Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

«Не одразу вдалося подати заяву» та «Одружилися за 5 хвилин»: як українці укладають шлюби онлайн у «Дії»

Опубліковано

«Тук-тук, у вас одна пропозиція на шлюб! Зайдіть у додаток!» це не вигадка чи сюжет роману про майбутнє, а сучасна Україна!

Відтепер одружитися можна онлайн прямо в смартфоні. Цю функцію запустили в «Дії» лише 9 вересня, а українці вже подали 416 тисяч заяв на шлюб. Творці кажуть, що насамперед зробили це для пар, розділених війною.

Наразі не все так гладко: програма іноді зависає, а закохані вже не можуть обрати дату на 2024 рік. ШоТам поговорили з парою, яка тільки-но подала заяву на шлюб, і парою, що вже змогла одружитися у «Дії».

«Коханий на Сході, тож шлюб онлайн — хороший вихід» 

Олена та Юрій познайомилися в інстаграмі, але звичайна онлайн-зустріч переросла в справжнє кохання, яке розділяє війна.

У перший день повномасштабного вторгнення Юрій пішов до війська добровольцем, зараз служить у 119-й окремій бригаді сил ТрО. Закохані разом уже майже рік. Почалося все з любові до кулінарії — Олена виставляла на своїй сторінці, як вона готує, а Юрій стежив за профілем, адже й сам полюбляє куховарити.

«Він робить шоколад, цукерки й різні десерти. Це зіграло важливу роль, адже завдяки цьому ми й познайомились! Він зробив для мене цукерки, марципан і шоколад, а я для нього — панетоне», — розповідає дівчина. 

Рецепти, які виставляє Олена на своїй сторінці. Фото з інстаграму героїні

Одружитися пара хоче ще з весни, але Юрій — на службі й не може приїхати. У травні чоловік освідчився дівчині, а каблучку вона отримала в червні поштою: 

«Я сказала розмір пальця, він замовив мені обручку, і її доставили до мене. Потім він подзвонив та освідчився».

Оскільки в наречених немає змоги організувати свято, вони вирішили скористатися сервісом «Дія».

«Юрій о 9 ранку по телефону зробив мені пропозицію та подав заяву про шлюб у “Дію”. Ми заповнили заяви: він зі свого телефону, я зі свого на відстані. Послуга коштує 1100 гривень, і ще 390 гривень — доставка свідоцтв “Укрпоштою”. З першого разу нам не вдалось оплатити заяву, адже всі масово почали пропонувати одне одному одружитися у “Дії”», — ділиться Олена. 

Поки закохані заповнювали заявку, хтось інший забрав собі їхню дату, а електронний підпис Олени прийняли не одразу. Менеджер «Дії» порадив заповнити ще раз, але вільна дата виявилася лише в березні 2025 року:

«Ми дуже здивувалися — заповнювали одними з перших, а стали одними з останніх».

Олена чекає на можливість узаконити шлюб з Юрієм. Фото з інстаграму героїні

Дівчина засмутилася, але чекає на повернення Юрія, щоб одружитися швидше, ніж у березні, бо пара дуже хоче створити сім’ю.

«Це чудово що в нашій країні настає цифрова ера — багато послуг можна зробити з телефону в “Дії”, так само як і в додатку HELSI, наприклад. Думаю, в інших країнах складніше з цим, і в нас дійсно хороший сервіс. Але потрібно удосконалити процес одруження в “Дії”, адже насамперед цю змогу повинні мати саме військові, а не всі ті, хто може піти в ДРАЦС і зробити це там. Це складно — не бачити половинку 3 місяці й просто не могти одружитися, коли хочеться. Такі послуги мають бути доступні в першу чергу для тих, хто віддає свій час на захист нашої держави».

Читайте також: Як укласти онлайн-шлюб. Покрокова інструкція

«Дія» — це крутіше, ніж Вегас

Іншій парі українців — Олені та Руслану — вже вдалося взяти шлюб онлайн у «Дії». Вони записалися на бета-тестування функції ще в кінці травня — встановили тестову «Дію» та 12 липня подали заяву онлайн.

«Ми завжди хотіли одружитися незвичайно — без нудної бюрократії, десь не в стінах ДРАЦСу, а, наприклад, так, як це роблять у Лас-Вегасі. Тому коли дізналися, що в “Дії” тестуватимуть шлюб онлайн, то слідкували за цією послугою й одразу записалися. Бо “Дія” — це крутіше, ніж Вегас, адже ти можеш одружитися, де хочеш», — говорить Олена.

Закохані стали однією з перших 200 пар, що одружилися онлайн. Фото надала героїня

Аби сформувати заяву, потрібно зробити пропозицію партнеру в «Дії» або за допомогою QR-коду. Партнер має підтвердити запит на реєстрацію шлюбу протягом 12 годин.

У самій заяві майбутнє подружжя:

  • вибрало прізвище після шлюбу. У «Дії» є такі варіанти: кожен з партнерів може залишити своє, обрати прізвище чоловіка або дружини для обох, а також обрати подвійне прізвище;
  • вибрало дату та час для онлайн-церемонії. У липні найближчі доступні дати були на будні дні в серпні;
  • вказало, на яку адресу надсилати фізичне свідоцтво про шлюб. Доставку здійснюють через кур’єра «Укрпошти»;
  • оплатило послугу — це коштувало близько 1 428 гривень.

Читайте також: Одружуйтеся онлайн у Дії та отримуйте ексклюзивну обручку від SOVA: деталі

ДРАЦС опрацював заяву вже наступного дня, про що з’явилося сповіщення в «Дії». Весільна церемонія відбулася 30 серпня в самому додатку у форматі відеоконференції. За кілька годин до події обом партнерам приходили сповіщення. 

В обраний час вони з двох смартфонів доєдналися до відеоконференції. Усміхнена працівниця цифрового ДРАЦСу на урочистому тлі привітала партнерів і поставила головне питання. Молодята відповіли «Так!» та обмінялися обручками, а опісля засвідчили це цифровими підписами у форматі коду. Олена з захватом розповідає: всього 5 хвилин, і вони вже одружені!

Фото: «Дія»

Зв’язок був стабільним, тож особливих проблем не виникало. Лише «ДіюПідпис» прийняли з другого разу, та це дрібниці — майже одразу в додаток підтягнувся акт про шлюб, а за кілька днів у молодят вже були й паперові свідоцтва.

«Можливо, не усі українці до кінця розуміють, наскільки це революційна функція. Такого немає в жодній країні світу! Коли іноземці чують, що ми цілком офіційно, але без стосу паперів можемо одружитися онлайн у державному додатку, вони просто не можуть у це повірити». 

Технології

У Києві зацифрували архіви Софійського собору та заповідника «Софія Київська»

Опубліковано

У Києві завершили створювати цифрові копії документів Софійського собору та всього національного заповідника «Софія Київська». Завдяки проєкту фахівці зберегли документи 20 століття.

Про це повідомили в КМДА.

Які документи зацифрували

Фахівці зацифрували документи 20 століття задля їх збереження та подальшої реставрації. У межах проєкту вдалося зацифрувати тисячі сторінок цінних документів, креслень та історичних записів.

У цих документах записували дані про стан пам’ятників, їх архітектурні особливості, схеми реставрації та інші характеристики. Якщо споруди заповідника пошкодять, то ці матеріали стануть основою для їх реставрації.

Читайте також: У Києві будують перший в Україні двоповерховий тунель метро

Мета проєкту

Директор Департаменту комунальної власності Києва Андрій Гудзь розповів про цей проєкт:

«Завдяки професіоналізму архівістів, IT-експертів та реставраторів ми змогли створити детальний та надійний цифровий архів, який тепер стане основою для будь-яких дослідницьких і відновлювальних робіт. В умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну кожна історична будівля, кожна пам’ятка архітектури перебувають під загрозою руйнування. Софійський собор, що є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, разом з іншими спорудами заповідника представляє не лише національну, а й світову цінність. Втрата таких об’єктів або їх пошкодження може призвести до непоправних збитків для культурної спадщини людства».

Проєкт зацифрування став можливий завдяки роботі фахівців Департаменту комунальної власності Києва, істориків, архівістів та ІТ-експертів, які працювали над створенням електронного архіву.

Нагадаємо, що українські музеї та організації зацифрують понад 230 тисяч експонатів.

Фото обкладинки: Kyiv maps

Читати далі

Технології

Лебіга встановив рекорд українськомовних трансляцій на Twitch

Опубліковано

Український стример Михайло Лебіга під час своєї безперервної трансляції на Twitch встановив рекорд серед українськомовних користувачів за кількістю годин перегляду. Він це зробив на онлайн-маратоні, коли одночасно скидав вагу та збирав донати на військо.

Про це повідомила українська аналітична платформа Streams Charts.

Що відомо про рекорд

Лебіга запустив трансляцію 3 березня, і вона тривала понад 147 годин. До 9 березня Михайло зумів схуднути на 7,2 кілограма та зібрати понад 10,5 мільйонів гривень на FPV-дрони для військових.

Загалом стрим зібрав понад 2,3 мільйона годин перегляду. За цей час жоден користувач Twitch у світі не зміг перевершити цей результат.

Фото: Streams Charts

Читайте також: Вокалістка гурту Within Temptation закликала донатити українським фондам (ВІДЕО)

На трансляції Михайло не тільки займався спортом, але й спілкувався з глядачами, грав у комп’ютерні ігри, приймав гостей та спав. За час стриму до блогера завітали Ігор Лаченков, Анна Трінчер, Євген Янович, Валентин Міхієнко та інші відомі люди.

Під час онлайн-маратону Лебіга згенерував понад 70% від загальної кількості годин перегляду всіх українськомовних трансляцій.

Довідка про Streams Charts

Streams Charts — це українська аналітична платформа, яка надає детальну інформацію про глобальний стримінговий ринок. Сервіс аналізує дані для каналів, окремих стримів, категорій та творців контенту. Платформу запустили у 2019 році. Відтоді вона щохвилини оновлює дані для понад 40 мільйонів каналів на Twitch, YouTube, Kick, NimoTV, Trovo тощо.

Нагадаємо, що Лебіга здобув перемогу у двох номінаціях першої премії для українськомовних стримерів Stream Awards 2024.

Фото обкладинки: скриншот зі стриму Лебіги

Читати далі

Технології

У «Дію» додали цифрові документи про дозвіл на зброю

Опубліковано

У «Дію» 10 березня 2025 року додали можливість отримання цифрового документа про дозвіл на зброю. Наразі він працюватиме у форматі бета-тестування.

Про це повідомили в «Дії».

Що додали після оновлення

Власники зброї, яку внесли в Єдиний реєстр зброї, можуть отримати дозвільні документи в «Дії» та за необхідності згенерувати витяг. Також розробники додали нагадування власникам зброї, коли дозвіл добігатиме кінця.

Для отримання документа в застосунку необхідно:

  • оновити «Дію» до останньої версії;
  • прогортати до кінця наявних документів та натиснути на «Додати документ»;
  • далі варто клікнути на «Дозвіл на зброю».

Читайте також: Воюємо власною зброєю: які перспективи в оборонки України? Знаємо після «Арсеналу талантів»

Аби згенерувати витяг, варто натиснути на три крапки на дозволі на зброю або в розділі «Сервіси» перейти на вкладку «Довідки та витяги». Українці також зможуть продовжувати дію документа онлайн через сайт Міністерства внутрішніх справ.

Сервіс реалізує Міністерство цифрової трансформації у співпраці з МВС, ДП «ІНФОТЕХ» та Національної поліції України.

Нагадаємо, що українські БпЛА, відправлені на морських дронах, знищили ЗРК в тилу ворога (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Unsplash

Читати далі

Шопочитати

Культура22 години тому

Народні співи біля моря. Ці жінки відроджують українські традиції в Одесі

Стереотип про те, що всі в Одесі мають певну «культурну автономність» спростовують одеситки з гурту...

Економіка і бізнес5 днів тому

З чоловічого піджака в жіночий: як українка зробила бізнес на переробці старих речей

Поки міжнародні фешн-ритейлери щороку нарощують виробництво, вони дають нове життя одягу українських брендів. Жінки з...

Суспільство6 днів тому

Вибрали не здаватися: ветеран, що втратив обидві руки, разом з дружиною відкрив заклад у Львові

«Не знаю, яким дивом він вижив», — говорить дружина ветерана Анна Петченко. Сергій пройшов тяжкі...

Суспільство2 тижні тому

Іскра Сари: американка під час війни переїхала в Україну, аби допомагати дітям

Коли ця дівчина говорить про Україну та свою роботу, її очі горять. У неї немає...