Суспільство
Друзі підняли хлопця зі СМА на гору в Карпатах (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Щоб втілити мрію Павла, друзі несли його на руках угору майже 10 кілометрів.
Про неймовірну історію, яка доводить, що справжня дружба робить неможливе, розповідає ШоТам.
Однокласники Павла здійснили його мрію — піднятися на вершину Карпат. Вони на руках несли крісло колісне з хлопцем майже 10 кілометрів. Рік тому 16-річний Павло перестав ходити через спінальну м’язову атрофію.
Однокласники в усьому допомагають другу й підтримують його. Саме вони спонукали хлопця втілити давню мрію — піднятися в гори.
«У кінці коли підіймалися — це було найтяжче, це було прямо дуже тяжко. Сил не вистачало в усіх. Тут нічого такого немає — допомагаємо йому просто як другові», — Мирослав Карп’як, друг Павла.
Екскурсія до Карпат разом з друзями здавалася для Павла справжнім дивом. Це було надскладно, але ніхто не здався — хлопці підміняли один одного.
Читайте також: «Інколи час іде на хвилини, а ви вже врятували людині життя». Співзасновник ГО «Волонтер» про те, як в Україні навчають добровольців
А дівчата взяли на себе подвійний вантаж: їжу та воду. Коли всі разом вони таки дісталися вершини, вчителі не стримали сліз. Павло побачив неймовірний краєвид з гори Шпиці, а однокласників цей похід ще більше згуртував.
«Ми підкорили цю доволі вагому вершину. Це для нас було здійсненням моєї великої мрії», — Павло Липовський, школяр.
Нагадаємою, військових з родинами запрошують на безкоштовний похід у Карпати.
Також ми розповідали, як табір у Карпатах повертає дитинство постраждалим від війни підліткам.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міністр освіти канадської провінції Онтаріо Стівен Лечче оголосив про внесення теми Голодомору до курсу історії Канади для 10-го класу. Навчання почнеться з вересня 2025 року.
Про це ШоТам повідомили у Канадсько-Українській Фундації.
Зазначається, що це важлива новина для української громади Канади, яка протягом багатьох років працювала над тим, щоб підвищити обізнаність Світу про жорстоку кампанію Йосипа Сталіна проти української ідентичності у 1932-1933 роках.
Канада стала першою країною у світі, яка у 2008 році визнала Голодомор геноцидом українців.
У 2014 році Канадсько-Українська Фундація розробила Національний інформаційний тур про Голодомор, щоб сприяти освіті та підвищенню обізнаності канадців про Голодомор.
Дивіться відео: Як американка українського походження розповіла світові про Голодомор (ВІДЕО)
«Зростання екстремізму, в тому числі комунізму та марксизму, є прямою загрозою для нашої демократії, соціальної згуртованості та цінностей канадців. Я сповнений рішучості посилити освіту щодо наших спільних цінностей, в тому числі шляхом обов’язкового вивчення жахів переслідування українців під час Голодомору в 10-му класі з історії Канади. Таке навчання допоможе учням ніколи не бути сторонніми спостерігачами таких жахів, зрозуміти небезпеку тоталітаризму та захистити фундаментальні канадські цінності свободи та демократії від комуністичного екстремізму», — заявив Стівен Лечче, міністр освіти під час пресконференції в Школі Святого Димитрія.
Про Мобільний клас Голодомору
Голова правління Канадсько-Української Фундації Віктор Гетманчук подякував Уряду Онтаріо за інвестування $400,000 у підтримку Національного туру з підвищення обізнаності про Голодомор та Мобільного класу з вивчення Голодомору. Це дозволить Мобільному класу подорожувати школами провінції та залучати учнів 6-12 класів до експериментального навчання.
На сьогодні у Мобільному класі Голодомору лекції вже прослухали понад 70 000 осіб по всій Канаді учні з понад 500 канадських шкіл.

Мобільний клас Голодомору — це унікальне навчальне середовище, яке використовує передові технології для повного занурення та допомоги учням у вивченні Голодомору в цифровому класі на колесах.
Поєднання технологій та інтерактивного контенту, розробленого для цієї програми, визначає абсолютно новий спосіб проведення уроків, що дозволяє фасилітатору та учням активно взаємодіяти один з одним.
Цього року «Мобільний клас Голодомору» подорожував Східною та Західною Канадою, а буквально минулого тижня був в Оттаві, щоб відзначити 90-ті роковини Голодомору на Парламентському пагорбі.

Нагадаємо, Канада виділить кошти на добудову Музею Голодомору.
Раніше ми повідомляли, що Держмистецтв запустило онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду».
Фото: надане ШоТам.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міністерство соціальної політики України презентувало новий інструмент, який допоможе вдосконалити протидію домашньому насильству в Україні – йдеться про дашборд «гарячих ліній».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці відомства.
Зазначається, що це ще один крок у напрямку покращення безпеки та підтримки тих, хто переживає важкі моменти. На сайті можна знайти інформацію про наявні гарячі лінії в територіальних громадах та регіонах.
«Тепер кожен може легко знайти інформацію про необхідну допомогу та підтримку», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Культура зґвалтування, або Чому ми досі виправдовуємо сексуальні злочини
Ознайомитися з дашбордом «гарячих ліній» можна за лінком.
Нагадаємо, в Україні триває акція «16 днів проти насильства».
Раніше ми повідомляли, що благодійний фонд «Сильні» та «Київський олень» вчать відстоювати особисті кордони у коміксах.
Фото: ioc.gov.ua/analytick_hotCall.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Міністерстві оборони та Збройних силах України упродовж жовтня-листопада цьогоріч запровадили ще чотири стандарти НАТО.
Про це повідомили у пресслужбі Міноборони України.
Серед нових запроваджених стандартів Північноатлантичного альянсу:
- «Освіта та підготовка з проведення операцій в урбанізованому середовищі» (здійснення стандартизованої підготовки під час підготовки до ведення бойових дій у великих населених пунктах).
- «Тактика, методи та процедури повітрянодесантних операцій НАТО» (забезпечення командирів та їх штабів керівництвом щодо планування, координації та виконання повітрянодесантних операцій).
- «Проведення сухопутних тактичних дій» (забезпечення керівництвом щодо планування та виконання заходів і завдань зі стабілізації обстановки, які можуть виникати у межах будь-якої операції та будь-якої кампанії).
- «Повітряні та космічні операції» (стосується спільної доктрини, на основі якої можуть бути сформульовані стандартні процедури застосування спроможностей щодо дій в аерокосмічному просторі під час об’єднаних операцій).
В оборонному відомстві зазначили, що наразі вже запроваджено 280 стандартів НАТО: 174 – у межах Цілей партнерства Україна-НАТО (першочергові стандарти НАТО) та 106 – так званих «ініціативних», що впроваджуються Україною поза Цілями партнерства.
Читайте також: Не бійтеся афішувати допомогу, або Навіщо бізнесу будувати позитивний імідж під час війни
За словами міністра оборони України Рустема Умєрова, ЗСУ мають відповідати усім критеріям НАТО і для цього треба змінюватися для повної взаємосумісності з партнерами.
Загалом у НАТО є 1135 стандартів. Тобто, в Міноборони та ЗСУ вже запроваджено чверть від загальної кількості (24,6%).
Нагадаємо, у Польщі українські військові пройшли курс навчання за стандартами НАТО.
Також ми розповідали, що «Українська Бронетехніка» налагодила виробництво мін з двома країнами НАТО.
Фото: wilsoncenter.org.