школі, де навчаються кілька десятків підлітків із важкими порушеннями розвитку – самостійно розробила програму для них і реалізує її на практиці.
Гладких також є керівницею інклюзивних проєктів громадської організації “Бачити Серцем”, що допомагає дітям, підліткам і молодим людям з інвалідністю, створюючи умови для їх соціалізації.
Про переможця
Перемогу здобув індійський сільський учитель Ранджит Дісалі і виграв головну премію – мільйон доларів. Він розповів, що половину виграшу поділить з іншими номінантами, які увійшли в першу десятку. Таким чином кожен із них отримає по 55 тисяч доларів. Дісалі – перший переможець конкурсу, який вирішив розділити фінансову винагороду з іншими конкурсантами.
Ранджиту Дісалі з 2009 року викладає в індійській початковій школі для дівчат. Коли він почав, заклад перебував у напівзруйнованому стані, відвідуваність була низькою, а викладання велося на нерідній для учениць мові (вони говорять мовою каннада – нею в Індії спілкуються приблизно 38 мільйонів людей).
Читайте також: «Не соромимося збирати тару біля смітників». Як в майстерні «Rere:Sklo» дають пляшкам друге життя
Нагадаємо, Міносвіти назвало ТОП вишів та спеціальностей.
Як ми повідомляли раніше, українські школярі відмовились від випускного, аби допомогти лікарям.
Усі фото: bbc.com.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі