Суспільство
Друзі підняли хлопця зі СМА на гору в Карпатах (ВІДЕО)
Щоб втілити мрію Павла, друзі несли його на руках угору майже 10 кілометрів.
Про неймовірну історію, яка доводить, що справжня дружба робить неможливе, розповідає ШоТам.
Однокласники Павла здійснили його мрію — піднятися на вершину Карпат. Вони на руках несли крісло колісне з хлопцем майже 10 кілометрів. Рік тому 16-річний Павло перестав ходити через спінальну м’язову атрофію.
Однокласники в усьому допомагають другу й підтримують його. Саме вони спонукали хлопця втілити давню мрію — піднятися в гори.
«У кінці коли підіймалися — це було найтяжче, це було прямо дуже тяжко. Сил не вистачало в усіх. Тут нічого такого немає — допомагаємо йому просто як другові», — Мирослав Карп’як, друг Павла.
Екскурсія до Карпат разом з друзями здавалася для Павла справжнім дивом. Це було надскладно, але ніхто не здався — хлопці підміняли один одного.
Читайте також: «Інколи час іде на хвилини, а ви вже врятували людині життя». Співзасновник ГО «Волонтер» про те, як в Україні навчають добровольців
А дівчата взяли на себе подвійний вантаж: їжу та воду. Коли всі разом вони таки дісталися вершини, вчителі не стримали сліз. Павло побачив неймовірний краєвид з гори Шпиці, а однокласників цей похід ще більше згуртував.
«Ми підкорили цю доволі вагому вершину. Це для нас було здійсненням моєї великої мрії», — Павло Липовський, школяр.
Нагадаємою, військових з родинами запрошують на безкоштовний похід у Карпати.
Також ми розповідали, як табір у Карпатах повертає дитинство постраждалим від війни підліткам.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі