Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

DroneUA запускає дронпорти в Україні

Опубліковано

DroneUA починає тестову експлуатацію нових інноваційних рішень для сфери комерційної безпеки – дронпортів.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Дронпорти – це автономні системи, які дають змогу розмістити дрони на віддаленому об’єкті та керувати ними дистанційно, або виконувати місії автономно.

Навіщо потрібні дронпорти?

Дронпорти здатні в автоматичному режимі створювати скрипти обльоту території й запускати той чи інший сценарій реагування у відповідь на порушення периметру, спрацювання сигналізації або прийнявши будь-який інше повідомлення. При цьому, безпілотник може виконувати свої місії як в повному автоматичному режимі, так і в режимі контролю оператором в реальному часі.

Завдяки дронпортам клієнт отримує можливість покращити якість роботи своєї команди у сфері безпеки та отримати додаткові можливості з реагування на позапланові ситуації.

Читайте такожЯк прикордонники навчаються застосовувати квадрокоптери (ВІДЕО)

Дане рішення дає змогу скоротити час знаходження персоналу на потенційно небезпечному об’єкті й значно підвищує швидкість реагування, що суттєво знижує ризики для підприємств та територій, що потребують охорони. Разом із дронпортами безпілотник на місці визначає проблему, оцінює ризики й допомагає координувати наземну команду, навіть поки вона ще перебуває в дорозі.

Дронпорти підходять для роботи з найпопулярнішими дронами, представленими на ринку України. Це всі безпілотники серії Mavic, Phantom, а також комерційні платформи Matrice 300 від DroneUA, що поєднуються з різними корисними навантаженнями для збільшення діапазону робіт.

Тестування дронпортів

DroneUA розпочинає тестування технології дронпортів в різноманітних промислових сценаріях в сферах публічної безпеки, енергетики та в сценаріях реагування на надзвичайні ситуації. Одним з завдань компанії є коректна взаємодія з державними органами влади для коректного виконання робіт згідно з правилами експлуатації повітряного простору України 

У 2022 році очікується відкриття 200 дронпортів на території України на ключових об’єктах, які потребують додаткового інструменту з охорони периметру чи нагляду. На основі технологій дронпортів будуть впроваджені рішення для кожної галузі, де необхідна допомога, у тому числі це сільське господарство й боротьба з рейдерством.

Про компанію

DroneUA — міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень. У структурі компанії функціонують власні інженерні та виробничі підрозділи, відкритий центр з обробки даних. DroneUA — дистриб’ютор комерційних і промислових рішень компанії XAG, DJI і Parrot, дистриб’ютор програмного забезпечення Drone Deploy і Pix4D на території Східної Європи й Кавказу.

Читайте також: Як «Укрсадпром» запилював фундук за допомогою дронів (ВІДЕО)

Компанія веде свою діяльність у сферах енергетики, нафтогазової промисловості, геодезії та топографії. Основними напрямками роботи DroneUA є розробка та впровадження галузевих рішень, заснованих на технології дронів, надання послуг з використанням БПЛА, а також обробка отриманих за допомогою безпілотників даних. Технології DroneUA використовуються на більш ніж 4 млн гектарів посівних площ України.

Група компаній DroneUA входить у ТОП 3 найбільш інноваційних підприємств у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES і в ТОП 20 найінноваційніших підприємств України.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, українська компанія створила концепт робота-кур’єра.

Як ми повідомляли раніше, рятувальники Донеччини отримали сучасний квадрокоптер, що не боїться ні вітру, ні дощу.

Усі фото: drone.ua.

Коментарі

Технології

За два дні продали понад мільйон копій гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Опубліковано

Українська гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» за перші два дні після релізу продалася тиражем у мільйон копій. А ще більше користувачів приєдналися до пригод у Зоні через Game Pass.

Про це повідомляють розробники.

Команда розробників з гумором прокоментувала шалений наплив гравців:

«Не дивно, що в Зоні трохи тісно».

Популярність гри перевершила всі очікування, перетворивши її на головний хіт осені.

Читати також: Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Перевантаження інтернету

Ажіотаж довкола «S.T.A.L.K.E.R. 2» позначився навіть на інфраструктурі — українські провайдери Triolan і «Ланет» повідомляли про тимчасове зниження швидкості інтернету через масові завантаження гри.

«S.T.A.L.K.E.R. 2 видав потужність понад 9000 і розковбасив Інтернет на 6 годин», — пожартував директор провайдера «Ланет» Маріан Івасюк.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля».

Коментарі

Читати далі

Технології

Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки

Опубліковано

Компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Про нову розробку

Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Його тестували на Харківському напрямку, де аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.

Дрон обладнаний унікальним програмним забезпеченням, яке автоматизує роботу екіпажу та підвищує ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 кілометрів, а його опанування досвідченими операторами займає всього три доби.

Відео: Міністерство цифрової трансформації

Читати також: В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Деталі

Один із творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.

Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії, Buntar-3, очікується збільшення часу перебування у повітрі до трьох годин, що розширить можливості безпілотника.

Нагадаємо, що Сили оборони отримають всюдихід-амфібію для роботи в екстремальних умовах (ФОТО).

Фото обкладинки: скріншот з відео Міністерства цифрової трансформації.

Коментарі

Читати далі

Технології

В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Опубліковано

На Харківщині випробували спеціальні сенсори для виявлення мін. Сапери можуть використовувати цю технологію, аби знаходити небезпечні предмети на відстані.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки Україні.

Особливості нової системи

Завдяки новій техніці сапери зможуть знаходити металеві та неметалеві міни. Також обладнання здатне виявляти і протитанкові міни під шаром ґрунту. Як зазначили у відомстві, цього разу тестували покращену версію системи, у якій додали більше функцій ШІ.

Під час випробувань фахівці продемонстрували новітню систему, котра має таке обладнання:

  • магнітометр;
  • георадар;
  • інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Як проходили випробування

Демонстрацію відвідали чотири українські компанії: UADamage, «Поступ», Ailand Systems та Transient Technologies. Захід організували за ініціативи Міністерства економіки України, Харківської обласної військової адміністрації, Центру координації протимінної діяльності при ХОВА та Програми розвитку ООН.

«Подібні тестування дуже важливі для того, щоб зібрати достатню базу для підтвердження ефективності технології. А вже потім на цій основі будуть напрацьовані стандартні операційні процедури, які дозволять інтегрувати інноваційні технології в процес гуманітарного розмінування. Це дозволить більш масово застосовувати методи дистанційного виявлення вибухонебезпечних предметів», — сказала проєктна менеджерка з інновацій Команди підтримки протимінної діяльності при Мінекономіки України Катерина Дрозд.

Нагадаємо, що українські компанії об’єднуються задля гуманітарного розмінування.

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UADamage

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура1 день тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...