Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Не боїться дощу, снігу та туману: рятувальники Донеччини отримали сучасний квадрокоптер (ФОТО)

Опубліковано

Надзвичайникам Донеччини передали сучасний квадрокоптер DJI Matrice 300 RTKБ.

Про це повідомляє пресслужба ДСНС України.

Квадрокоптер передали у рамках реалізації проєкту «Підтримка ЄС для Сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування» від Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Чим особливий дрон?

Квадрокоптер було розроблено спеціально для аварійно-рятувальних служб, він здатен працювати при температурах від -20° до +50°С, під час сильних поривів вітру, має ступінь захисту IP45 та не боїться дощу, снігу та туману, що надає змогу працювати у будь-яку пору року. 

Читайте також: Прикордонники придбали сучасні квадрокоптери

Завдяки використанню комбінованої камери Zenmuse Н20Т (з чотирма датчиками: камерою з зумом 20Мп, камерою з ширококутним об’єктивом 12Мп, лазерним далекоміром до 1200 м і радіометричною термальною камерою з роздільною здатністю 640 × 512 пікселів) – навіть у нічний час та в умовах сильного задимлення. Час у польоті становить 55 хвилин з максимальною дальністю польоту до 15 км, та швидкістю 80км/год. Дрон має розширені можливості штучного інтелекту, які розпізнають об’єкт, знаходять його та слідкують за ним в автоматичному режимі, а система виявлення і позиціонування в 6 напрямках забезпечує безпеку дрона.

Де застосовують “пташку”

Завдяки роботі з безпілотними літальними апаратами стало значно легше проводити розвідку пожеж у екосистемах з повітря, проводити нетехнічне обстеження територій та акваторій на наявність вибухонебезпечних предметів, здійснювати пошук людей, які заблукали у лісі або яких віднесло у відкрите море.

Читайте також: Українська компанія поставила перший безпілотник на експорт

Крім того, відділення аєророзвідки Головного управління неодноразово залучалось до ліквідації надзвичайних ситуацій у екосистемах Херсонської та Луганської областей, Чорнобильській зоні відчуження, здійснювало нетехнічне обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів акваторії Азовського моря та його узбережжя. Виконували завдання з пошуку загублених людей у лісових насадженнях та на морі.

У пресслужбі зауважують, що з цим квадрокоптером надзвичайники зможуть проводити рятувальні операції у надскладних умовах, тож це допоможе врятувати не одне людське життя.

Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

Технології

Швеція стане партнером України у сфері військового космосу для оборонних потреб

Опубліковано

Швеція та Україна співпрацюватимуть у розвитку космічних технологій для оборонних потреб. Українська сторона планує сфокусуватися на збиранні даних із супутників для розвідки.

Про це повідомили в Міноборони.

Дані з космосу, які можуть вберегти життя

Під час зустрічі українська сторона презентувала шведам основні досягнення з цифровізації, серед яких є впровадження та реалізація космічної політики та стратегії у сфері оборони. Також на переговорах іноземним пертнерам озвучили ключові потреби Сил оборони у сфері військового космосу.

Як зазначив начальник управління космічної політики у сфері оборони майор Олександр Гаврутенко, Україна готова поділитися й власними напрацюваннями, які вона отримала під час бойових дій. Він уточнив, що у секторі військового космосу основним фокусом буде обробка масивів даних, а не масштабування власного обладнання.

Читайте також: Відповідь «Ланцетам»: Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги (ВІДЕО)

«Космос — це важливий простір для наших Сил оборони. Супутники дадуть нам сталий звʼязок для військових, власні спроможності для розвідувальних даних і можливість зберегти життя наших людей завдяки раннім оповіщенням про загрози. Тому ця сфера зараз — пріоритетна для Міністерства оборони», — прокоментувала заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Голова шведської делегації Ларс Гельмріх сказав, що вони зацівлений у такій співпраці, особливо з урахуванням українського досвіду ведення війни. Він додав, що ця країна може допомогти у взаємодії з іншими партнерами, зокрема, з нордичними державами, серед яких — Данія, Фінляндія, Норвегія та Ісландія.

Нагадуємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.

Фото обкладинки: АрміяInform

Читати далі

Технології

На озброєння ЗСУ офіційно прийняли дрон «Волиняка», який уражає важкоброньовану техніку

Опубліковано

Міністерство оборони України допустило до експлуатації у Збройних силах вітчизняний безпілотний авіаційний комплекс «Волиняка». Це багаторазовий гексакоптер, який здатен уражати навіть важкоброньовану техніку ворога.

Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки.

Особливості «Волиняки»

«Волиняка» працює на фронті ще з перших місяців повномасштабного вторгнення. За цей час його бойові модифікації знищили сотні одиниць російської техніки, бліндажів та живої сили. Дрон може діяти в складних погодних умовах, при вітрі, у темну пору доби.

Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)

Комплекс складається з пульта управління, окулярів пілота, ретранслятора і самого гексакоптера, обладнаного шістьма безколекторними двигунами. Апарат розробили для скидання боєприпасів на позиції ворога. Також він може виконувати логістичні завдання, наприклад, доставляти спорядження на передову.

У Міноборони також додали, що нові версії «Волиняки» мають значно покращені характеристики.

Нагадаємо, що Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги, зокрема «Ланцети» (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони

Читати далі

Технології

Відповідь «Ланцетам»: Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги (ВІДЕО)

Опубліковано

Після початку повномасштабного вторгнення в повітрі домінували російські баражуючі боєприпаси «Ланцет». Україна не мала ефективної зброї в цій категорії, однак зараз учасники платформи Brave1 створили низку рішень, які перевершують за характеристиками російські аналоги.

Про це повідомили у Brave1.

Особливості комплексу Bulava

Серед розробок учасників Brave1 є зокрема й ударно-розвідувальний комплекс Bulava, створений компанією DEVIRO. Цей дрон уже активно застосовують на фронті.

Bulava здатен:

  • знищувати засоби РЕБ, системи ППО та інші високопріоритетні цілі;
  • вражати як стаціонарні, так і рухомі об’єкти;
  • передавати відеопідтвердження у реальному часі.

Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)

БпЛА має низку особливостей, які наразі тримають у таємниці з міркувань безпеки. За даними Brave1, нині в Україні виробляють декілька типів баражуючих боєприпасів, які не лише зрівнялися з «Ланцетом», а й значно перевершують його.

Нагадаємо, що в Україні розробили систему навігації для БпЛА, що може працювати без GPS (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Brave1

Читати далі

Шопочитати

Військо2 дні тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство4 дні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...