Технології
У «Дії» до Дня закоханих додали новий документ для неодружених

У застосунок «Дія» 14 лютого додали сертифікат неодруженого та неодруженої, який розробили для знайомств та створення пари. Для сертифіката можна самостійно завантажувати фотографії, оформлювати дизайн та писати про свої інтереси.
Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський, який вигадав цю ідею.
Сертифікат про сімейний статус не має юридичної сили, та він може слугувати новим інтерактивним способом для розвитку стосунків. Його можуть додати повнолітні українці з верифікованим РНОКПП у «Дії», які не мають запису про шлюб або вже розлучені.
Читайте також: «Не одразу вдалося подати заяву» та «Одружилися за 5 хвилин»: як українці укладають шлюби онлайн у «Дії»
Як змінювати статус у «Дії»
Для генерування сертифіката в застосунку необхідно завантажити останню версію застосунку та перейти в меню «Додати документ». Сертифікат має власний QR-код, і якщо хтось його відсканує, то користувачі стануть парою, про що можна поділитися в соцмережах. Також є можливість видаляти та знову встановлювати сертифікат.
Для того, аби змінити статус на «заручений» або «заручена», можна зробити пропозицію через меню сертифіката або через послугу «Шлюб онлайн». Коли інша людина підтвердить пропозицію, то в «Дії» зміниться статус.
Сервіс розробило Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством юстиції України та ДП «НАІС».
Нагадаємо, що в «Дії» можна буде поспілкуватися з ШІ-помічником та оформити техпаспорт на авто.
Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського
Технології

Український стример Михайло Лебіга під час своєї безперервної трансляції на Twitch встановив рекорд серед українськомовних користувачів за кількістю годин перегляду. Він це зробив на онлайн-маратоні, коли одночасно скидав вагу та збирав донати на військо.
Про це повідомила українська аналітична платформа Streams Charts.
Що відомо про рекорд
Лебіга запустив трансляцію 3 березня, і вона тривала понад 147 годин. До 9 березня Михайло зумів схуднути на 7,2 кілограма та зібрати понад 10,5 мільйонів гривень на FPV-дрони для військових.
Загалом стрим зібрав понад 2,3 мільйона годин перегляду. За цей час жоден користувач Twitch у світі не зміг перевершити цей результат.

Читайте також: Вокалістка гурту Within Temptation закликала донатити українським фондам (ВІДЕО)
На трансляції Михайло не тільки займався спортом, але й спілкувався з глядачами, грав у комп’ютерні ігри, приймав гостей та спав. За час стриму до блогера завітали Ігор Лаченков, Анна Трінчер, Євген Янович, Валентин Міхієнко та інші відомі люди.
Під час онлайн-маратону Лебіга згенерував понад 70% від загальної кількості годин перегляду всіх українськомовних трансляцій.
Довідка про Streams Charts
Streams Charts — це українська аналітична платформа, яка надає детальну інформацію про глобальний стримінговий ринок. Сервіс аналізує дані для каналів, окремих стримів, категорій та творців контенту. Платформу запустили у 2019 році. Відтоді вона щохвилини оновлює дані для понад 40 мільйонів каналів на Twitch, YouTube, Kick, NimoTV, Trovo тощо.
Нагадаємо, що Лебіга здобув перемогу у двох номінаціях першої премії для українськомовних стримерів Stream Awards 2024.
Фото обкладинки: скриншот зі стриму Лебіги
Технології

У «Дію» 10 березня 2025 року додали можливість отримання цифрового документа про дозвіл на зброю. Наразі він працюватиме у форматі бета-тестування.
Про це повідомили в «Дії».
Що додали після оновлення
Власники зброї, яку внесли в Єдиний реєстр зброї, можуть отримати дозвільні документи в «Дії» та за необхідності згенерувати витяг. Також розробники додали нагадування власникам зброї, коли дозвіл добігатиме кінця.
Для отримання документа в застосунку необхідно:
- оновити «Дію» до останньої версії;
- прогортати до кінця наявних документів та натиснути на «Додати документ»;
- далі варто клікнути на «Дозвіл на зброю».
Читайте також: Воюємо власною зброєю: які перспективи в оборонки України? Знаємо після «Арсеналу талантів»
Аби згенерувати витяг, варто натиснути на три крапки на дозволі на зброю або в розділі «Сервіси» перейти на вкладку «Довідки та витяги». Українці також зможуть продовжувати дію документа онлайн через сайт Міністерства внутрішніх справ.
Сервіс реалізує Міністерство цифрової трансформації у співпраці з МВС, ДП «ІНФОТЕХ» та Національної поліції України.
Нагадаємо, що українські БпЛА, відправлені на морських дронах, знищили ЗРК в тилу ворога (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Unsplash
Технології

Мережа супермаркетів «Сільпо» та компанія Loyalty Games розробили мобільну гру для дітей із різними світами та турнірами серед гравців.
Про це повідомили в «Сільпо».
Сюжет Loyalty Games
Сюжет гри побудували на легенді про Магічну Призму — джерела чистої енергії світла. Її сила створила унікальні виміри. Натомість пітьма злякалася цього світла та розбила Призму. Уламки стали фарбами — основою для сили, технологій та бойових мистецтв у таких світах:
- у Хроматеку роботи використовують фарби, аби живити власні механізми;
- у Таємничих Землях Єдиноборств бійці опановують магію кольорів, щоб вдосконалювати свої навички;
- у Фаунасферії бунтарі перетворюють фарби на живі графіті;
- у Хроміумі вчені досліджують силу фарб та відкривають нові технології.
«Loyalty Games розробили першу в світі програму лояльності для ритейлу, яка базується на змагальній механіці у багатокористувацькій мобільній грі. Ми впевнені, що поєднавши наш досвід у геймінгу та кіберспорті, а також досвід “Сільпо” у реалізації унікальних промо для своїх гостей, ми зможемо здивувати українців черговим топовим продуктом, створеним в Україні!» — розповів Co-CEO та Co-Founder компанії Loyalty Games Олександр Кохановський.
Читайте також: Monobank запустив проєкт «Таємні бокси» з їжею із закладів, яку не встигли з’їсти
Турніри у грі
Кожні два тижні у грі відбуватиметься новий тематичний поєдинок з нагородами та призами від «Сільпо». Гравці мають виконувати завдання та отримувати бали, а проходити місії можна як одному, так і в команді.

У застосунку «Сільпо» додали функції для взаємодії з грою. У ньому можна виконувати завдання та отримувати скіни й подарунки. Також бонуси програми лояльності можна обмінювати на ігрову валюту — кристали.
«Chroma Legends — це більше, ніж гра. Вона поєднує розваги для дітей із щоденними покупками батьків і відкриває нові можливості для взаємодії. Ми віримо, що вона не лише принесе задоволення, а й допоможе дітям розвивати командний дух, спілкуватися та об’єднуватися заради спільної мети», — зазначила директорка з маркетингу мережі «Сільпо» Катерина Огуряєва.
Нагадаємо, що на Київщині відкрили «Сільпо» у стилі японського виду мистецтва (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Сhroma Legends